nu als vogeleiland zeeland 19 Aandacht voor bouwstop asiel Onze leden zijn van harte welkom. tegen superstorm Evides en gemeente in gesprek M; Palladio biï Rabobank Oosterschelde Lees het laatste nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland vrijdag 8 oktober 2010 Jan de Pagter en Anneke McGovern van Projectbureau Zeeweringen bij de vernieuwde ringdijk in de Schelphoek. De glooiing is gemaakt van breuksteen met gietasfalt. foto's Izaak Verkeste Na het formele gedeelte is de voorzitter van de Raad van Bestuur van Rabobank Nederland, de heer Piet Moerland, gastspreker. Trijntje Oosterhuis sluit de avond af met een luisterconcert. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Coöperatieve Rabobank Oosterschelde U.A. Rabobank de eigenaar verhaald. Het asiel kan dat bedrag echter nooit ophoes ten. „Heel vervelend. We willen snel met de gemeente kijken hoe we dit kunnen oplossen." Er is in het voortraject 'ergens iets fout ge gaan'. Waar precies is echter niet duidelijk. Het bouwproject is door de gebruikelijke planologische mo len gegaan. In Nederland mag er nóóit op wa terleidingen gebouwd worden, licht Steenland de achtergrond toe. Die regel bestaat om de water- aanvoer te kunnen garanderen. In het geval van het asiel aan de Zand weg gaat het om een waterleiding waarmee een paar duizend klan ten van Evides van water worden voorzien. Het dierenasiel zit in ieder geval zwaar omhoog met het opont houd. De extra ruimte is namelijk hard nodig. Op dit moment is het onmogelijk de dieren van elkaar gescheiden te houden omdat het aan voldoende ruimte ontbreekt, lichtte dierenarts Ingeborg Buitink eerder deze week de situatie toe. Dat betekent dat de dieren elkaar makkelijk kunnen besmetten. De nieuwe aanbouw voorziet in een quarantaineruimte waardoor niet-geënte dieren apart kunnen worden gehouden. zou stormen als toen." McGovern: „Ter vergelijking, de storm van de ramp is er één die gemiddeld eens in de 250 jaar voorkomt. De nieu we dijk is bestand tegen een super storm die theoretisch gezien eens in de 4000 jaar voorkomt." De Schelphoek is de enige dijk breuk die na de ramp niet kon worden hersteld. In plaats daarvan is achter het gat dat in de kust werd geslagen een ringdijk aange legd. Deze zeewering is over bijna de hele lengte aangepakt. „Het eni ge stukje dat we niet hebben ver sterkt, is de 200 meter duin." Ook de Westnol, feitelijk een over blijfsel van de zeedijk van voor 1953, is op de schop gegaan. De muraltmuur is daarbij gespaard ge bleven. „Alleen het laatste stuk is weggehaald, maar dat staat nu op de museumglooiing bij het Waters noodmuseum in Ouwerkerk." Waar de Westnol begint, is goed het verschil te zien tussen de oude dijk en het onlangs vernielde ge deelte. De nieuwe, betonnen dijk- bekleding steekt steriel af tegen de oude glooiing, die gemaakt is van handgelegde basaltblokken, Vil- voordse steen en getooid is met een rij verweerde paaltjes. „De ste nen zijn ver afgesleten en veel paal tjes zijn nu al afgebroken. Het is dus echt tijd dat deze dijk wordt vernieuwd", zegt De Pagter. Pro jectbureau Zeeweringen heeft ook bij de nieuwe dijkbekleding aan dacht besteed aan de natuur. De toplaag is zo gemaakt dat er gemak kelijk nieuwe wieren aanhechten. Dijkversterking Het werk aan de ScheSp- hoek-West is onderdeel van een complete aanpak van de dijken langs de Oosterschelde. De loswal in de haven is nuttig ge bruikt: driekwart van de materia len zijn over water aangeleverd. Ter bescherming van de Noordse woelmuis, is tijdens het werk een scherm geplaatst rond het inlaagje bij de Westnol. Momenteel wordt in opdracht van Projectbureau Zeeweringen de ha ven bij de Heerenkeet aangepakt. Voor nieuwsbrieven en meer info over dijkversterking, kijk op www.zeeweringen.nl Wij nodigen leden van de afdelingen Goes/Borsele, Kapelle/Reïmerswaal, Schouwen-Duiveland enTholen van Rabobank Oosterschelde van harte uit voor de afdelingsvergadering op 27 oktober. U bent welkom vanaf 19:00 uur in theater de Mythe in Goes. De vergadering begint om 19:30 uur. De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering en de overige relevante stukken liggen voor leden van de afdeling ter inzage op onze kantoren aan de Livingstoneweg 13 te Goes, Havenpark 4 te Zierikzee, Markt 13 te Sint Maartensdijk en Dorpsstraat 76 te Krabbendijke. MEEST CELEZEN 1Renesse is kerkbouwval beu 2) Jongen (12) achter brand 3) ZLTO hekelt afvaldump scholieren EN VERDER Ziet Melita Lanting overeenkomsten tussen Zweden en Schouwen-Duive land op haar blog Buutekieke. Graag tot ziens op 27 oktober! U kunt zich tot en met maandag 11 oktober aanmelden voor de afdelingsvergaderingen via www.ledenprogramma.nl. M.A. Bierens, voorzitter Raad van Commissarissen H.G. Bezemer," directievoorzitter Hieronder vindt u de verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Benoeming leden ledenraad Gang van zaken in 2009 en 2010 Mededelingen en rondvraag door Esme Soesman ZIERIKZEE - Waterbedrijf Evides wil snel met de gemeente Schou wen-Duiveland om de tafel om te komen tot een oplossing voor de penibele situatie waarin het Die renasiel Schouwen-Duiveland ver zeild is geraakt. De uitbreiding van het asiel aan de Zandweg in Zierikzee is een paar maanden geleden abrupt stilge legd, nadat duidelijk werd dat de aanbouw bovenop een belangrijke waterleiding stond. Sindsdien wachten halfopgetrokken muren op het vervolg. Als het aan het waterbedrijf ligt, volgt er in ieder geval snel duide lijkheid, meldt communicatieme dewerker Heieen Steenland van Evides. Binnen nu en een week, zo is de bedoeling, moet er een afspraak met de gemeente Schouwen-Dui veland in de agenda staan. „Om te praten over een oplossing. Wat kunnen we doen om er voor te zorgen dat dit tot een goede oplos sing komt?" Door een bypass aan te leggen, zou het knelpunt kunnen worden opgelost. Maar daar gaat nogal wat geld (80.000 euro) in zitten. Nor maal gesproken wordt dat geld op Kom genieten in onze Dubarry Aigle OutdoorStudio met o.a. een zeer uitgebreid assortiment outdoor laarzen! exclusief bij 1 buitenmeubelen buitenverlichting f191 Schouwersweg 7 Heinkenszand -II' 0113 215838 www.binnenuit.nl woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71