De Vey Mestdagh maakt doorstart 'A mm mm w. 24 Winkel in postkantoor toegestaan a T 1 De eerste kus was netjes op de wang DRUKKERIJ Voor helft van personeel volgt gedwongen ontslag m lil zaterdag 9 oktober 2010 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse drukke rij De Vey Mestdagh maakt een doorstart. Voor zes van de twaalf medewerkers volgt gedwongen ontslag. Dat heeft het bedrijf giste ren zelf bekendgemaakt. De drukkerij wordt overgenomen door een nieuw op te richten B.V. GOES - Het voormalige postkan toor in Goes mag een horecazaak, maar evengoed een winkel herber gen. Het college van burgemeester en wethouders is bereid aan beide mogelijkheden mee te werken en daarvoor de benodigde procedures te voeren. Medio vorig jaar sloot het postkan toor. De Amsterdamse zakenman Won Yip, met Goese wortels, ver wierf het monumentale pand aan de Grote Markt om het daarna weer te verhuren of te verkopen. Hij had een koper gevonden, maar die haakte op het laatste moment af Yip onderzoekt nu de mogelijk heden voor detailhandel. Hij voert tevens overleg met banken over het aanbrengen van een geldauto maat. De gemeente wil dat het pand snel een bestemming krijgt, omdat dat ook de terugkeer van de geldautomaat zal bespoedigen. Detailhandel of horeca, het mag al lebei. „Dat past ook in onze detail handelsvisie", zegt wethouder Loes Meeuwisse. Ze is met Yip in overleg over de bouw van een fietsenstalling op het terrein achter het postkantoor. Zo'n duizend extra fietsparkeer plaatsen, op verschillende plaat sen, zijn nog nodig in binnenstad. onder leiding van een nieuwe di recteur, Wim van der Louw van Drukkerij Van der Louw uit Berkel en Rodenrijs. De overname is me de mogelijk geworden door finan cierder Wijnand van Gessel, direc teur van Oceanwide in Vlissingen. Wim Van der Louw is de broer van Martin van der Louw die tot aan het faillissement, dat drie we ken geleden is uitgesproken, direc teur van het Vlissingse bedrijf was. De drukkerij kampte met forse be talingsachterstanden, vooral bij de Belastingdienst. Maar volgens de nieuwe directeur is de drukkerij le vensvatbaar. „Kwalitatief hoog waardig drukwerk blijft nodig en klanten blijven prijs stellen op per soonlijke adviezen en een goede re latie", zegt Wim van der Louw. Al le activiteiten en inventaris wor den dan ook overgenomen door de nieuwe B.V. De nieuwe direc teur verwacht dat een samenwer king tussen de twee drukkerijen tot een grotere capaciteit met meer mogelijkheden en deskundig heid zal leiden. Oud-directeür Martin van der Louw blijft aan De Vey Mestdagh verbonden als orderbegeleider. In de persverklaring laat hij weten: „Ik ben blij dat mijn broer samen met Van Gessel de zaak heeft over genomen, zodat dit bedrijf, dat vol gend jaar 250 jaar bestaat, in ieder geval voortgezet kan worden en er arbeidsplaatsen behouden blij ven." De zes medewerkers die niet bij het bedrijf kunnen blijven, heb ben op het moment van het faillis sement, hun ontslag gekregen. lil Het voormalige postkantoor aan de Grote Markt in Goes mag van de gemeente een horeca-etablissement worden, maar evengoed een winkel huisvesten. archieffoto Willem Mieras door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Een feestelijk Sinter klaasbal op 8 december 1940 was het begin van de nu al ruim zeven tig jaar durende liefde tussen Tru ce Sevink (91) en Gerrit Hendriks (89). Gisteren vierde het Middel burgse echtpaar zijn 65-jarige hu welijk. Het stel had elkaar in 1921 al voor de eerste keer gezien. Truce ging met haar moeder op kraambezoek bij de moeder van Gerrit en had babykleertjes bij zich. De pasgebo ren zoon was Gerrit. In de memoi res van het paar, opgesteld op ver zoek van de vijf kinderen van het briljanten paar, schrijft Gerrit: 'Truce wist niet dat ze naar haar aanstaande man kwam kijken en toen al voor zijn kleding zorgde.' Na omzwervingen vanuit Brede voort via Arnhem, Nijmegen, Den Haag en Voorschoten kwam het paar in 1978 in Middelburg terecht, waar Gerrit voorzitter van de Raad van Arbeid werd. Het huis waar ze nu nog wonen, werd toen gebouwd. De indeling bepaalde Truce, die in Voorschoten vi- ce-voorzitter van de Vrouwen Ad vies Commissie voor de woning bouw was. Ondanks haar vijf kinderen is Tru ce altijd heel actief geweest in het sociaal-maatschappelijk leven. Ze behaalde op haar vijftigste nog haar diploma maatschappelijk wer ker. „Een betaalde baan heb ik nooit gehad, idealisme hoeft niet betaald te worden." De memoires schreef Gerrit omdat de vier zonen en een dochter meer wilde weten over het leven van hun ouders. Het lijvige stuk vermeldt tal van anekdotes, de eer ste kus (netjes op de wang), bange uren in de oorlogsjaren, de afgebro ken versnellingspook van de eerste tweedehands auto en de nog im mer durende liefde voor elkaar. Het paar heeft negen kleinkinde ren en zes achterkleinkinderen. Gerrit Hendriks en Truce Hendriks-Sevïng kijken vol 'trots en dankbaarheid' terug op hun huwelijk van 65 jaar. foto Ruben Oreel Alleen dit weekend te tien op het grote doek: Vandaag 12.00 oor Zondag 14.00.15.30, 17.00 en 10.15 oor C i n e C i t y Vlissingen Reserveren: 0000 - 24632489

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26