i8l Mariëlle Leugs zaterdag 9 oktober 2010 Eerstejaars Opleiding verpleeg- en verloskunde Woonsituatie: Op kamers Studenten van de HZ komen overal vandaan. Kijk maar naar de eerstejaars verpleeg- en ver loskunde. „Dordrecht, Schoonhoven, Terneu- zen...", somt Mariëlle Leugs (18) de herkomst van haar klasgenoten moeiteloos op. Zelf komt ze uit Groningen. Nóg verder: Winsum om pre cies te zijn. Ze had ook best inhaar eigen provincie kun nen blijven. Opleidingen zat. Maar niet die combinatie van verpleeg- en verloskunde. En dat was eigenlijk precies wat Mariëlle wilde. „Ik weet al heel lang dat ik verloskundige wil zijn. Al sinds ik op mijn achtste mijn broertje gebo ren zag worden en hem in een dekentje warm mocht houden. Maar ja, verpleegkunde erbij geeft net dat beetje meer toekomst. Zo kun je een patiënt langer blijven volgen." Toen ze de opleiding zag staan in een boekje dat ze meepikte uit de HZ-kraam op de studie beurs in Groningen, meldde ze zich direct aan. „Ik was nummer zeventien en er waren dertig studenten toegestaan. Uiteindelijk zitten er vijf tig in mijn propedeusejaar, maar toch. Ik zat er maar mooi bij." Pas later ging Mariëlle nadenken over de stad waar ze op kamers zou gaan: Vlissingen. „Ik was er nog nooit geweest, dus ik ging er een dagje naartoe met mijn moeder. Gelijk maar even kamers bekeken en de tweede die we be zochten, was perfect. Vlakbij de stad, helemaal vernieuwd en een vaatwasser in huis." Heel terecht zit ze te stralen in haar knalroze hoekje, bovenin een huis in de Kasteelstraat. Haar kamer, negentien vierkante meter voor 260 euro per maand, zit strak inde verf. „En door Carla van de Merbel/Wendy van den Hurk/Rob Paardekam/Ali Pankow foto's Mechteld Jansen Wanneer je besluit om verder te stu deren komt er veel op je af. Welke stu die ga je doen? In welke stad? Ca ik op kamers of niet? Dit laatste is voor veel studenten een belangrijke en soms moeilijke keuze. Er zijn verschil lende soorten woonvormen. Zo kun je kiezen voor een hospita, een eenge zinswoning met andere studenten, een bovenhuis of etage in de binnen stad of een studentenhuis. Om een in druk te geven van de mogelijkheden openden een aantal studenten voor jullie de deuren van hun onderkomen. Zij vertellen wat er leuk is aan hun woonsituatie en wat de voor - én na delen ervan zijn. als er ooit iets is, komt mijn huisbaas gewoon heipen. Ook mijn huisgenoten zijn heel re laxed. We hebben geen gezamenlijke huiska mer, dat is wei een beetje jammer, maar toch hebben we het heel gezellig samen. Kleine er gernisjes hou je altijd, zoals een pan met pasta- resten in de vaatwasser, maar dan zeggen we dat gewoon tegen elkaar. Ik heb er nog geen moment spijt van gehad." Van Vlissingen evenmin. „Ik wist totaal niet wat ik me erbij voor moest stellen, maar het is een fijne stad om te wonen. Een stad, maar toch een dorp." Wel reist Mariëlle nog elk weekend .vijf uur in de trein naar Groningen, met een tas vol was en heel veel zin om haar vriendje weer te zien. „Maar ja, ik woon hier pas een paar maanden. Wie weet, als hij een keer hier is ge weest, dat ik wat vaker in Vlissingen blijf."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 114