il krijgt awards sport 133 'Big Saturday' in Lexington Kloetinge heeft de statistieken tegen Met stip het beste verzekeringspakket. 'Een impuls voor het voetbal' Japan verrast Argentinië in oefenduel Piet Koster was in het verleden voorzitter van RBC RoosendaalTegenwoordig is hij voorzitter van de stichting Zeeuws Elftal. De stichting probeert elk jaar een topploeg naar de provincie te halen. Afgelopen zomer was Feyenoord te gast in Zeeuws-Vlaanderen. „Het in het leven roepen van de Zeeuwse Voetbal Awards moet een nieuwe impuls voor het Zeeuwse voetbal zijn." zaterdag 9 oktober 2010 door Ciel Hendrix Lexington - Het zal eindelijk druk worden in Lexington. In het laat ste weekeinde van de 'World Equestrian Games' zal de stad, 260.000 inwoners, vollopen met vreemdelingen. Maar dat heeft niet zozeer met de Wereldruiter- spelen te maken, als wel met de planning van evenementen in de stad. Meer dan vijf jaar geleden was al bekend wanneer het WK voor paarden in Lexington zou worden gehouden, maar toch begint dit weekeinde ook de zeventien da gen durende herfstmeeting op de Keeneland racebaan, slechts enkele mijlen van het Kentucky Horse Park. En het americanfootballteam Ken tucky Wildcats speelt thuis tegen Auburn. 'Big Saturday' noemt de plaatselijke krant Lexington He rald Leader de negende oktober al. 'Dat maak je maar eens in je leven mee'. Columnist Tom Eblen, die el ke dag op het Horse Park is, zegt: „De Fall Meeting op de renbaan is een van de belangrijkste raceweek- eindes in de stad. Drie weken in oktober en drie in april. Meer is er niet, dus er komt veel volk op af." Hij verbaast er zich ook over dat de planning zo slecht is afgesteld. Dat past precies in het beeld dat de Wereldruiterspelen onder een ongelukkig gesternte lijken te staan. Financieel lijken de 'WEG' een ramp te worden. Afgelopen week circuleerden weer geruchten over nieuwe financiële problemen, maar de organisatie zwijgt erover in alle talen. De toe schouwersaantallen van de afgelo pen twee weken zouden een posi tief beeld bieden. Maar de ver wachtingen zijn de laatste tijd wel naar beneden bijgesteld van 600.000, via 500.000 naar 400.000. Dat aantal wordt volgens de organisatie overtroffen, maar wie op het WK is geweest, zet er vraagtekens bij. De entreeprijzen zijn de laatste da gen fors gedaald, zodat de inkom sten nog verder achter blijven bij de schattingen. Dat leidt boven dien tot ergernis aan de kassa's, waar mensen die hun kaartje in ja nuari al hebben gekocht, ontdek ken dat ze nu nog maar de helft kosten. De verhalen over tegenvallers ste ken voortdurend de kop op. Zo'n anderhalf jaar geleden gingen veel hotels er nog vanuit dat ze tijdens de WEG zeventien nachten volge boekt zouden zijn. Maar in de praktijk komen ze de meeste am per aan vijf tot zes volle nachten. Genoeg hotels hebben geen enkele keer het bordje 'vol' hoeven bui ten te hangen. door Jan Dagevos bijeenkomst is er ook aandacht voor het G-voetbal. „Ook mensen met een lichamelijke of verstande lijke bëperking horen tot de voet balfamilie", zegt Koster. Boven dien wordt er aandacht besteed aan opvallende prestaties binnen het vrouwenvoetbal. „Het is ons doel om het Zeeuwse voetbal in al zijn facetten onder de aandacht te brengen", zegt Koster. „We zijn zeer blij met de medewerking van UITSLAGEN BILJARTEN Pool. Regionale derde klasse. Roadhou- se Six - Scooby's Young Ones 3-3: 9-ball. Ricardo Meerman - Nicky van der Steen 5-1Miranda Minderhout - Joey van der Steen 2-5; Dieneke van Belzen - Dennis Prinsen 5-4; 8-ball. Dieneke van Belzen - Jeroen Celens 1-4; Ricardo Meerman - Rick Clarijs 4-2; Indra Warman - Jeroen Gelens 1-4. TENNIS Peking. Vrouwen. Kwartfinales: Woz- niacki (Den/1) - Ivanovic (Ser) 7-6 (1) 6-4, Zvonareva (Rus/2) - Schiavone (lta/5) 6-0 6-2, Li Na (Chn/9) - Sevastova (Let) 7-6 (6) 6-3, Peer (lsr/15) - Bacsinz- ky (Zwi) 7-6 (4) 6-4. Peking. Mannen. Kwartfinales: Djokovic (Ser/1) - Simon (Fra) 6-3 6-2, Isner (VSt) - Davidenko (Rus/4) 7-6 (2) 6-4, Ferrer (Spa/8) - Söderling (Zwe/3) 6-2 6-4, Lju- bicic (Kro) - Murray (GBr/2) 6-3 6-2. Tokio. Mannen. Kwartfinales: Monfils (Fra/5) - Roddick (VSt/2) 7-6 (5) 4-6 7-6 (6), Stepanek (Tsj) - Nieminen (Fin) w.o, Nadal (Spa/1) - Toersoenov (Rus) 6-4 6-1, Troicki (Ser) - Garcia-Lopez (Spa) 6-2 3-6 6-4. GOLF St Andrews. Alfred Dunhill Links Cham pionship, stand na tweede ronde: 1Par ry (Eng) 132 (-12), 2. Erlandsson (Zwe) 136, 3. Quiros (Spa), Fisher (Eng), Kay- mer (Dui) f37, 17. Lafeber 141, 56. Lui- ten 144, 82. Derksen 146. KLOETINGE - De statistieken belo ven weinig goeds. Kloetinge ging tot nu toe zeven keer op bezoek bij Kozakken Boys en nog nooit werd er in Werkendam gewon nen. Vier keer werd er verloren en drie maal werd er een gelijkspel uit het vuur gesleept. De laatste keer ge beurde dat op 22 september 2007. Mervin Niemantsverdriet en Regi- lio Pinas scoorden en waren ver antwoordelijk voor een 2-2-gelijk- spel. Kozakken Boys heeft ook dit de Voetbal Experience. Het is toch prachtig om juist in de Voetbal Ex perience de genomineerden en winnaars van de Zeeuwse Awards in het zonnetje te kunnen zetten." Voor het afsluitende gala worden sponsors geworven. „We hebben elkaar nodig", stelt Koster. „Op die manier kan het een traditie wor den." De voetbalclubs in Zeeland worden komende week per brief ingelicht over de plannen. SAITAMA - Het Japans voetbalelftal heeft gisteren verrassend de oefen wedstrijd tegen Argentinië gewon nen. Voor eigen publiek versloe gen de Aziaten in Saitama de Ar gentijnse ploeg met i-o. De Itali aan Alberto Zaccheroni zat bij Ja pan voor het eerst als coach op de bank. Shinji Okazaki maakte in de negentiende minuut de enige tref fer. „Ik ben zeer tevreden met het resultaat", aldus Zaccheroni. „Ar gentinië behoort tot de sterkste voetballanden van de wereld. Ik had mijn spelers gezegd dat we al leen konden winnen als we als team zouden spelen." Het was de eerste zege ooit voor Ja pan op Argentinië in zeven duels. Het resultaat betekende tevens het einde van de honderd procent sco re van de Argentijnse bondscoach Sergio Batista, die na het WK Die- go Maradona opvolgde. seizoen veel toppers in de gelede ren en mikt op een topklassering in de hoofdklasse B van het zater dagvoetbal. De prestaties blijven tot dusverre achter bij de verwach tingen. Kozakken Boys haalde uit vijf duels slechts vijf punten en staat op een teleurstellende achtste plaats. „Ze zitten nog niet in het juiste ritme", weet ook Kloetin- ge-trainer Cees Houtepen. „Mis schien liggen daar onze kansen. Kozakken Boys is in elk geval een ploeg met veel snelheid voorin en een hoop ervaring. We zullen er veel strijd tegenover moeten stel len." Houtepen heeft voor het eerst dit seizoen de beschikking over een fitte selectie. Mark Schuit is helemaal hersteld van zijn ham stringblessure en dus inzetbaar. Na het duel tegen Kozakken Boys wacht Kloetinge volgende week opnieuw een topper. De Beveland- se club ontvangt dan in eigen huis ASWH, de club van trainer Wil lem Leushuis. Een week later staat het bekerduel met SSV'65 op het programma. zie ook blog Rude Stats op 'v www.pzc.nl/blog/ seizoen ook onderdeel van de Voetbal Wards. foto Peter Nicolai Dat vinden niet alieen onze klanten maar blijkt ook uit onafhankelijk consumentenonderzoek. Bij ZLM zijn uw bezittingen goed en voordelig verzekerd.* Wie meerdere verzekeringen bij ZLM afsluit, krijgt zelfs 8% korting op de premie. Dat is één van de redenen waarom onze klanten zo tevreden zijn. Meer weten over de voordelen van ZLM? Kijk op of neem contact op met uw ZLM adviseur. u tevreden, wij tevreder verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35