Schulden lopen op In Vlissingen Claudia de Breij Proefwoning is ideaal 22 Baby en kleuterfoto's Gewapende overval in O-Souburg www.uitgekookt.info GELD Wethouder: 'Niet dramatisch' ischuilwerve.nl 14 oktober in Kamperland Zeeuwse 'Giro-missen' op televisie AVA INBOUW CENTER hét totaaladres ©-(MS® zaterdag 9 oktober 2010 Kooklessen in de Drvkkery 0118-681066 Ron Els Hendrikse GESLAAGD Esther Eijlers, oud-leerlinge van de CSW, is cum laude afgestudeerd in de richting psychologie aan de Erasmus Universiteit in Rotter dam. Voor haar scriptie ontving zij de Thesis Award 2009/2010. Zij gaat nu promoveren in Utrecht. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De schuldenlast van de gemeente Vlissingen neemt de komende jaren niet afj maar juist toe. Dat komt met name door het Scheldekwartier. Maar het kost de burger volgens wethouder Suur- mond geen cent. De schuld onder de tweehonderd miljoen euro houden, dat was de missie van wethouder van financi ën Jacques Suurmond toen hij twee jaar geleden aantrad. Maar uit de liquiditeitenbegroting, een tussenstandje, blijkt dat Vlissingen daar dit jaar niet in slaagt. Sterker nog: aan het eind van dit jaar heeft de stad een schuld van 235 miljoen euro, 38 miljoen meer dan een jaar geleden. Dat komt omdat de gemeente dit jaar voor vijftig miljoen aan nieuwe lenin gen afsluit en maar voor twaalf miljoen aan leningen aflost. Vol gens de prognose torent Vlissin gen over vijfjaar nog steeds boven de tweehonderd miljoen uit. Het haastig verspreidde overzicht veroorzaakte veel onrust bij raads leden. Stichting Belvos, de finan ciële klokkenluiders van Vlissin gen, deed de alarmbellen rinkelen. Zij waarschuwt het stadsbestuur voor een financiële catastrofe. En dat doet ze niet voor het eerst. Toch noemt Suurmond de schul denlast 'niet dramatisch'. „Als over heid kun je namelijk niet failliet gaan. Vermogenstechnisch is er weinig aan de hand bij een hoge schuld, al ben je met die rente wel de klos. Toch loopt die niet op. Daar hebben we methoden voor. De provincie laat ons meer korte leningen afsluiten, waar we maar 0,4 tot 0,5 procent voor betalen in plaats van drieënhalf of vier. Daar verdienen we tonnen mee. Ja, ver dienen. Het geld moet immers toch geleend worden." Waarvoor dan? „Om te investeren in grond en alles wat je als ge meente moet betalen, zoals infra structuur en rioleringen. Vergeet niet dat inbreiding veel meer kost dan uitbreiding van een stad. En het Scheldekwartier is gróót." Maar de meeste miljoenen zijn be stemd voor herfinanciering, dus het omzetten in nieuwe leningen. Omdat het meeste geld op gaat aan de grondexploitatie, zeg maar de begroting voor het grondbeleid, zullen burgers weinig van de schul den merken, durft Suurmond te beloven. „Tussen de balans en het grondbedrijf zit een dikke muur; er gaan geen belastingcenten naar de gaten in de grondexploitatie. Daar ben ik tegen. Natuurlijk, er kan een moment komen dat je het niet volhoudt. Maar dat verwacht ik voorlopig niet. En wij doen er al les aan om de schuld te beperken." Zoek je werk als huishoudelijke hulp of als verzorgende (IC)? Bel of mail ons, wij hebben volop werk! Zorgstroom T (0118) 68 40 00 www.20rgstr00m.nl i nf o@20 rg stroomn I Er zijn nog kaarten beschikbaar. Reserveren: 0113-371672 (tussen 17:00-22:00 uur) www.nutnoordbeveland.come2me.nl Woongoed is begonnen met de renovatie van de wijk Nieuw Middelburg. De PZC volgt het proces op de voet: in de krant én met video's. www.pzc.nl/video door Theo Giele Leliestraat 39 en 41 staan in de steigers. Het zijn de modelwoningen van het renovatieproject in de wijk Nieuw Middel burg. De twee woningen worden als eerste gerenoveerd in de lange rij huizen die begint in de Lelie straat, verder gaat in de Jasmijn straat en eindigt om de volgende hoek in de Sportlaan. „Ideaal, die proefwoningen", zegt Ad van Sluijs van Bouwgroep Pe ters, de aannemer die de renovatie van de huurwoningen in Nieuw Middelburg voor eigenaar Woon goed uitvoert. In het hoekhuis, nummer 39, is de houten vloer weggebroken. Goed te zien is hoe vochtig het zand onder de woning is. Er is ook nogal wat puin onder de vloer aangetroffen. Huurders kunnen ervoor kiezen om de hou ten vloer in hun woning te laten vervangen door een geïsoleerde be tonnen vloer. „We zijn nu in het stadium van onderzoek", vertelt Van Sluijs. „Kijken of de tekenin gen van de architect kloppen met de werkelijke situatie. Je weet nooit wat je tegenkomt." In de woning zijn voorzetwanden weggebroken en plafonds gedeelte lijk weggehaald. Zo kan de aanne mer zien hoe alle leidingen in de woning lopen. Op de bovenverdie ping is de vloer in het kleine slaap- is begonnen met het werk in de modelwoningen in de Lelie foto Ruben Oreel kamertje verdwenen. Dit wordt straks de badkamer. In de 'oude' badkamer, aan de achterzijde van de woning, is de binnenzijde van de Franse kap zichtbaar. Die wordt straks ge deeltelijk vervangen door een nieu we dakopbouw, om meer ruimte te creëren. Alles wordt precies op gemeten, zodat de nieuwe dakop bouw exact op maat gemaakt kan worden. Dat geldt uiteraard ook voor de kozijnen in de woning. De woningen krijgen eveneens nieuwe gemetselde schoorstenen. De kunststof pijpen van de ont luchting en de verwarmingsketel verdwijnen. Een deel van de buitenmuur is schoongemaakt om de oorspronke lijke kleuren terug te krijgen. Daar bij werd duidelijk dat het voeg werk aan vervanging toe is. Alle kennis die de aannemer nu opdoet, helpt straks bij het werk in de rest van de buurt. „We kunnen straks als een trein door de wijk", verwacht Van Sluijs. Renovatie Woongoed Middelburg gaat 260 huurwoningen renoveren in de wijk Nieuw Middelburg; Ook de wijk zelf wordt aange pakt; Het project kost In totaal 30 mil joen euro; Voor het hele project is tweeën half jaar uitgetrokken; Begonnen wordt met de eerste 39 woningen in de rooie buurt. Gedu rende de renovatie van deze wonin gen in de rooie buurt begint de re novatie in de blauwe buurt; De woningen dateren grotendeels uit de jaren twintig, toen Nieuw Middelburg als eerste wijk buiten de veste werd gebouwd; Belangrijk element bij de renovatie is het energiezuiniger maken van de huizen; Een klankbordgroep van huurders is bij de renovatie betrokken. OOST-SOUBURG - Drie gewapende en gemaskerde mannen hebben donderdagavond een overval ge pleegd in een woning in de Iepen- straat in Oost-Souburg. Dat gebeur de omstreeks 21.30 uur. Een 61-jarige buurman kwam op het lawaai af en probeerde een overvaller te overmeesteren. De buurman raakte daarbij lichtge wond aan zijn hoofd en is met de ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. De bewoners van de wo ning bleven ongedeerd. De daders zijn, voor zover bekend, te voet via de Iepenstraat, Lindenstraat en Es doornstraat richting de Middel burgsestraat gevlucht. De politie heeft een buurtonderzoek gehou den maar is nóg op zoek naar men sen die de overvallers voor of na de overval gezien hebben. Zij kun nen bellen met 0900-8844. MIDDELBURG - De Zeeuwse Giro d'Italia Rondemissen Angela Stok en Nicky de Reu zijn vandaag te zien in het kinderprogramma de BZT Show. De BZT Show is een spannend programma waar kinderwensen waarheid kunnen worden. De ei gen BZT band zorgt voor de muzi kale ondersteuning. Dit alles wordt aan elkaar gepraat door Jets- ke en Pepijn. De NCRV wilde heel graag de twee Zeeuwse Giro d'Italia missen om een wens optimaal te kunnen vervullen. Wielerfan Zsa Zsa verrast haar va der Bas met een echte huldiging a la de Giro d'Italia, inclusief de zoe nen van de rondemissen. Deze glansrol is weggelegd voor de Zeeuwse missen Angela en Nicky. De uitzending begint om 17.45 uur op Z@pp. 11 xsssmi Kanaalstraat 651 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24