Waren het toch de schoenveters? Kamer betwist nut intensive care Zeehonden gedijen in Westerschelde RA is goed voor economie Gelukkige Nederlanders Rechter hotst met Wilders Steggelen om staatsbezoek EE222HEESEH1 mi'i'wut'ii MIHIMHH 12 zaterdag 9 oktober 2010 IN BEELD Waren het dan toch de veters van zijn linker schoen die Carlo de Neve zijn fmishregis- tratie kostten? De fais- tratie bij de Rillandse Spar-ondernemer was enorm. Zaterdag 2 oktober liep hij zijn eerste Kustmarathon Zeeland. En hij liep hem uit ook; in 4.50:51. Maar zijn klanten en kennissen die de uit slagen nakeken, zagen startnummer 1084 nergens vermeld. „Hé Carlo, was je flauw- Alsnog de finish-tijden Van de 1035 lopers die de Kustmarathon uitliepen, zijn twee mensen bekend waar bij de chipregistratie faalde. De handmati ge tijdwaarnemer kwam hen te hulp. Alwin Vermeulen uit Kwadendamme kreeg op deze wijze eerherstel voor zijn negende plaats met een tijd van 2.58:24. Carlo de Neve komt met zijn eindtijd van 4.50:51 op finishplaats 853. door Claudia Sondervan gevallen?", vroegen collega-sportlieden de zondag na de marathon, toen De Neve en zijn vrouw nog nagenietend in Oostka- pelle naar de wandelmarathon keken. En vooral op de maandag daarna moest de winkeloAdernemer het ontgelden bij zijn Rillandse klanten. En bij de bevrien de hardlopers rond zijn woonplaats Vlis- singen. Terwijl De Neve zo blij was dat hij de ma rathon volbracht had. Sinds een halfjaar was hij weer aan het hardlopen - de afge lopen drie jaar dat hij zijn winkel opzette, kwam het niet van sport. In de loop zelf had De Neve maar vijf kilometer gewoon gewandeld. Voornamelijk omdat hij last kreeg van zijn linkervoet. „Beginnersfout je. Ik had de veters van die schoen te hard aangetrokken en die gingen knel len." Met een beetje loswrikken ging het weer, al had hij nadien een blauwe voet. „Dinsdag was dat echter alweer hersteld." Het herstel van zijn tijdsregistratie had meer voeten in aarde. De elektronische registratie bij de finish wordt nog wel ge toetst aan de gegevens die de waarne mers aan de meet handmatig noteren, maar dat duurt een paar dagen. De elektronische registratie gaat zo: de deelnemers krijgen een kunststof strook je met een chip en hun startnummer thuisbezorgd. Dat strookje moet op de schoen bevestigd worden als een rolletje om de veters. Raakt het platgeduwd - bij het loswrikken van veters - dan wordt de chip niet gelezen. De Neve hoopt op eerherstel in het boek over deze editie van de Kustmarathon dat PZC-sportverslaggevers Maurice Ste- ketee en Koen de Vries voor het tweede jaar maken. „Ik hoop dat ik er in sta. Dat boek komt zeker bij de kassa te liggen voor iedereen die het wil zien!" De Neve kan gerust zijn, melden de auteurs. In no vember verschijnt het. De werktitel luidt: Blie da'k er bin. Of, voor De Neve: Blie da'k er bie bin. En volgend jaar weer. Carlo de Neve met de medaille van de Kustmarathon. foto Willem Mieras Koppejan en Ferrier moeten doorzetten eens •önèeris 41% i 59% 1. Uitslagen kustmarathon 2. Kopstoot PVV'er na persoonlijke aanval 3. Twee jongens dood bij brommer ongeluk 4. Antonie Kamerling overleden 5. Opnames in Efteling opgeschort nq ongeluk 'In een verdeeld land moeten we Wilders met deze gedoogsteunconstructie geen platform willen geven' Zeeuws CDA-Kamerlid Ad Koppejan tijdens het CDA-congres De Tweede Kamer vraagt zich af of een volledig opgetuigd ziekenhuis op Walcheren wenselijk is. De Kamer ha mert erop dat één volwaardig zieken huis beter is dan twee onrendabele ziekenhuizen vlak bij elkaar. De Ka mer wil wel weten of mensen binnen de norm van 45 minuten in Goes kun nen zijn. De zeehond gaat zich steeds beter voe len in de Westerschelde. Dit jaar werd een recordaantal van 122 dieren geteld, waarvan 25 jonge. Ondanks dit hoge aantal jonge dieren is het aantal verdwaalde exemplaren laag, wat bete kent dat ze gezond zijn. De zeehon den lijken steeds minder last te krij gen van vervuiling uit het verleden. De Roosevelt Academy (RA) in Middelburg le vert de Zeeuwse econo mie 15 miljoen euro per jaar op. Directeur Joïrit Snijder (1) en dean Hans Adriaan- sens maken zich nu sterk voor de oprichting van een tweede university col lege in de Zeeuwse hoofd stad. Nederlanders zijn gelukkig. Van de mensen boven de twintig jaar ziet negentig procent het helemaal zitten in het leven. Zelfs men sen die kortgeleden hun partner verloren, voelen zich in overgrote meerderheid te vreden. Datzelfde beeld geldt voor geschei den mensen. Tot twee keer toe botst rechter Jan Moors tijdens het haatzaaiproces met Geert Wil ders. De eerste keer leidde dat tot een po ging van Wilders' advocaat Moszkowicz om de rechters terzijde te schuiven als zou den ze vooringenomen zijn. Dat verzoek werd afgewezen. MAANDAG 11 OKTOBER De Zeeuwse brandweer geeft voorlichting op de Zeeuwse markten en begint in Hulst. DINSDAG 12 OKTOBER Ex-springruiter Piet Raijma- kers geeft een clinic bij de Weelruitersin Nisse. Het Zeeuwse CDA kiest van daag een lijsttrekker voor de statenverkiezingen. Cabaretière Claudia de Breij treedt op in de Zeelandnetstu- dio's te Kamperland. Verbazing en verwarring rondom het plot selinge afzeggen door de Indonesische pre sident Yüdhoyono van zijn staatsbezoek aan Nederland. Het proces dat tegen hem was aangespannen door de Zuid-Molukse regering in ballingschap krenkte zijn trots te veel. Zijn vliegtuig bleef aan de grond. In de zware plaatwerkerij in het Vlissinsge Scheldekwartier is de woonbeurs Woonland. De Zeeuwse brandweer maakt een fietstocht ten bate van de brandwondenstichting. VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 106