i AH heeft Bruse bakker in de tang iCHOUWEN-DUIVELAND 20 en 21 Jl EjKj 17 22 en 23 DETAILHANDEL Spelt maakt bezwaar tegen aan supermarkt verleende sloopvergunning 'Alles zakt, behalve je tandvlees' Duivelands Meubelhuis Deurloo Interieurhuys Rijksdienst geeft subsidie aan Hervormde kerk in Oosterland almanak Vernieuwing Vrijdag 8 oktober 2010 Fruitteelt dankt veel aan een paar rijke families Concurrentie theaters is bijna voorbij Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland BRUINISSE - Bakker Dik Spelt uit Bruinisse maakt zich zorgen om zijn toekomst. De gemeente heeft Albert Heijn vergunning gegeven een aantal panden in de Nieuw- straat en De Dreef te slopen. In één van die panden is Spelts bak kerij gevestigd. Spelt huurt de win kel aan de Nieuwstraat 29 van de familie Van Veldhuizen, eigenaar van de AH. „Absurd", noemt Spelt de situatie. „Van Veldhuizen heeft mijn huurcontract niet opgezegd, maar wil wel gaan slopen." De bak ker heeft de zaak juridisch laten uitpluizen en is nu bang dat hij van de ene dag op de andere uit zijn winkel wordt geknikkerd. Hij tekende daarom bij de gemeente bezwaar aan tegen de sloopvergun ning. AH breidt uit. Op de plek van de vijf panden wil Van Veldhuizen de slijterij en de drogisterij huisves ten, waardoor in de supermarkt aan de overkant meer winkelop pervlakte ontstaat. Spelt: „Het is toch niet meer dan fatsoenlijk dat je eerst de huur opzegt voordat je gaat slopen. Ik heb met Van Veld huizen gesproken over een vervan gende winkel voor mij of des noods een noodwinkel. Maar hij zegt dat hij niet weet wat hij wil omdat de gemeente het master- plan nog niet klaar heeft. Ik be grijp het wel, hoor. Hij heeft flink geïnvesteerd in die pandjes en nu kan hij er niks mee. Maar zijn boosheid op de gemeente moet hij niet op mij wreken." Roberto van Veldhuizen, eigenaar van de AH, neemt de uitlatingen van Spelt voor kennisgeving aan en wenst verder niet te reageren. Spelt: „In maart bestaat mijn zaak veertig jaar. Het zou toch wel ab surd zijn als ik dat niet halen kan." BROUWERSHAVEN - Rond de 130 vrouwen kregen ze gisteravond in het Tonnenmagazijn in Brouwers haven bijeen. Het initiatief van de drie eilandelijke afdelingen (Noor- dwelle en omstreken, Brouwersha ven en Duiveland) van NBvP Vrou wen van Nu om columniste Mar jan van den Berg gezamenlijk te contracteren was daarmee bij voor baat succesvol te noemen. De spreekster, die onder meer co lumns schrijft voor weekblad Mar griet, deed de rest. Met humor vertelde ze over haar moeder die aan Alzheimer leed en die haar verblijf in het verzorgings huis waar ze belandde vergeleek met een cruise. „Ze zijn er zo lief dat je je op een cruiseschip waant. En niemand spreekt je tegen." Maar ook haar vertelsels over vmbo-leerlingen die ze les geeft, de tekenen van ouder worden („Uiteindelijk zakt alles, behalve je tandvlees) en haar liefde voor rookworsten van de Hema trok ken golven van herkenning door de zaal. Behalve Schouwen-Duivelandse vrouwen, waren er ook vrouwen van Thoolse en Walcherse afdelingen van de partij. foto Izaak Verkeste Inspiration SB" Compacte vorm en simpele montage Nano Blinds Wilgenstraat 1 4307 DA Oosterland Tel.: 0111-641213 www.duivelandsmeubelhuis.nl Havenplein 3 4301 JD Zierikzee Tel.: 0111-415951 www.deurloozierikzee.nl OOSTERLAND - De Hervormde kerk in Oosterland krijgt 130.900 euro subsidie van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Het geld is bedoeld voor restauratie en onder houd. De kerk in Oosterland is het enige monument op Schou- wen-Duiveland dat subsidie krijgt. Ieder jaar keert de Rijksdienst sub sidies uit aan monumenten in heel Nederland.-Dit jaar is in to taal 69 miljoen uitgekeerd. Bij aanschaf van een bank of stoel, ontvangt u namelijk per gekochte zitplaats een meubelcheque t.w.v. 80 euro te besteden bij uw volgende aanschaf. *Vraag^naar de actievoorwaarden in de winkel Tip? redactie@pzc.nl De managers van dat middelgrote bedrijf in Zierikzee waren in vergade ring bijeen voor hun jaarlijkse te rug- en vooruitblik. Daarbij wordt doorgaans op hoofdlijnen bekeken hoe de onderneming functioneert. Nadat de directeur met zorgelijke blik in de ogen had vastgesteld dat de gemiddelde leeftijd van de mede werkers aan de hoge kant was en ver jonging daarom wenselijk, moest el ke leidinggevende vertellen hoe het er qua personeel op zijn of haar afde ling bij stond. Dat waren helaas geen al te vrolijk stemmende verhalen. „Maar bij ons op de afdeling is het één en al vernieuwingsprak de schrandere chef die bij de directeur een wit voetje wilde halen. ,jWant Hans van inkoop krijgt een nieuw gebit, Mathilde van het secre tariaat heeft er een kleinkind bij en Wim vanfacturering wacht op zijn nieuwe heup."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69