Zeeland PZC r Vlissingen krijgt haar cruisekade I X ca1o°oPo^ Kip WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 HAVENS Rijk geeft vijf miljoen subsidie Morgen Louisiana Red almanak Servf ia .2 :war\0ef Tot morgenmiddag 13.00 uur! Vijfenzeventig kilo fruit voor vijftig liter sap Zaterdag 9 oktober 2010 Aannemer is begonnen aan proefwoningen in Nieuw-Middelburg Statenleden CDA kiezen lijsttrekker uit twee kandidaten Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk vlissingen - Binnen drie jaar kun nen de allergrootste cruiseschepen aanmeren nabij het station in Vlis singen. Het Rijk pompt vijf mil joen in de revitalisering van de bui tenhaven. De cruisekade wordt ver sneld aangelegd. De gemeente Vlissingen zat al een tijdje op die subsidie te wachten. Vandaar ook dat ze haar spaarpot je voor de cruisekade nog niet kon omkeren: het is een impuls op ba sis van cofinanciering. 'Den Haag' zou pas met geld over de brug ko men als ook de gemeente zou bij leggen. Behalve de gemeente, die ruim vier miljoen opzij had gezet, pompt ook de provincie ruim een miljoen in het project en verleent Zeeland Seaports steun op 'opera tioneel gebied' en door de inbreng van gronden. Vlissingen is niet de enige stad die miljoenen toegeschoven krijgt. Ze ven andere projecten door heel Ne derland krijgen geld van de minis teries van VROM en Economische Zaken om 'bedrijventerreinen van nationaal belang' op te knappen. Daarmee hopen ze te voorkomen dat bestaande bedrijventerreinen snel verouderen en de economi sche concurrentiekracht te verster ken. In totaal trekt het Rijk er 46 miljoen euro voor uit. Havenwethouder Piet Polderman is in zijn nopjes met de miljoenen. „Dit is fantastisch voor Vlissingen! Maar ook voor de totale economie van Zeeland. Nu kan Zeeland Crui se Port tegen al die reders zeggen dat de kade eraan komt. Dat biedt enorme perspectieven." Het hele gebied rond de buitenha ven, zowel nat als droog, gaat op de schop: bijvoorbeeld ook het 'rommeltje' rond Poortersweg en de oude Veerhavenweg. „Daar zijn we wel een jaar of tien, vijftien mee bezig. En dat betekent dus voor al die tijd werkgelegenheid. Dat je zoiets in deze tijd voor el kaar krijgt, is geweldig." Polderman maakt daarvoor een compliment aan de provincie. „En in het bijzonder gedeputeerde Van Waveren, die zich hier persoonlijk sterk voor heeft ingezet." De cruisekade wordt naar voren ge haald: die ligt er binnen drie jaar. „Net te laat om nog mee te nemen in het contract met Holland Ame rica Line", zegt Alex Nelis van Zee land Cruise Port, „maar desalniet temin geweldig. Hiermee kan ik aankomen bij rederijen." Aanleg van de kade betekent bo vendien dat ook de cruiseterminal in zicht komt. „Ik hoop dat de ge meente daar snel over gaat praten met de exploitant, Mondriaan. Die wil snel beginnen met bouwen. Al le ruimte is al verhuurd." veere - Hobbykwekers konden gisteren in Veere hun fruit laten persen tijdens de hoogstamdag van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Ook vandaag kunnen de liefhebbers weer met hun fruit terecht op Theeschenke- rij De Blauwe Reiger. De pers werkt dan ook, overigens alleen op voorintekening. Vijfenzeventig kilo fruit perst Mobipers tot 50 liter sap. Daarnaast zijn er kraampjes, demonstraties en is er een pomoloog aanwezig die fruit kan determineren. De al jaren onbekende appel of peer kan dan zijn soortnaam krijgen. foto Ruben Oreel Tenson RedGreen Only M - Staff Only leuke actie in Veere De Smaaksensatie - route Zie advertentie elders in deze krant. SmakmjkveerE vlissingen - De 78-jarige Ameri kaanse bluesartiest Louisiana Red treedt vanavond op in restaurant Sans Etoile aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Het concert begint om 19.30 uur. Iverson Minter (alias Louisiana Red) werd geïnspireerd door Muddy Waters, Elmore Ja mes en Jimmy Reed. Tip? redactie@pzc.nl Ze is inmiddels een beetje hardho rend aan~ het worden, de vrouw van middelbare leeftijd in Terneuzen. En dat leidt wel eens tot verwarring. Bij voorbeeld als ze naar de radio luis tert. En dat doet ze graag en veelvuldig. Ze becommentarieert de zachte 'g' van Maxime Verhagen, foetert Geert Wilders regelmatig uit, hoont weer man Jos weg als hij verzekert dat het lekker weer is terwijl de regen neer- plenst. Kortom, ze kan worden om schreven als een meelevend luiste raar. Laatst hoorde ze van die problemen met besmet kippenvlees. Toen direct daarna het reclamespotje ter promo tie van de kip uit de luidspreker schalde, schamperde ze: „Kip, het meest veilige stukje vlees?', m'n hoe la!" Tja, daar speelde de hardhorendheid de Terneuzense parten, want de kreet luidt: 'Kip, het meest veelzijdige stuk je vlees.' IN DE BLIJDE uit URK komt naar u toe! Ruim gesorteerd in de mooiste zwangerschapsmode. D.V. Woensdag 13 okt. van 10 tot 17.00 uur in Ver.geb.de ARNE, Rademacherstraat 32, Arnemuiden rokkken v.a. 26,95 shirts v.a. 14,95 mama-ucous jurkjes v.a. 29,95 en... ook ruim gesorteerd in H 00I0S jassen v.a. 49,95 Margrieten Hennie van der Meer VldoVi tO Tel.: 06 20748959 Trekking 10 oktober 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23