Ricky, topscorer met een nuchtere blik Hamilton in mineur na nieuwe crash SiS Jong Oranje maakt zich op voor de play-offs tegen Jong Oekraïne. Voor het maken van de doelpunten lijkt Ricky van Wolfswinkel de aangewezen persoon. 'Hij is veel sterker geworden' over Robben zaterdag 9 oktober 2010 JONG ORANJE oiwiiiuni imwjmhuwb Cor Pot heeft veel vertrouwen in Ricky van Wolfswinkel. „Vorig seizoen, toen hij even op de bank zat, hoorde ik geluiden dat sponsors van FC Utrecht hem een miskoop vonden. Volgens mij heeft hij laten zien dat daar niets van klopt. Hij scoort aan de lopende band en is veel sterker geworden. En mensen mogen niet vergeten dat hij op één van de moeilijkste posities speelt" door Barry van der Hooft NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Drie keer in één interland scoren voor Jong Oranje? Twee keer raak- schieten tegen Ajax en zo de fans van FC Utrecht een onvergetelijke middag bezorgen? Ricky van Wolfswinkel kan er van genieten, maar zal na afloop altijd weer die koele blik in zijn ogen hebben. „Ik ben een nuchtere jongen", zegt de topscorer van de eredivisie. „Ik hoef ook niet per se in de schijn werpers te staan. Laat mij maar een keer slecht spelen, maar wel scoren en winnen. Dan vind ik het prima." Voor Van Wolfswinkel was het af gelopen week lekker binnen ko men bij Jong Oranje. Na acht com petitieduels heeft hij negen goals achter zijn naam staan, in acht Eu ropese wedstrijden legde hij er ook al zes in. Het zijn indrukwek kende cijfers, voor een spits die pas 2i is en zijn eerste interland voor het grote Oranje ook al ach ter zijn naam heeft staan. Van Wolfswinkel debuteerde anderhal ve maand geleden in het Neder lands elftal, tijdens de uitwedstrijd tegen Oekraïne. „Daar heb ik echt van genoten", bekent hij. „We waren in voorbe reiding op de wedstrijd tegen Cel tic toen ik hoorde dat ik bij de se lectie zat. Natuurlijk kwam het vooral doordat de meeste WK-gan- gers niet werden geselecteerd. Maar voor mij was het ook een sig naal dat ik in de gaten werd gehou den en er dus dicht tegenaan zat. Als voetballer leef je voor zulke wedstrijden." Bij Jong Oranje is hij spits num mer één, in het shirt van FC Utrecht is hij de gevierde man. Toch kent Van Wolfswinkel ook de andere kant van de medaille. Vorig seizoen belandde hij op de bank en moest hij laten zien ook over karakter te beschikken. „Dat ik bij Utrecht niet speelde deed wel wat met me. Op zulke momen ten hoop je op wat krediet, hoop je dat je mag blijven staan. Mis schien werd er ook wel te veel van me verwacht. Ik was twintig, had net een mooie transfer gemaakt van Vitesse, maar kreeg wel het ge voel dat mensen dachten dat ik meteen twintig goals ging maken. En dan zou ik daarna meteen door verkocht worden.... Ik zat in een dalletje en dan moet je ervoor zor gen dat je daar sterker uit komt." Daar is hij getuige zijn huidige vorm prima in geslaagd. „Het gaat goed en dat is leuk. Maar het be langrijkste is dat ik deze lijn nu door weet te trekken." Te beginnen vanavond in Rotter dam, tegen Jong Oekraïne. „Ik ben overtuigd van de kwaliteiten van deze ploeg. Het is misschien ge vaarlijk om te zeggen, maar wij moeten twee keer kunnen win nen van Oekraïne." Van bondscoach Cor Pot krijgt Van Wolfswinkel het volledige ver trouwen. „Ik ben ook een speler die dat nodig heeft. Ook toen ik vo rig seizoen in een moeilijke perio de zat, bleef hij me selecteren. De wedstrijden met Jong Oranje wa ren daardoor een heerlijk uitstap je-" Hij speelt op één van de moeilijk- Cultheld als oom Voormalig FC Utrecht-spits Erik Willaarts is de broer van Ricky van Wolfswinkels moeder. Willaarts groeide eind jaren tachtig uit tot een cultheld. Hij maakte in het seizoen 1986- 1987 25 competitiegoals. Alleen Marco van Basten maakte dat sei zoen meer treffers dan Willaarts. ste posities in een elftal, vindt Van Wolfswinkel. „Ga maar na: als je niet scoort, doe je het als spits niet goed. Je moet steeds aanspeelbaar zijn, meevoetballen. Als spits moet je heel compleet zijn. Je kunt je ook niet wegsteken, je moet je steeds weer laten zien." Bij FC Utrecht is hij in de voetspo ren getreden van zijn oom, Erik Willaarts. Vraagt hij hem wel eens om advies? „Ik spreek hem vaak, maar we praten dan niet altijd over voetbal", zegt Van Wolfswin kel. „De mensen in Utrecht praten nog vaak over hem, dat vind ik wel mooi." Met vragen zou hij ook bij zijn schoonvader terecht kunnen. Van Wolfswinkel, die een relatie heeft met de dochter van Johan Nees- kens, begint te lachen. „Met hem kun je ook heel goed over andere zaken dan voetbal praten", zegt hij met een knipoog. Het hoeft voor de aanvaller dus niet altijd over tactische zaken of moeilijke situaties te gaan. „Ik ben gaan voetballen omdat ik het leuk vond. Dat plezier vind ik nog steeds het belangrijkste. Laat mij maar lekker voetballen en van het. spelletje genieten. Ik vind het ook niet erg om een keer slecht te spe len. Als ik dan scoor en we win nen, vind ik het prima." Met Jong Oranje het EK in Dene marken bereiken; dat is waar hij zich de komende vier dagen mee bezig houdt. „Ik heb ook gezien hoe de vorige lichtingen in 2006 en 2007 Europees kampioen wer den. Veel van die jongens hebben zich ontwikkeld tot belangrijke spelers bij clubs in de eredivisie en in het buitenland. Zo'n EK is een heel mooi podium, waar deze se lectie heel graag op wil spelen. We horen er ook thuis, denk ik. Maar we moeten het EK eerst zien te ha len. En er dan naartoe gaan om het te winnen." Ricky van Wolfswinkel heeft gescoord voor Jong Oranje. Vanavond wil hij dat kunstje herhalen tegen Jong Oekraïne. foto Leszek Szymanski SUZUKA - Formule i-coureur Lewis Hamilton was bepaald niet blij met zijn crash gisteren in de vrije training voor de Grote Prijs van Ja pan. De Brit van McLaren schoof hal verwege de ochtendsessie op het circuit van Suzuka van de baan en ramde zijn McLaren in de banden stapel. „Ik heb nu niet echt het ge voel dat ik weet waar ik sta met de auto." Hamilton haalde in drie van de laatste vier Grands Prix de finish niet. De laatste twee races schakel de hij zichzelf uit door op concur renten te botsen. De wereldkampi oen van 2008 duikelde daardoor van de eerste naar de derde plaats in het wereldkampioenschap. „Drie keer is scheepsrecht, dus ik hoop dat het nu over is met mijn pech", reageerde Hamilton na de trainingen. „Ik vloog helemaal niet zo hard uit de bocht, maar het was op die Mark Webber en Sebastian Vettel moeten verslaan. Dat duo was gis teren het snelst in de trainingen. Hamilton kon gisteren nauwelijks profiteren van de aanpassingen. In de tweede sessie kreeg hij maar acht minuten om te oefenen. „Op dit circuit heb je heel veel ron des nodig om de wagen op de juis te snelheid in de bochten te krij gen. Hoe meer rondes, hoe beter voor je zelfvertrouwen. Ik kan al leen maar hopen dat zaterdag alles nog een beetje goed komt. Ik zal er mijn best voor doen." Porsche overweegt een terug keer in de Formule 1. Het Duitse sportwagenmerk zou dan in 2013 willen instappen met een renstal onder de eigen naam. Porsche was met eigen auto's ac tief in de koningsklasse van 1958 tot 1964. Het duurde daarna twee decennia eer Porsche weer actief werd, maar nu alleen als motorle verancier onder de naam TAG. MÜNCHEN - De baas van de Duitse Voetballiga (DFL), Reinhard Rau- ball, heeft Bayern München zijn hulp aangeboden in het geschil dat de club heeft met de KNVB over een schadeloosstelling voor de bles sure van Arjen Robben. Robben speelde dit seizoen nog niet. Dat deed hij wel afgelopen zo mer voor Oranje op het WK, na dat hij pas via een spoedbehande- ling tijdig was hersteld van een spierblessure. Bayern vindt dat Ne derland te veel risico met de aan valler heeft genomen en eist een schadevergoeding. Volgens Rau- ball, advocaat te Dortmund, is het niet acceptabel de zaak te laten rus ten. „De KNVB heeft het belang van het nationale elftal laten preva leren boven het clubbelang. Neder land moet daarom een forse bijdra ge leveren aan de kosten van de af wezigheid van Robben." Lewis Hamilton in gesprek met de teamleiding na zijn crash. foto AP plek wel erg glibberig in de grind bak", zei hij verder. McLaren mon teerde speciaal voor Japan een nieuwe voor- en achtervleugel op de bolide om de snelheid nog meer te verhogen. Wil McLaren nog kans maken op de wereldtitel, dan zullen ze de Red Bulls van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37