€45,- ES reizen@wegener.nl i reizen Boek nu uw arrangement en neem uw auto mee voor maar 024-3650360 Zaterdag 9 oktober 2010 Watersport in de Möhnesee. Op de achtergrond de boten van een van de zeilscholen. dreadlock-gehalte nog duidelijk boven het landelijk gemid delde ligt. „Biken is een van de actiesporten die mensen te genwoordig graag beoefenen", legt Winni Rüther uit. „Net als klimmen." In het aan de andere kant van de weg gele gen klimwoud is het dan ook een drukte van belang. De Nederlandse Inge Aertsen geeft instructie aan een groep Duitse tieners. Eerst de haak aan het nieuwe touw, dan pas de haak van het veiligheidskoord losmaken. De tieners knikken braaf Even later zetten ze de eerste onwennige passen op het wiebelige parcours dat in hoogte van tot u meter varieert. Het klimwoud is niet zomaar een speeltuin. Vorige week nog oefenden hier commando's. Wel met vol le bepakking. Dat maakt de touwbaan iets moeilijker. Even verderop helpt Inges' vriend Erwin op een platform 8 me ter boven de grond een jongen met abseilen. Hij durfde niet verder. Dan is dit de enige mogelijkheid om te stop pen. „Rustig aan, je zit goed vast. Er kan niets gebeuren." Hoe dan ook, het is mij allemaal een beetje te hoog boven de grond. Ik doe liever iets anders. Zeilen bijvoorbeeld. Aan de wereldberoemde Möhnesee kun je een jol huren. „Heeft mijn grootvader nog ontworpen", zegt zeilschool- houder Sven Hoeker trots. Het water kabbelt vriendelijk op deze zomerse dag. „Maar vergis je niet", waarschuwt Hoeker. „Door de ligging van dit meer staat er een conti nue wind van west naar oost. Daardoor is het meer ook voor de ervaren zeiler aantrekkelijk." De bruggen over dit grootste stuwmeer van Nordrhein- Westfalen verdelen het water in drie grote bekkens. Erg lan ge afstanden kun je daardoor niet varen. Maar zeker met een stevige wind kun je uitstekend je zeil- en stuurmans kunsten testen. Of je het zeilen eigen maken. Een snuffel- cursus duurt een dag. Wie echt wil leren zeilen, moet daar zeker tien dagen voor uittrekken. „Maar dan mag je met je diploma ook overal in Europa een zeiljacht huren", verze kert Hoeker. Toch blijft het mountainbiken een van de leukste sporten. In de Bike Arena Sauerland zijn maar liefst 34 verschillen de trajecten uitgezet met een totale afstand van 1.700 kilo meter. Op de Erlebnisberg Kappe krijg ik mijn huur-bike met een knipoog aangereikt. Als je niet al te nauwkeurig kijkt, lijkt het de gebruikelijke stoere fiets waarmee je de bergen van Sauerland tegemoet trapt. Maar waar anderen langzaam het zuur in hun benen voelen komen, peddel ik fluitend de slingerende weg omhoog naar de Kahler Asten. Heel zacht bromt in het frame een elektromotor, die elke trap van mij automatisch versterkt. Prima al die actiespor ten in Sauerland. Maar nu is het vakantie! Reageren? redactie.reizen@wegener.nl De klimwand Am Kappler- stein Aue/Wingeshausen. foto's Arnoud Cornelissen sW De nieuwe actiesporten trekken een nieuw publiek. Hier vind je unieke bezigheden als mountain- boarden en bullracen. Bij de eerste ga je met een soort skateboard op luchtbanden de berg af, de tweede is een afdaling met een driewieler via een skihelling. „Als je goed kunt mountainboarden, kun je ook snowboarden. De sport is uit Ame rika overgewaaid naar Europa. In Engeland zijn al zo'n twintig par ken. Dit is de eerste in Duitsland", vertelt Florian Leber van skihelling Poppenberg. Het skateboardachtige geval met zijn rubber wielen ziet er stabiel uit, totdat ik er opstap. In één moeite door klap ik bijna op de grond. En dan proberen over de ruim 1 kilome ter lange baan te rijden? Vergeet het maar. Er is gelukkig een alternatief: de hillracer. Een vierwielig karretje, waarop je met je lichaam stuurt terwijl je de piste afrost. Maar ook hierbij stroomt de adrenaline per liter. Ie kunt ook rustiger beginnen. Op de zomerrodelbaan bij voorbeeld. „Het lijkt vooral iets voor kinderen, maar het gaat echt keihard", verzekert Wirini Rüther uit Niedersfeld die rondleidingen op de Erlebnisberg Kappe en de beroem de bobsleebaan Winterberg verzorgt. Nagenietend van het sneeuwloze sleetje rijden, zet ik even later voorzichtige stappen op het plankier van de Panora ma Belevenis Brug. Dit is de volgende uitdaging. Bijna een halve kilometer lang ter hoogte van boomtoppen lopen, is nog tot daaraan toe. Maar om dan ook nog eens in een net te 'jumpen' en een dikke 20 meter boven de grond te ben gelen, is niet voor iedereen weggelegd. En dan zijn er nog meer van dat soort waaghalsattracties op de brug. Maar een schitterend uitzicht over Winterberg heb je wel. Dan liever met de bike vanaf de berg naar beneden racen. Het traject is maar liefst 9 kilometer lang, met ook nog eens 17 verschillende hindernissen in diverse categorieën. „Als je de goede lijn houdt, kan er niets gebeuren", legt bi- keleraar Robby uit. Helm op, handschoenen aan en je sim pel laten gaan. Niets aan. Deed ik vroeger ook. Maar als je even later beneden je fiets in de haak van de stoeltjeslift hangt en je bengelend weer naar boven gaat, merk je pas hoe inspannend biken is. Het bikepark is mateloos populair. Afgelopen jaar trok het ruim 50.000 bezoekers. Biken is allang niet meer uitslui tend een sport voor alternativo's en skaters, hoewel het 4- OF 5-DAAGS ARRANGEMENT VANAF 86,00 p.p INCLUSIEF 20% KORTING OP DE OVERTOCHT WINTER VOORDEEL ARRANGEMENT 3- of A-nachten in een accommodatie naar keuze Inclusief ontbijt (hotel/pension) of inclusief bedlinnen lappartement/huisje) VVV kaart van Terschelling Kortingsbon op fietshuur en taxivervoer VVV informatiekrant De Sjouw 20% Korting op de overtocht naar het eiland Geldig van 1 november 2010 t/m 31 maart 2011 VVV TERSCHELLING Boeken of meer informatie bel: 0562 443000 of www.vvvterschelling.nl/voordeel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129