ederland had ik nOOlt Opleiding over dierenarts Steeds meer Zeeuwse scholieren kiezen voor een studie in Vlaanderen. De uni versiteiten van Cent en Antwerpen zagen het aantal studenten uit Zeeland de afgelopen jaren flink groeien. Vlaanderen heeft voordelen, zeggen de studen ten: het is goedkoop, dichtbij en ook nog eens gezellig. door Cornelleke Blok Stephanie Verschuren (24) weet het ai haar hele leven: ze wil dierenarts worden. „Het lijkt me de leukste baan die er is." Ze zag haar droom bijna uiteen spatten, omdat in Nederland een zware lo ting geldt bestaat voor diergeneeskunde. Ze viste twee keer achter het net voor de opleiding in Utrecht. Bijna kansloos „In mijn jaar hadden zich negenhonderd mensen aangemeld, terwijl er maar tweehonderd aan de opleiding konden beginnen. Ik had niet zulke hoge cijfers, dus ik was bijna kans loos." Daarom koos de studente, die oor spronkelijk uit Zierikzee komt, voor een opleiding in Antwerpen. Je wordt niet beoordeeld op basis van je middel bare schoolcijfers, maar meer op je werklust." Dat heeft ze geweten: het kostte Stephanie twee jaar om zich door het eerste studiejaar heen te worstelen. „Ik moest echt op mijn tan den bijten, maar ik heb me er doorheen gevoch ten. Er vielen veel mensen af, omdat het zo moei lijk was. In Nederland leer je formules opzoeken in een boekje, hier moet je alles uit je hoofd le ren. De examens zijn ook strenger. Ik dacht eerst: als ik de helft goed heb, haal ik wel een voldoen de, maar je moet tachtig procent goed hebben. Ik vind de studie wel wat te theoretisch gericht, maar ik begrijp het ook wel. Het is een manier om te selecteren." Ook Daphne Wiskerke (23) uit Philippine, vijf- dejaars farmacie, ziet duidelijke verschillen met het Nederlandse onderwijs. „In Neder- zaterdag 9 oktober 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 122