22 zeeland Concurrentie theaters is 'Vrijblijvendheid 'Zorg over gevolg S P-motie ziekenhuis verworpen SCHOUWBURG Bezuinigingen in Middelburg leiden tot betere afstemming over verdeling van Mededeling van de waterschappen vrijdag 8 oktober 2010 De PZC website op uw mobiel www.pzc.nl/mobi Ontwerpen 3e en 4e wijziging programmna- hegroting 2010 Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW in Middelburg. De ontwerpen van de 3e en 4e begrotingswijziging U kunt de ontwerpen inzien bij de receptie van liggen vanaf 8 tot en met 22 oktober 2010 ter inzage. De behandeling van deze documenten zal plaatsvinden tijdens de algemene vergadering op 11 november 2010. Zienswijzen tegen deze ontwerpen kunnen schriftelijk worden ingediend bij de algemene vergadering van waterschap het hoofdkantoor in Middelburg, Kanaalweg 1, elke werkdag tussen 08.00 en 17.00 uur. Ook op de website (www.scheldestromen.nl) van het waterschap zijn ze in te zien. door Marcel Modcfle MIDDELBURG - Onveiligheidsgevoe lens en overlastproblemen kun nen pas echt worden bestreden als hulpverleners meer doorzet tingsmacht krijgen. „Er moet op tijd worden ingegrepen en de vrij blijvendheid moet er af', vindt ge deputeerde George van Heukelom (SGP, Welzijn). Hij reageerde daarmee op de resul taten van de Veiligheidsmonitor Zeeland, die gisteravond werden gepresenteerd door het instituut Scoop. Uit die vorig jaar uitgevoer de enquête blijkt dat Zeeuwen zich veiliger voelen dan gemiddeld op landelijke schaal. Maar dat geldt niet voor de inwo ners van Vlissingen. De havenstad scoort bijna op alle fronten het slechtst van alle Zeeuwse gemeen ten. Vooral rondhangende jonge ren zorgen voor veel onrustgevoe lens, veel meer ook dan door de doorsnee Nederlander wordt erva ren. „Het is helder dat Vlissingen de verkeerde lijstjes aanvoert", ging burgemeester Wim Dijkstra in op de kille cijfers. Maar bijna in één adem zwakte hij de bevindin gen ook weer af „Op het moment dat er in de Bloemenlaan een schietpartij plaatsvindt, voelen veel bewoners zich onveilig. Zodra ik een samenscholingsverbod in stel, voelt men zich gelijk een stuk geruster. Je moet dit soort cijfers heel sterk in de context zien van hóe mensen iets beleven." De naar verhouding grote groep al lochtonen en het havenkarakter van Vlissingen verklaren volgens Dijkstra in belangrijke mate de ne gatieve uitschieters ten opzichte van buurtgemeenten. Momenteel heeft hij zijn handen vol aan een groep Marokkaanse kinderen van twaalf jaar en zelfs jonger die het Middengebied terroriseren, schets te de burgemeester de aard van de gaat exploiteren en wij gaan voor stellingen inkopen, verdelen over de theaters, kaarten verkopen en publiciteit verzorgen." Volgens De Neef heeft die schei ding voordelen voor iedereen, ze ker voor de theaterliefhebber. „Als wij als TEZ de beschikking heb ben over drieduizend stoelen in heel Zeeland, dan stellen we veel meer voor als we een voorstelling willen aantrekken. Wij kunnen zorgen dat er geen concurrentie is tussen de schouwburgen. Of juist regelen dat een productie op meer plekken in de provincie kan spelen of langer op één podium kan staan." Buitenom de drie grote schouw burgen zijn er meer podia in Zee land, zoals het Arsenaaltheater in Vlissingen, 't Beest in Goes en het Ledeltheater in Oostburg. „Wij werken al wel samen met Vlissin gen. Bovendien verzorgen we de kaartverkoop voor nog meer orga nisaties in heel Zeeland, zo'n acht tien in getal", zegt De Neef. Hij krijgt zelfs de beschikking over nog een extra podium. Theater BV staat op het punt ook de exploita tie van de nieuwe music hall in de Mortiere in Middelburg te verwer ven. TEZ mag voor Theater BV ook daar de voorstellingen pro grammeren. Er is geen concurren tie met de schouwburg, zegt De Neef „In de music hall ligt de na druk op muziekconcerten en grote evenementen die we niet in de schouwburg kunnen plaatsen. Voor musicals is de music hall niet geschikt, omdat daarvoor de voor zieningen ontbreken." Volgens De Vries betekent dit daarom ook niets voor de omvang van een nieuw te bouwen schouwburg. De scheiding tussen commercieel en cultureel beheer van de schouwburgen die nu ontstaat, biedt de kans veel efficiënter en dus goedkoper te gaan werken, vin den De Vries en De Neef Beiden zijn ervan overtuigd dat het daar door mogelijk wordt/blijft een goed aanbod van theatervoorstel lingen te bieden. De schouwburg aan het Molenwater in Middelburg is nu nog in beheer van deze schouwburg (en de nieuwe, die elders op het Molenwater moet komen) MIDDELBURG - Directie, onderne mingsraad en bestuur van Theater Exploitatie Zeeland maken zich zorgen over de gevolgen voor het personeel als de exploitatie van de schouwburg in Middelburg over gaat naar Theater BV. Zij willen daarom harde afspraken over maken, zegt TEZ-directeur Peter de Neef „Onze eerste zorg zijn de personele consequenties, en daarna het culturele profiel van de schouwburg." Bij TEZ werken ongeveer honderd mensen, van wie 36 vaste medewerkers, de rest zijn oproepkrachten. Bij Theater BV werken zo'n tien mensen in vaste dienst. Wethouder Albert de Vries be looft zorgvuldigheid in de onder handelingen met Theater BV om de belangen van het personeel DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft gisteren een motie van de SP verworpen waarin staat dat 'een vestiging van een leveli-intensive care in Vlissingen noodzakelijk is'. Dat is opmerkelijk omdat de Ka mer zich eerder via de motie van voormalig SGP-Kamerlid Bas van der Vlies uitsprak voor behoud van een volwaardig ziekenhuis op Walcheren, inclusief acute en be- vallingszorg. Alleen de Partij voor de Dieren en GroenLinks steun den de SP motie. „De Kamer laat Zeeland niet in de kou staan", reageert SGP-Kamerlid Kees van der Staaij desgevraagd. „De Kamer staat nog achter de mo tie van Van der Vlies. Maar de SP-motie suggereert dat de Kamer bevoegdheden en geld heeft om het even te regelen. Dat is niet zo. De Kamer vraagt de regering om een inspanningsverplichting, die hij niet te makkelijk prijs geeft." WEEKEND TIPS Van expositie en film tot podium en op pad tips. Voor iedereen wel wat leuks te vinden op: www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Wat op vrijwillige basis al jarenlang maar moeizaam vorderde, komt onder druk van geldgebrek versneld dichterbij: één organisatie die de theatervoorstel lingen verdeelt over de drie grote Zeeuwse schouwburgen. „Bezuinigingen hebben ook zo hun voordelen", beaamt wethou der Albert de Vries van Middel burg. Het is de noodzaak tot bezui nigen in deze stad die ertoe leidt dat de culturele samenwerking een fikse duw in de rug krijgt. Middelburg wil de exploitatie van de schouwburg namelijk in han den geven van Theater BV, dat het Scheldetheater in Terneuzen al be heert en onderhoudt. Theater Ex ploitatie Zeeland (TEZ) verliest daardoor het beheer van de Mid delburgse schouwburg, maar krijgt wel de volledige zeggenschap over de programmering in Terneuzen, terwijl ze daar nu maar een deel van het programma bepaalt. En TEZ programmeert al in Middel burg en Goes. „Er komt een scheiding tussen de commerciële exploitatie en de cul turele exploitatie van de schouw burgen", legt directeur Peter de Neef van TEZ uit. „Theater BV Peter de Neef Waterschap Zeeuwse Eilanden Waterschap" Zeeuws Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74