Claudia de Breij Schuimparty Hoe meer publiek, hoe beter Baby en kleuterfoto's 22 'Overlast? Daar horen we niets meer van' Pech met visboot 14 pktober in Kafnperland Brogum gelast af Het nieuwe, jonge bestuur van Big-S in Burgh-Haamstede zet de soos weer hele maal op de kaart met nieuwe feesten. Big-S Verkrachting Renesse voor rechter sohuilwerve.nl zaterdag 9 oktober 2010 Kooklessen in de Drvkkery www.uitgekookt.info 0118-681066 Ron Els Hendrikse neeltje jans - De reddingboot Koopmansdank heeft donderdag de acht meter lange sportvisboot Micky in veiligheid gebracht. De boot met vier personen aan boord kreeg op zee, 39 mijl uit de kust van Neeltje Jans motorproblemen. De Micky werd naar de steiger bij de Roompotsluis gesleept. Dezelfde ochtend rukte ook red dingboot Antoinette van station Stellendam uit voor een visbootje met motorproblemen op zee. Dit scheepje bleek uiteindelijk op ei gen kracht terug te kunnen. Er zijn nog kaarten beschikbaar. Reserveren: 0113-371672 (tussen 17:00-22:00 uur) www.nutnoordbeveland.come2me.nl zierikzee - Het optreden van de Amerikaans/Nederlandse band Ja- ya the Cat dat vanavond in poppo dium Brogum zou worden gehou den, is uitgesteld. 'Om productio nele redenen' meldt de site van Brogum. Het gaat om het veroorza ken van geluidsoverlast deze zater dag in de buurt. Het concert wordt daarom uitgesteld tot een later tijd stip. Gekochte toegangsbewijzen blijven geldig. JONGERENCENTRUM Op veler verzoek is er over twee weken weer een schuimparty in Big-S. Het laatste feest waarbij de schuimmachine op volle toeren draaide, dateert van 7 augustus en was volgens de organisatie een groot succes. door Joeri Wisse De zolder van Jeugdsoos Big-S spreekt boekde len over de bewogen ge schiedenis. Het begint al met de geur. Behalve de typi sche muffe zolderlucht, is ook de brandlucht nog goed te ruiken. Die herinnert aan de korte maar felle brand die in 2005 op de bega ne grond, achter de bar woedde. In een hoek staan kratten cd's en dozen lp's gebroederlijk naast el kaar: de muzikale erfenis van gene- rarties jongeren die Big-S de afgelo pen 42 jaar bezochten. Een eindje verderop staat opmer kelijk genoeg een doodskist. „Die is een aantal jaar geleden gebruikt door jongeren om aan de gemeen te te laten weten dat de Big S niet dood mag gaan", vertelt bestuurs lid Vera Boot (21). „Nu gebruiken we die nog voor spooktochten en als we straks weer een Halloween- feestje organiseren." De afgedankte muziek zal voorlo pig nog wel blijven staan op de zol der. De jongeren die vandaag de dag Big-S bezoeken, nemen hun ei gen muziek mee. „Op avonden dat er geen dj of bandje is, mag ieder een muziek draaien. De meesten nemen hun iPod mee, sommigen komen ook nog met een map cd's. Zo wisselen de verschillende mu zieksoorten een beetje af', vertelt Martin Verberk (17). Hij komt nog maar sinds de kerst vakantie in de Big-S, maar is sinds maart bestuurslid. Ook de rest van het bestuur - zeven man, in leef tijd variërend van 16 tot 25 jaar - is vrij nieuw. Oud-gedienden komen nog wel eens langs of geven ad vies, maar uiteindelijk zijn het de jongeren zelf die aan de touwtjes trekken. Grootste uitdaging is mo menteel om de groep bezoekers van de soos te vergroten. Twee jaar geleden was de soos op sterven na Big-S bestaat dit jaar 42 jjaair en is daarmee één van de oudste jeugdsozen in Zeeland. De jongeren hebben een eigen ge bouw aan het Süïïsspad, een voor malige school. De club voor jongere kinderen, de littfle-S is momenteel inactief. Er zijn wel plannen öm de club nieuw leven in te blazen. Big-S is op woensdag-, vrijdag- en zaterdagavond open. In de herfst vakantie kunnen jongeren elke dag gratis naar de soos. Het jongercentrum is ook op inter net te vinden: www.toiag-s.nS dood. „Dat merk je nu nog steeds", zegt Vera. „Al komen er de laatste tijd meer nieuwe jonge ren bij." Die moeten vooral getrok ken worden door de feesten die ge regeld op touw worden gezet. Zo is er dit seizoen al een 90's Party en Après ski Party geweest. Beide fuiven waren goed voor zo'n twin tig a dertig bezoekers. Na het Okto- berfest, 16 oktober, staat een week later een schuimparty gepland. „Die hebben we van de zomer ook een keer gehad. Mensen vroe gen telkens wanneer de volgende kwam." Vooraf is er tussen 19.00 en 21.00 uur een kinderdisco. „Als we ook af en toe feestjes voor kinderen tot elf jaar houden, lopen ze als ze ouder zijn makkelijker binnen bij de Big-S", denkt Vera. Een substantiële club bezoekers is van groot belang voor een goede exploitatie. Big S krijgt weliswaar gemeentelijke subsidie, maar die gaat helemaal op aan de huur. In komsten moeten - naast giften en sponsorinkomsten - vooral uit de bar komen. En die zijn alleen hoog als er ook daadwerkelijk veel jongeren uit Burgh-Haamstede de soos bezoe ken. Vera: „Probleem is dat veel jongeren liever naar Renesse gaan, terwijl ze niet eens weten höe ge zellig het hier is!" Of het aan de woensdagavondopening van jeugdsoos Big-S ligt is de vraag. Feit is dat, nadat verschillende partijen waaronder de Dorpsraad Burgh-Haamstede, Big-S, het Welzijns huis en de gemeente Schouwen-Duiveland de han den ineen sloegen, de overlast van 'hangjongeren' in Burg-Haamstede vrijwel verdwenen is. „De laatste tijd heb ik eigenlijk niets meer vernomen van overlast", zegt voorzitter Theo Heeres van de Dorpsraad. Ruim een jaar geleden was er op diverse plaatsen in het dorp overlast van jongeren. Bijvoor beeld tussen de basisscholen, maar ook op het par- keerterreintje achter het VW-kantoor. „Blijkbaar heeft de jeugd iets anders gevonden", zegt Heeres. Na een openbare dorpsraadvergadering in november vo rig jaar, werd besloten om de Big-S elke woensdaga vond open te stellen voor de groep die voor overlast zorgde. Bestuursleden van de Big-S zeggen dat die specifieke groep zich niet meer laten zien sinds het weer begin deze zomer beter werd. Dat betekent echter niet dat de woensdagopening van tafel is. De soos wordt op de doordeweekse avonden aardig bezocht. De dorpsraad is, samen met de andere partijen, mo menteel bezig een geschikte 'buitenstek' te vinden voor jongeren. De laatste tijd leek het er volgens voor zitter Theo Heeres op dat op het terrein van voetbal vereniging DFS een trapveldje kon worden aangelegd. „Maar het lijkt er op dat deze optie misschien toch te duur is." Martin en Vera (foto) vormen samen Zoek je werk als huishoudelijke hulp of als verzorgende (IC)? Bel of mail ons, wij hebben volop werk! Zorgstroom T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl zierikzee - Een 22-jarige man uit Tholen en een 18-jarige man uit St. Philipsland moeten zich volgen de week donderdag voor de rech ter verantwoorden voor een ver krachtingszaak in Renesse. De Fliplander wordt ervan ver dacht dat hij in de nacht van 21 op 22 juni twee meisjes heeft ver kracht. De Tholenaar zou zich aan één van de twee meisjes hebben vergrepen. De politie doet geen uit spraken over de identiteit van de slachtoffers. Een van de meisjes zou ten tijde van het misdrijf nog geen 16 zijn geweest. Het andere meisje zou door drank of drugs on machtig zijn geworden. De verkrachtingen zouden na een avondje stappen op straat in Ren esse hebben plaatsgevonden. Vol gens de aanklacht hebben de ver dachten beide meisjes met geweld gedreigd. E RS ECHTE MAKELAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50