Bedrijven nemen het niet nauw met veiligheidsregels 'Ouderwetse ziekenhuis komt Koppejan 2 2 zaterdag De krant 5 weken voor HtJIIIMI PZC VEILIGHEID De Vrom-inspectie slaat alarm: het toezicht op veilig heid bij bedrijven is niet in orde. De inspectie trok eerder aan de bel over het toezicht bij Thermphos. zaterdag 9 oktober 2010 door Maikel Harte De Harte's deden zon dag een rondje Wal- cherse kust, dat doen we wel vaker. Vanaf Westkapelle rijden we langs de duinen, bij Zoutelande gaan we het strand op en we eindigen in Veere. Die uitstapjes verlopen meestal in betrekkelijke rust, maar dat was zondag op het strand van Zoutelande wel an ders. Daar liep een partij volk. „Weet jij wat hier aan de hand is", vroeg mijn vrouw. „Nou in Zoute lande woont een bekende Neder lander: Ad Koppejan", antwoord de ik. „Misschien dat ze allemaal even een glimp van hem op wil len vangen. Zo schijnt het in Vo- lendam zo druk te zijn rond de woningen van Jan Smit en Nick Simon. Of het is een protestmars van die 30 procent CDA-leden te gen de coalitie." Het bleek niet het geval te zijn. De wandeleditie van de Kustmarathon was aan de gang. Al kwamen ze niet voor Koppejan, de meeste deelnemers zullen hem wel kennen. Dat heeft-ie toch mooi voor elkaar ge kregen. Ik bedoel, welke van de andere 21 leden van CDA-fractie kennen de mensen? Maxime Ver hagen?, Jan Kees de Jager? Maar dan houdt het wel ver op. Koppe jan is op korte tijd één van Neer- lands bekendste politici gewor den. Mocht hij willen dan kan hij zo aanschuiven in talkshows en spelletjesprogramma's. Jammer dat het legendarische Sterrenslag niet meer op de buis is, want ik had hem graag aan het werk ge zien in korte broek op een zeep- helling tegen Patty Brard. Het CDA-congres vorige zaterdag deed er qua amusementswaarde echter niet voor onder. Wat een chaos. Een vergadering van de ver eniging voor kanariehouders ver loopt ordelijker. En daar komt dan onze regering uit voort Het was in ieder geval mooie televisie en we gaan met dit kabinet en de situatie bij het CDA vast nog meer krijgen. De klucht rond de twitterberichten én interviews van Koppejan deze week lijken hier een veelbelovende voorbode van. Jammer dat hij geen minister is geworden. Minister van Interne Twisten, dat was mooi geweest. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duivelahd Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed. T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388.000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.n8/8ezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar f274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement: met automatische betaling van 71,95 per kwartaal inaj-d D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (ps) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook; 088 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven, Rekeningnummer Handtekening PZC gaat tótgvuldlg gin mm pgieggnggeiigvsiis, in li«i nulolmi iro't ti nnriuro Informatie no door Jeffrey Kutterimik Bedrijven die werken met explosieve of brandgevaarlijke stof fen nemen het niet zo nauw met de brandvei ligheidsvoorschriften. Duizenden omwonenden lopen daardoor mo gelijk gevaar. Demissionair minis ter Tineke Huizinga slaat alarm en pakt twaalf gemeenten juridisch aan. Aanvankelijk kreeg ook Ter- neuzen een draai om de oren. De Vrom-inspectie onderzocht dit jaar 340 bedrijven die meer dan tien ton aan gevaarlijke, brandbare stoffen kunnen opslaan. Bij bijna 60 procent van de bedrijven wa ren vergunningen niet in orde. De verplichte jaarlijkse inspectie was niet uitgevoerd, inspectierappor ten waren onvolledig of oud, of ontbraken geheel. Het rapport spreekt van 'een hard nekkig nalevingstekort'. Onder zoek uit 2009 toonde ook aan dat veel bedrijven zich niet aan de re gels hielden. Volgens het recente rapport is er weinig verbeterd. In navolging van haar voorganger Jacqueline Cramer, heeft ook Hui zinga de gemeenten en provincies, die toezicht moeten houden op na leving van de regels, per brief op de vingers getikt. Ze vindt dat zij te passief zijn geweest en roept op meer verantwoordelijkheid te ne men. Bedrijven die veel explosieve of brandgevaarlijke stoffen opslaan maar dit niet veilig doen, lopen het risico gestraft te worden voor hun nalatigheid. Volgens de minister hebben de meeste toezichthouders inmiddels laten Weten op korte termijn maat regelen te nemen. Twaalf gemeen ten die dergelijke voornemens niet hebben aangekondigd (Oldambt, Gemert-Bakel, Apeldoorn, Mep- pel, Den Haag, Anna Paulowna, Borger-Odoorn, Hilversum, Noord oostpolder, Ferweradiel, Veendam, en Dordrecht) worden juridisch aangepakt. Volgens een woordvoer- Fosforfabriek Thermphos in Vlissingen-Oost archieffoto Ruben ©reel der betekent het niet op orde heb ben van vergunningen niet per de finitie dat het risico op een ramp groot is. „Het kan zijn dat de be drijven niet de goede papieren heb ben terwijl ze wel brandveilig zijn. Het is aan gemeenten om dit uit te zoeken." WD-Kamerlid Helma Neppérus maakt zich zorgen. „Er zijn niet voor niets vergunningen. Wat mij betreft krijgen bedrijven twee maanden de tijd en daarna moet de vergunning worden geschorst. Leg bedrijven die dan nog niet aan de regels voldoen stil." Neppérus vindt ook dat er sprake is van oneerlijke concurrentie. „Want ondernemingen die zich wel aan de regels houden, maken daarvoor kosten." Een klein misverstand kan er al voor zorgen dat een gemeente een tik op de vingers krijgt ondervond Terneuzen. De inspectie richtte zich aanvankelijk ook op het be drijf De Rijke nabij Sluiskil. De ge meente Terneuzen zou - stond in he_t concept-rapport - ook juri disch worden aangepakt. De Rijke heeft een vergunning volgens de wet milieubeheer om gevaarlijke stoffen op te slaan. In september is er een controle geweest. De Rijke is onder meer gevraagd een brand beveiligingsinstallatie opnieuw te laten keuren. De bevindingen wer den direct per e-mail gemeld aan het bedrijf Omdat de Vrom-in spectie vereist dat correspondentie ook schriftelijk gebeurt, is eind sep tember alsnog een brief gestuurd naar het bedrijf. De Vrom-inspec tie trok uit administratief oogpunt aan de bel bij de gemeente Terneu zen. Want Vrom maakte op 10 sep tember een rapportage en op dat moment moest er een formele brief overlegd kunnen worden. De ze week is Vrom op de hoogte ge bracht van de gang van zaken. Het ministerie heeft laten weten dat daarmee het probleem is opgelost. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een bank en een 'private partij' spitten op dit mo ment de boeken door van het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis om te beslissen of ze geld in nieuw bouw willen steken. Dat zei Pieter Vierhout van de raad van bestuur gisteren tegen de commissie welzijn van Provinciale Staten. Eind dit jaar hakken ze een knoop door. De situatie is penibel, bleek uit de uitlatingen van het be stuur. „We hebben haast", zei Vier- houts collega Huibert Van Eek. „En die haast is niet alleen door geld ingegeven. We moeten voor komen dat we de zorg die we nu leveren straks niet meer kunnen le veren." Vierhout betuigde spijt over de 'verwarring' die is ontstaan over het verdwijnen van de intensive ca re in Vlissingen. „Dat hadden we moeten communiceren. En dat is een beetje te vroeg naar buiten ge komen." Hij wond zich op over het feit dat iedereen een mening heeft en die ook luid en duidelijk ventileert. „Beledigende opmerkin gen over onze financiële positie vind ik zeer kwalijk." En aan het adres van de stichting Behoud Vol waardig Ziekenhuis Walcheren: „Vooral als die opmerkingen ko men van mensen die vanaf de zij lijn, gepensioneerd, toekijken." Als de nieuwbouw bij Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2