en slechtzienden op zelfs wedstrijden op de sporttandem 1,25 IK7 Wissenkerks dorpshart krijgt flinke retouche 19 feoEhvr - /U RECLAME Bevelandsdonker Zes jaar cel beperkte mensen op allerlei manieren kunnen bewegen Onze leden zijn van harte welkom. Palladio bljH) vrijdag 8 oktober 2010 voorman-stratenmaker. Mijn werk was mijn hobby, anders hou je het t niet vol. Ik moest mijn werk opge ld ven." Hij moest ook stoppen met F motorrijden, zijn andere grote lief hebberij. Sporten - basketbal en bij de sportschool - viel eveneens af. „Ik moest vanaf 2005 alles op- nieuw opbouwen." Met veel doorzettingsvermogen heeft Henny dat gedaan. Hij leerde bij Visio in Goes op een aangepas te computer werken. „Ik had nog nooit achter zo'n ding gezeten." 1 Zijn werkgever, aannemersbedrijf KWS, was zo fideel hem geschikte apparatuur te geven. „Ik kan op de computer alles volgen, de krant en post scannen en laten voorlezen, motor- en sportnieuws bijhouden. Zo blijf je bij." Henny wilde meer, weer sporten, wielrennen. „Vindt maar eens ie mand om mee te rijden." Ander half jaar geleden lukte dat. Via zijn kinderen kwam Henny in contact met Benny Borgt (64) die voor turnvereniging Vlug Lenig trai ningen gaf in de school van Koe wacht. „Hij had op de rommel markt een sporttandem gekocht om met een jongen van Tragel te fietsen. Dat ging niet door. De tan dem stond maar in de schuur." In het begin ging het niet zo hard, ge middeld dertig kilometer per uur. „Nu zijn we met gemiddeld 35 niet meer tevreden." Benny gaf eerst aanwijzingen. Nu voelt Hen ny vanzelf aan waar ze een bocht moeten nemen of moeten afstop pen. Twee keer per week maken ze tegenwoordig een toertocht, met Benny als piloot en Henny als 'ste vige hulpmotor'. Ze rijden sinds dit jaar ook wedstrijden. „In Den- dermonde wonnen we zelfs." Zon dag doen ze mee aan een koppel tijdrit bij Terneuzen. „Sport heeft altijd in mijn bloed gezeten", zegt Henny. „Dat blijft." I£i 1 T POLL Doe mee aan de poll over het coffeeshopbeleid in Goes op www.pzc.nl/bevelanden MEEST GELEZEN 1. Burenuzie om vechtende honden 2. Blij met ruimere onderhoudsweg 3. Weer lekker doorrijden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto B WISSENKERKE - Hartje Wissenker- ke gaat op de schop. Binnenkort presenteert de gemeente Noord- Beveland een ontwerpplan aan be woners. De ondernemersvereni ging in Wissenkerke vroeg al jaren terug om een retouche van het dorpscentrum. Volgens B en W is de tijd rijp, omdat een oppepper kan plaatsvinden in samenhang met de invulling van de locatie De Moor (voormalige garages) en Rondom Wissenkerke, een struc tuurvisie voor dorp en omgeving, waar bij de nadruk ligt op vernieu wing van het dorpshart. De auto showrooms en twee andere pan den wijken voor nieuwe wonin gen en winkels. Als het gaat om de straten, is het idee de rijstroken in de Oost Voorstraat en de Voorstraat te ver smallen, zodat er ruimte ontstaat voor de aanleg van zogeheten fiets- suggestiestroken. Het is de bedoe ling de bomen dichter bij de rij baan te plaatsen, zodat die optisch smaller lijkt. De voetganger die er winkelt, krijgt zo het gevoel dat hij zich in een wandelzone bevindt, mede door nieuw plaveisel. B en W denken dat ook de verkeersvei ligheid erbij gebaat is. De herin richting betekent dat aan de 'one-, ven' zijde auto's alleen evenwijdig aan de panden kunnen parkeren. De plannen kunnen 20 oktober van 19.00 tot 21.30 uur worden be keken in het gemeentehuis. vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER TERNEUZEN - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren een 23-jarige Terneuzenaar een gevangenisstraf van zes jaar opgelegd. Het vonnis was conform de eis. De Terneuzenaar is schuldig be vonden aan een poging tot dood slag op zijn vriendin, vriend en broer. Het voorval gebeurde 14 mei in Axel. De Terneuzenaar was uit huis gezet door zijn vriendin, omdat hij dronken was. Buiten dreigde hij zijn vriendin 'kapot te schieten'. Hij schoot vervolgens op zijn vriendin, broer en vriend. De laatste raakte hij in het been. foto Peter Nicolai week een toertocht. Ze doen sinds kort ook mee aan wedstrijden. Niet zonder succes. Wij nodigen leden van de afdelingen Goes/Borsele, Kapelle/Reimerswaal, Schouwen-Duiveland en Tholen van Rabobank Oosterschelde van harte uit voor de afdelingsvergadering op 27 oktober. U bent welkom vanaf 19:00 uur in theater de Mythe in Goes. De vergadering begint om 19:30 uur. De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering en de overige relevante stukken liggen voor leden van de afdeling ter inzage op onze kantoren aan de Livingstoneweg 13 te Goes, Havenpark 4 te Zierikzee, Markt 13 te Sint Maartensdijk en Dorpsstraat 76 te Krabbend ij ke. Na het formele gedeelte is de voorzitter van de Raad van Bestuur van Rabobank Nederland, de heer Piet Moerland, gastspreker. Trijntje Oosterhuis sluit de avond af met een luisterconcert. Graag tot ziens op 27 oktober! U kunt zich tot en met maandag 11 oktober aanmelden voor de afdelingsvergaderingen via www.ledenprogramma.nl. M.A. Bierens, voorzitter.Raad van Commissarissen H.G. Bezemer, directievoorzitter Hieronder vindt u de verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Benoeming leden ledenraad Gang van zaken in 2009 en 2010 Mededelingen en rondvraag Coöperatieve Rabobank Oosterschelde U.A. Rabobank Kom genieten in onze Dubarry Aigle OutdoorStudio met o.a. een zeer uitgebreid assortiment outdoor laarzen! exclusief bij buitenmeubelen buitenverlichting oen fi-'i Jj. Schouwersweg 7 Heinkenszand I Ik 0113 215838 www.binnenuit.nl woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57