25 Provincie kan niets met bezwaren tegen dorpshotel bij Dishoek Linterieur-paauwe.nl Veerse redders krijgen geld voor pakken Tassenrovers opgepakt na tip Grote wietkwekerij op bedrijventerrein Pannenkoekentocht bij Willen is Kunnen Team van tehuis uit Litouwen onderzoekt zorg in Zeeland Stop uw vrijgevallen spaarloon lieuer m een nieuwe bank, bed of mooie fauteuil. Momenteel krijcjt u ook nog eens mooie kortingen tijdens onze najaarsacties. Dat loont! zaterdag 9 oktober 2010 VEERE Serviceclub Inner Wheel Walche ren heeft gisteren 1500 euro over handigd aan de Veerse KNRM-afde- ling. Met het geld kunnen de red ders twee overlevingspakken ko pen, ter vervanging van oude ver sleten exemplaren. De Veerse briga de heeft twaalf van die pakken. Die dragen de leden als zij uitrukken. Inner Wheel vierde in 2009-2010 het twintigjarig bestaan en koos de redders als extra lustrumdoel. Het geld voor de pakken werd opge haald met een wijnproeverij en an dere goede-doelen-acties. Voorzit ter Rob van der Zwaag van het Red dingstation Veere nam de cheque in ontvangst. VLISSINGEN Twee mannen, van 19 en 22 jaar, zonder vaste verblijfplaats zitten al een week vast voor het bestelen van twee Vlissingse vrouwen. De politie hield de arrestatie stil om de rol van twee mede-verdachten uit te zoeken. Maar die kwamen af gelopen donderdag vrij. De vier zijn op 1 oktober bij een tanksta tion aangehouden, nadat een 33-ja- rïge Vlissingse had gezien dat zij portemonnees uit het autoraam gooiden. Enkele uren eerder was een 55-jarige Vlissingse bestolen in winkelcentrum Papegaaienburg. Later werd in een zaak aan de Aag je Dekenstraat een 88-jarige vrouw van haar portemonnee beroofd. SEROOSKERKE In een loods op bedrijventerrein De Zompe in Serooskerke is vrijdagochtend een professioneel opgezette hennepkwekerij ge ruimd. De politie viel de kwekerij even na negen uur binnen. In de kwekerij stonden 1420 hennepplan ten. Er waren vier verschillende kweekruimtes ingericht in de loods. De eigenaar van de loods is een 55-jarige man uit de gemeente Veere. Hij had de loods verhuurd en kon de namen noemen van de huurders. De politie weet dus wie ze moet zoeken. Het onderzoek is nog in volle gang. De gemeente Veere heeft de planten en appara tuur laten vernietigen. VLISSINGEN Wandelsportvereniging Willen is Kunnen houdt vandaag voor de 39e keer de Pannenkoektocht. Er zijn routes van 5,10,15 en 20 kilo meter te lopen, alleen of met groe pen. De wandeltochten starten bij het welzijnscentrum aan de Adriaen Coortelaan 1 in Vlissingen. Dat is open vanaf 08.00 uur. De wandelaars van de 20 kilometer mogen starten tussen 09.00 en 11.00 uur. De overige drie afstan den beginnen tussen 09.00 en 13.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 euro, inclusief een pannenkoek na afloop. Informatie op 0118-419724 of 0118-416242. www.wikvlissingen.nl MIDDELBURG - Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke or dening) wond er geen doekjes om. „Wij kunnen in dit stadium niets voor u betekenen", zei hij gisteren in de Statencommissie ruimte, eco logie en water aan het adres van in woners van de gemeente Veere die bezwaar hebben tegen bouw van een hotel met vakantiepark bij Dis hoek. Hij verklaarde begrip te hebben voor de reacties die het vorige week door de gemeenteraad van Veere vastgestelde plan oproept. „Er gaat daar nogal wat verande ren. Van groen naar stenen. Maar het past allemaal wel binnen de ka ders die wij als provincie hebben gesteld. De gemeente Veere houdt zich daar keurig aan." Van Wave- ren had maar één punt van kritiek aan het adres van Veere: „Mis schien had de gemeente meer aan draagvlak moeten werken." Van de zijde van de inwoners werd opgemerkt dat de provincie haar kwaliteitsteam nog eens moet laten kijken naar de manier waarop het gebied gaat worden in gevuld. Van Waveren: „Ja maar zo werkt het niet. Dat kwaliteitsteam zegt aan het begin van een proce dure iets over een plan, maar het is geen welstandscommissie die de tekeningen beoordeelt." GOES - Een delegatie van een te huis voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten uit de Litouwse zus terstad van Goes, Panevezys, is vol gende week in Zeeland voor een verkenning van de Nederlandse ge zondheidszorg. De zes bezoekers zijn de directrice, sociaal pedagoge, kinesytherapist, sociaal werker, administrateur en dokter. Zij maken vanaf woensdag kennis met de psychiatrie bij Emergis, de revalidatie bij Lindenhof en Reiger- Dat soms de maximale hoogte van twaalf meter met twee meter wordt overschreden, is ook al geen reden voor de provincie om in te grijpen. Het gaat volgens de gede puteerde om 'kleine accenten' en dat is toegestaan. De commissie was het met de vi sie van Van Waveren eens. Kees Bierens (WD): „Het gebied is aan gewezen voor concentratie van re creatie en je moet dit zien als een kwaliteitsimpuls." Van Waveren kon de Veerenaren die moeite hebben met het plan maar één advies geven: „U kunt naar de rechtbank en uiteindelijk naar de Raad van State stappen." bos, de Nisser bakkerij Jikkemie- ne, galerie De Kaai, instelling het Gors, school De Kring, stichting Buitenkans, school De Sprienke, zorgboerderij Akkerwinde en stichting KIO. De groep wordt maandag uitge zwaaid met de bietenrace op het Havenkanaal. Voor de stedenband werkgroep is dit het derde project wat met dit tehuis wordt uitge voerd. Eerder werden een snoezel- ruimte en een ruimte voor bewe gingstherapie ingericht. Uitgaan in de eigen regio? Kijk voor de uitagenda op www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Vraag ome adviseurs naar de voorwaarden uan deze aanbiedingen jonnen" 0111 401

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27