Help! Bij studeren hoort wonen... trijs19 Andrea de Leeuw en Corine Moerland Sam de Vlieger zaterdag 9 oktober 2010 nen Stagiaires Hoornbeeck College Woonsituatie: Verpleeghuis Op kamers in het zorgcentrum. Het klinkt een beetje vreemd, maar voor Andrea de Leeuw en Corine Moerland is het al ruim vijf weken wer kelijkheid. De studentes van het Hoornbeeck College in Goes wonen tijdelijk in verpleeghuis Weyevliet in Vlissingen. In die stad lopen ze stage: tien weken op de leerafdeling van verpleeghuis Ter Reede. Sta giaires worden daar gezien als volwaardige me dewerkers en moeten dus ook de weekend- en avonddiensten draaien. Dat laatste gaf nog wel eens problemen voor studenten die verder weg woonden. Zie na een avonddienst nog maar eens thuis te komen als je op Tholen woont. Daarom heeft de stichting Werkt voor Ouderen, waar Ter Reede en Weyevliet onder vallen, in dat laatste verpleeghuis een gang vol ledig vrijgemaakt voor studenten van het Hoornbeeck College. Er zijn acht kamers. Corine Moerland (19) uit Sint-Annaland en Andrea de Leeuw (18) uit Krabbendijke heb ben het er prima naar hun zin. Met name over de kamers zijn ze goed te spreken. Die ruimte komt je in een studentenhuis zelden tegen. Nog een voordeeltje: Werkt voor Ouderen vraagt geen huur voor de kamer, wel een gunst. Als zich een calamiteit voordoet in Weyevliet worden studenten geacht bij te sprin gen. „Dat komt zelden voor", stelt Andrea. „Pas nog ging het alarm af, waardoor alle deu ren open gingen. Alle hulp is dan welkom om te voorkomen dat mensen weglopen." Wonen in Weyevliet geeft de meiden de kans om voor het eerst echt zelfstandig te zijn. „Dat bevalt uitstekend", vertelt Corina. „Je leert de juiste keuzes maken. Dat gaat vrij snel, hoor. Ik merk dat we steeds minder uitgeven aan* boodschappen. In het begin gooi je bij wijze van spreken alles wat lekker is in je mandje. Nu letten we wat beter op de prijzen." Het wonen in Weyevliet is ook gewoon gezel lig. Met enige regelmaat zitten de bewoonsters in de gezamenlijke ruimte. Koken doen ze ook met z'n allen. Corine en Andrea beseffen dat ze over een aan tal weken weer naar huis moeten. Dat zal best even wennen zijn, geven ze toe. „Je leeft hier toch je eigen leven", stelt Corine. „Maar het is een ervaring die ze me niet meer afpakken." Eerstejaar; Roosevelt Academy Woonsituatie Studentenhuis Een kamer van zo'n tien vierkante me ter met bed, tafel en een minuscuul wasbakje; een gemeenschappelijke keuken waar de borden en pannen van het eten van de vorige avond nog op tafel staan; een douche en toilet die gedeeld moeten worden met an- deren: Sam de Vlieger (20) woont in een écht studentenhuis. En daar is-ïe erg blij mee. Sam bewoont met negen andere stu denten van de Roosevelt Academy Piuimstfaat 2, in het Bagijnhof in Mid delburg-centrum. in de keuken staat een lange tafel met eromheen tien stoelen. Aan de muur hangen een kook- en een afwasschema. Elke door- i deweekse dag wordt door twee bewo ners voor het avondmaal gezorgd. Wie mee wil eten, schuift aan. Een pri ma systeem, vindt Sam. Het afwas schema werkt minder goed. Meestal wordt er pas afgewassen als er niets schoons meer in de kast staat. De campus van de Roosevelt Acaemy bestaat uit verschillende delen, ver- spreid over de stad. in het Bagijnhof zijn gemeenschappelijke studentenhui zen, op de drie andere locaties heb ben studenten een eigen apparte ment. Sam: „Die hebben meer rust en privacy, maar het Bagijnhof is het gezelligst." Studenten van de Roosevelt Academy moeten op de campus wonen. Bij in schrijving kunnen ze aangeven op wel ke locatie ze terecht willen komen. „Dat Is zo makkelijk. Je schrijft je in voor de Roosevelt Academy en alles wordt geregeld." Sam betaalt aan Woongoed 320 euro per maand voor zijn kamer. Dat is inclusief de kosten voor de schoonmaakhulp die één keer per week de gemeenschappelij ke ruimtes onder handen neèmt. Sam wilde graag met andere studen ten samenwonen. „Toch is dat vooraf moeilijk te bepalen. Maar dan kom je hier..." Sam was meteen verkocht. „Het Bagijnhof is een erg plezierige omgeving. De contacten hier gaan spontaan, zowel in huis als op de cam pus. je hoeft nooit een afspraak te maken, je kan zo bij iemand iangs." Sinds Sam in Middelburg woont, ziet zijn familie in Vught hem nog maar zelden. „Ik blijf in de weekenden lie ver hier."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 115