Kindercentrum De Pareltjes is Geld voor werk aan 21 kerken 20 'De Piraat' Bockbier van 't vat tijdens bockbierdag HOORNBEECK COLLEGE Dependance van middelbaar beroepsonderwijs en reformatorische Tuimeljudo leert kleuters veilig vallen Katsenaar promoveert op olie-etend leven BelCompany vrijdag 8 oktober 2010 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle - Landhuizen in het buitengebied bij Tholen is een goed idee. stem op www.pzc.nl/tholen STUUR TIPS NAAR tholen@pzc.nl 'S-H-H END RIKSKIN DEREN Oktober is de maand van het bock bier en Dennis Mijnsbergen van ca fé Oranjeboom in 's-Heer Hendrik skinderen heeft daarom zondag 10 oktober zes soorten bockbier in huis. Liefhebbers kunnen proeven van proefplankjes met drie kleine glaasjes. Alle bockbieren komen zondag uit het vat. De bieren ko men overal vandaan. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B.J. Meijering d.d. 30-09- 2010 blijkt, dat t.v.v. ShaoTang Ma, wonende te Middelburg aan XUE ER HUANG, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een beschikking van de rechtbank te Middelburg d.d. 08-09-2010 waarbij is bepaald dat het gezag over het minderjarige kind voortaan zal wor den uitgeoefend door rekwirant. Genoemde Xue Er Huang kan een afschrift van .dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 GOES JudoGoes begint zaterdag 9 okto ber met een cursus Tuimeljudo: valtraining voor kinderen van drieënhalf tot vijf jaar. De kinde ren krijgen een judopak en maken in acht wekelijkse bijeenkomsten kennis met judo. De les is zaterdag in de gymzaal van Edudelta Colle ge aan het Stationspark in Goes, van 9.00 tot 9.45 uur. KATS Ingenieur Life Science and Techno logy Geert Marinus van der Kraan uit Kats is aan de Technische Unive- risteit te Delft gepromoveerd tot doctor Life Science and Techno logy. Zijn proefschrift heet Subsurf ace Eco systems and Oil triggered life; Opportunities for the Petroleum Indus try. Geert volgde de basisschool in Kats en zat daarna op het Goese Ly ceum. Het 'grootste diplomasuc ces' van het Zeeuwse mbo kreeg gisteren een depen dance en een nieuwe stage plek: reformatorisch kinder centrum De Pareltjes. door Claudia Sondervan Gedeputeerde George van Heukelom was er tweeslachtig over: de SGP-politicus toonde zich gisteren bij de opening van de dependancee aan de Lijnbaan in Goes trots op het feit dat het be^ roepsonderwijs van het Hoorn- beeck dermate uitdijt, dat extra ruimte nodig is. Tegelijk liet hij enige tegenzin blij ken tegen de oprichting van een opvangvoorziening voor baby's, peuters en kleuters tot vier jaar van reformatorische huize. „Hon den en katten vang je op, kinde ren niet", herhaalde hij zijn stand punt nog maar eens. Terwijl die voorziening tegelijk de leerlingen van de pedagogische richtingen van het Hoornbeeck College aan werkervaring en banen helpt. „Er krimpt veel in Zeeland, ook het basis- en voortgezet onder wijs. Maar het reformatorisch mid delbaar beroepsonderwijs niet", constateerde de gedeputeerde te vreden. Het Hoornbeeck is im mers de op één na best scorende Jolanda Schrijver werkte eerder bij de reformatorische peuterspeelzaal in 's-Gravenpolder en die in Borsele. „Het is super om vanaf het begin bij een nieuw kindercentrum betrok ken te zijn", vertelt ze, terwijl ze vaardig Esmay verschoont op de nieuwe commode. „We konden veel inrichten naar ei gen inzicht. En alles is nieuw! Het is heel anders als je als nieuwkomer bij een speelzaal komt waar de orga nisatie al draait. Hier kun je de din gen op je eigen manier aanpakken, al is er natuurlijk veel geregeld in de voorschriften." GOES - De Bevelandse kerken en kerktorens hebben ruim 2,7 mil joen euro gekregen voor onder houd en restauratie. Het geld komt van de Rijksdienst voor het Cultu reel Erfgoed. In totaal krijgen 25 kerken in Zee land Brim-subsidie toegewezen, voor een totaal van 3,5 miljoen eu ro. Het grootste bedrag in Zeeland gaat naar de RK Maria Magdalena- kerk in Goes: 650.000 euro. De Ge reformeerde Kerk in Goes krijgt 291.697 euro. De Protestantse Kerk Wemeldinge krijgt 242.350 euro. Voor kerk en toren in Kwadendam- me is 280.603 euro uitgetrokken. De NH Kerk in Ovezande is 263.925 euro toegewezen. De Ma- riakerk in Nisse, die in de steigers staat, krijgt 148.918 euro. In Hoedekenskerke landt 107.231 euro bij de PKN Kerk. De heilige Blasiuskerk en de NH Kerk in Heinkenszand kijgen respectieve lijk 93.545 euro en 94.127 euro. De NH Kerk in Kats, waar een kerk- zaal gebouwd is, is 70.829 euro toe gekend. Verder zijn bedeeld de Nicolaas- kerk in Kortgene (155.340 euro), de NH kerk in 's-Gravenpolder (55.842 euro), de Protestantse Kerk in Oudelande (87.533 euro), de NH kerk en toren in Baarland (68.766 euro), de PKN-kerk in Driewegen (61.917 euro) en de NH kerk in 's-Heer Abtskerke (42.830 euro). Het Rijk kreeg een recordaantal aanvragen; de helft is afgewezen. MBO van Nederland volgens de Keuzegids, die zich baseert op te vredenheidsmetingen onder stu denten, haalde hij aan. Er is steeds meer vraag naar kin deropvang uit reformatorische kringen, gaf Van Heukelom toe. „Kijk op het schoolplein; er staan steeds meer grootouders en vreem den in plaats van moeders. Je ziet het ook aan de bedjes op de gang bij scholen waar moeders het te kort aan leraren opvangen. Als dat de realiteit is, doe het dan goed. Dat kan Elly Brand", wees hij naar de directeur van KO De Bevelan- den. Het kindercentrum De Parel tjes is één van de eerste in Neder land van gereformeerde signatuur. Nu vangen de leidsters dagelijks twee tot drie kinderen op in leeftij den van drie maanden tot twee jaar. Tot aan december stromen nog kinderen in. De pedagogisch medewerkers zijn opgeleid aan het Hoornbeeck College. In Zeeland bestaan al wel peuterspeelzalen voor kinderen uit gereformeerde gezinnen. Afgelopen week opende in Yerseke de vijfde reformatori sche peutergroep van KO De Beve- landen. Het Hoornbeeck College en de kin deropvang kunnen zes jaar be schikken over het gebouw aan de Lijnbaan. Daarna moet het pand wijken voor de aanleg van de tun- nelbak van de spoorlijn. „We wil den zo'n in het oog lopend punt tussen station en het stadhuis niet laten verkommeren", gaf wethou der Jo-annes de Bat aan. Jetty Marijs werkte eerder bij de Bui tenschoolse Opvang in Lewedorp en op de tussenschoolse opvang. Ze is heel blij met de uitstraling van de grote, hoge ruimten van het kin dercentrum in de voormalige Konin gin Wilhelminaschool. Wanden en vloeren zijn lichtgeel, oranje en paar se grote schemerlampen scheppen een vrolijke sfeer. „Wij zijn de eer ste locatie van KO De Bevelanden in de nieuwe huisstijl. Langzamerhand krijgen alle locaties deze inrichting, maar wij zijn 'toonzaal'. In de ruimte naast de huidige groepsruimte kun nen straks de kleuters rennen." Gratis Samsung Galaxy S i9000 Telfort winkels telfort.nl 08001707 Gratis toestel bij 24 mnd contract i.c.m. surf&mail. Actieprijs geldt eerste jaar. Aansluitkosten eenmalig 24,95. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58