Zeeland Goes aast op titel 'beste binnenstad JAAfc! i Vernieuwing iils BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 20 en 21 KANDIDATUUR Gemeente geeft gehoor aan wensen middenstand en meldt zich aan voor verkiezing TNO meel volgende week trillingen langs spoor Goes ISE -R; IwÊ /AA 1 mHn De Zeelindforug weer nacht dicht almanak Om dit heuglijke feit te vieren hebben we een zit-u-goed voordeelactie; www.vönbeilewortertrti Met wat hulp kunnen blinden blijven sporten Vrijdag 8 oktober 2010 Reformatorisch kindercentrum in Hóornbeeck College Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl SgggSS door Frank Balkenende GOES - Goes stelt zich kandidaat om 'beste binnenstad van Neder land' te worden in de periode 2011-2013. De verkiezing vindt vol gend jaar jaar zomer plaats. Ondernemers in de binnenstad dringen sinds vorig jaar aan op de kandidatuur van Goes. Officieel dient die via de gemeente te lo pen. De Ondernemers Organisatie Goes, Ondernemers Contact Goes, de Goese afdeling van Horeca Ne derland en Stichting Goes Promo tie vinden de tijd rijp om de strijd aan te gaan. Ook Terneuzen dingt mogelijk mee. Goes heeft de laatste vijf jaar mil joenen euro's gestoken in ver fraaiing van de binnenstad. Overi gens betalen ondernemers in en om het koöphart de helft van het zogeheten Masterplan Binnenstad eerste fase. Die heeft zo'n tien mil joen euro gekost. Daarbij is de hele binnenstad op de schop gegaan. Pleinen zijn auto vrij gemaakt, voorzien van luxe na tuursteen en nieuw straatmeubi- lair. Ook de winkelstraten zijn op gepept met klinkers en natuur steen. Verder is de binnenstad voorzien van ondergrondse afval containers. Daarnaast is er een nieuwe parkeergarage aan de West- wal verrezen. Op niet al te lange termijn wordt de tweede fase van het Masterplan Binnenstad in gang gezet. De Ste nen Brug, Waterstraat, Beesten markt, Wijngaardstraat, Ostende straat, Korte Vorststraat, Stalstraat, Vuilstraatje, Blauwe Steen, Pijn- torenstraat en Sint Jacobstraat wor den opgepept. Daarmee is 2,3 mil joen euro gemoeid. Dankzij de in zet van Stichtlicht is er ook een lichtplan voor het centrum geko men, met als eerste kroontje op het meerjarenproject een mooiere verlichting van de Grote Kerk en het historische stadhuis. Kortom, het centrum ligt er straks fraai bij. Goes wil de gemeente ook via city- marketing aanprijzen, waarbij het accent ligt op wonen en werken. Een voorstel ligt er eind dit jaar. Goes heeft al diverse prijzen in de wacht gesleept: ze is Gemeente van het Jaar 2010, eerste Fairtra- de-gemeente van Nederland (met Groningen), 'meest inspirerende Millenniumgemeente'. Ze zit te vens bij de laatste vier genomineer den voor Europese Jongerenhoofd- stad 2013. Daarnaast won het wo ningbouwproject Waterstad Goese Schans dit jaar een award. GOES - TNO zal op verzoek van de gemeente Goes en ProRail van 13 tot en met 19 oktober en van 20 tot en met 27 oktober metingen uitvoeren langs het spoor in de stad Goes. Het gaat om metingen langs het tracé waar de 1,3 kilometer lange spoorbak is gepland. ProRail wil echter ook een alternatief laten on derzoeken: een permanente snelheidsbegren- 8f8gjs§iggg m ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van aanstaande maandag op dinsdag van middernacht tot ongeveer 02.00 uur afgesloten we gens werkzaamheden aan de ver- bindingscontructies tussen de weg dekelementen. Het verkeer wordt omgeleid via de stormvloedkering. Hulpdiensten kunnen de Zeeland- brug wel gebruiken tijdens de werkzaamheden. Ook N61 bij de brug bij Sluiskil is volgende week gesloten tussen 20.00 en 6.00 uur. zing van goederentreinen op 60 kilometer per uur. Tijdelijk rijden ze dat nu al, maar normali ter mogen ze 80 kilometer per uur rijden. Pro- Rail wil weten of de lagere snelheid hetzelfde effect heeft op geluid en trillingen voor aan- wonenden als een bovengrondse betonnen spoorbak. Overigens worden alleen trillingen gemeten. Een geluidsonderzoek is al gedaan en een per manente snelheidsbegrenzing kan worden be rekend. In de eerste testweek rijden goederen treinen 80 kilometer per uur, de tweede week 20 kilometer langzamer. De eerste week leidt dat tot meer hinder voor aanwonenden. Naast trillingsmetingen worden ook de samen stelling en draagkracht van ondergrond in kaart gebracht. Het grondonderzoek begint 18 oktober. Goes zal daarna met ProRail en de provincie kijken of een geluidsbegrenzing of een 40 miljoen euro vergende spoorbak de beste oplossing is. De gemeente verwacht be gin 2011 te weten welke methode overlast voor aanwonenden het best beperkt. foto Willem Mieras Bij aanschaf van een bank of stoel, ontvangt u namelijk per gekochte zitplaats een meubelcheque t.w.v. 80 euro te besteden bij uw volgende aanschaf. *Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel De managers van dat middelgrote bedrijf in Zierikzee waren in vergade ring bijeen voor hun jaarlijkse te rug- en vooruitblik. Nadat de directeur met zorgelijke blik in de ogen had vastgesteld dat de gemiddelde leeftijd van de mede werkers aan de hoge kant was en ver jonging daarom wenselijk, moest el ke leidinggevende vertellen hoe het er qua personeel op zijn of haar afde ling bij stond. Tip? redactie@pzc.nl Dat waren helaas geen al te vrolijk stemmende verhalen, concludeerden de aanwezigen. „Maar bij ons op de afdeling is het één en al vernieuwing", sprak de schrandere chef die bij de directeur een wit voetje wilde halen. „Want Hans van inkoop krijgt een nieuw gebit, Mathilde van het secre tariaat heeft er een kleinkind bij en Wim van facturering wacht op zijn nieuwe-heup."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55