heeft zo zijn voordelen 22 Wr Ik heb hier mijn vrienden, mijn sport en mijn werk. Kortom, alles wat ik nodig heb' zaterdag 9 oktober 2010 m |f wW 'i Studeren om de hoek hier alles wat ik nodig heb en het is hier wel lek ker rustig." Hoe alles op het ROC Westerschelde verloopt, vindt ook Jasper niet zo'n succes. „We hebben nu al vier roosters gehad. Met de vervanging van docenten is het op zich wel goed geregeld, maar er zit geen systeem in de lessen. Het lijkt alsof er iedere week maar wat gedaan wordt." Huishouden Jasper en Jeroen hebben allebei een bijbaantje in de horeca. Jasper bij de Petrus en Paulushoe- ve in Lamswaarde en Jeroen bij frituur Chevy's in Hulst. Op die manier zijn ze bezig met hun Ze kiezen voor een studieniet voor de vestigingsplaats van de opleidingMaar als die nu toch min of meer om de hoek isach, dan is het ook wel weer meegenomen dat thuis alles al is geregeld vak, „maar eigenlijk gaat het gewoon om het geld", bekent Jasper met een glimlach. Net als Maureen zien ook de jongens de voordelen van het studeren dichtbij huis. „Het is makkelijk dat je thuis eigenlijk niks hoeft te doen. Ik doe wel eens wat in huis, maar dat is anders dan je eigen huishouden bijhouden de hele week", zegt Jas per. Het is vaak wel lastig om op school te ko men. „De busaansluitingen zijn niet geweldig. Als we om half negen moeten beginnen, zit ik om acht uur al op school. De bus gaat maar eens in het uur en dan wil ik nog wel eens de auto pakken, dan moet ik ook niet zo vroeg uit m'n bed", vertelt Jasper. Slordig Haar huidige studie heeft Maureen niet af laten hangen van het studieaanbod in Zeeuws-Vlaan- deren. Ze wilde altijd al het sociale vak in, en dan vooral met jeugd werken. „Je moet binnen deze opleiding altijd de eerste drie jaar met kin deren werken, en daarna moet je jezelf gaan spe cialiseren. Ik heb voor Jeugdzorg gekozen, om dat ik dat heel interessant vind." Een groot na deel van studeren op het ROC Westerschelde is dat bepaalde dingen nogal slordig geregeld wor den, vindt ze. „Er moet veel vervanging voor les sen geregeld worden, doordat er in een korte periode vaak docenten afwezig zijn. Op die ma nier moet je steeds opnieuw wennen aan ver schillende andere docenten." Rustig Jasper Dophemont (20) uit Hengstdijk en Jeroen Holtrust (17) uit Heikant zijn over het al gemeen ook tevreden over het onderwijs in Zeeuws-Vlaanderen. Ze zitten beide op de oplei ding Horeca Leidinggevende niveau 4. Ook zij hebben deze opleiding gekozen omdat deze aan sloot op hun interesses en niet vanwege het stu die-aanbod. Jasper zit in het vierde jaar van zijn door Monique den Hamer Maureen Wijgand (18) uit Axel studeert Sociaal Agogisch Werk (SAW) niveau 3 op het ROC Westerschelde in Terneuzen. „Het is makkelijk om dichtbij een ROC te hebben. Ik heb hier mijn vrienden, mijn sport en mijn werk. Kortom, alles wat ik nodig heb." Ook het reizen naar het ROC vindt ze geen probleem. „De reistijd om op school te komen valt mee, want ik ben er in tien minuten als ik met de bus ga." Maureen heeft geluk dat ze in Axel woont. Ze zit nu in het tweede jaar van een opleiding die in totaal drie jaar duurt. „Ik wil hierna Jeugd zorg niveau 4 in één jaar afronden op het ROC hier in Terneuzen." Wat ze gaat doen als ze haar diploma daarvoor heeft gehaald, weet ze nog niet zeker. „Het lijkt me wel erg leuk om verder te studeren en dan het liefst wat verder van huis, omdat ik me dan meer kan focussen op de jeugd in de grotere steden." opleiding. „In januari ga ik stagelopen en als ik dat goed afrond, ben ik klaar op het ROC. Daar na wil ik het liefst wel verder studeren, maar wat en waar, dat weet ik nog niet." Jeroen zit nu in het tweede jaar en vindt het wel prima in Zee land. „Eerst maar eens mijn diploma halen. Daar na zie ik wel wat ik doe. Ik moet nog een paar jaar naar school, dus heb ik tijd genoeg om daar over na te denken. Ik zit hier wel goed, ik heb Jeroen Holtrust, Marleen Wijgand en Jasper Dophemont (vlnr). foto Mechteld Jansen - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 118