binnenland 15 de vijand van zichzelf JUBILEUM VLOOTJE 10 11 12 - Becelj Moeder en zoontje dood door misdrijf CZ mag scores zorg kanker publiceren 'Verplicht pornofilters op computers bieb' Geen onderzoek naar Herculesramp oktober oktober oktober oktober oktober Carpet Galery vrijdag 8 oktober 2010 BIJ AANKOOP VAN 3 BECEL PRODUCTEN* Zolang de voorraad strekt. Alom heerst ontzetting en ongeloof over de zelfgeko zen dood van acteur/zanger Antonie Kamerling (44). Hij ging al langer gebukt onder ernstige depressies. door Monique Brandt Hele generaties meisjes waren verliefd op de blonde acteur uit Arn hem, die in 1990 als Peter Kelder doorbrak in de soapse rie Goede Tijden Slechte Tijden. En ondanks zijn grote ambities als zanger en acteur bleef hij voor veel mensen vooral bekend als het blonde GTST-idool. Zijn echtgenote Isa Hoes, met wie hij twee kinderen had, leerde hij in die woelige tijd kennen: zij speelde de rol van Mirjam van der Pol. Pas later kregen ze een relatie, Hoes en Kamerling waren 19 jaar bij elkaar. „Ik denk dat we voor el kaar zijn bestemd", zei zij eens over haar relatie met Kamerling. „We zijn allebei heftige mensen." Kamerling studeerde rechten, toen hij twintig jaar geleden gevraagd werd een rol in de eerste soapserie van Nederland te spelen. Daarvoor had hij het gymnasium gedaan, en werkte hij even als fotomodel. Het enorme succes en de roem van de jonge GTST-acteurs was haast ongekend in Nederland. Ze kregen binnen de kortste keren de status van een ware popster. In een interview vertelde hij hoe hij en mede-acteur Reinout Oerle- mans - nu tv-producent - af en toe langs de deuren gingen om te kijken of er nog mensen waren die hen niet herkenden. „Maar één echtpaar herkende ons totaal niet. Dan denk je: hoe is het mogelijk?" De acteurs konden met de enorme roem maar moeilijk omgaan. Ook Kamerling en Hoes worstelden lang met hun bekendheid, samen hadden ze zich teruggetrokken op een boerderijtje, pas later kwam de acceptatie. Kamerling, die zich zelf betitelde als onzeker en ex treem zelfkritisch, wilde zich voor al verbreden als acteur. Zijn cv is lang en omvat tal van tv-series, musicals, theaterstukken en films. Voor de rolprent De Kleine Blonde Dood (1993) naar een boek van Boudewijn Buch, sleepte hij een Gouden Kalf-nominatie binnen en de aanvankelijk voorzichtige, ac ceptatie door de theaterwereld. La tere titels als All Stars, Feestje! en een rolletje als moordlustige SS-of- ficier in de Amerikaanse film The Excorcist, onderstreepten zijn ta lent. Twijfel over zijn capaciteiten als acteur zat hem vaak in de weg, zo zei hij ooit: „Dan kijk ik naar wat ik allemaal niet kan en wat bij voorbeeld Al Pacino wél kan. Dan blijft er dus niks over." Toch ging hij stug door. Hij hoopte zelfs op een loopbaan in Hollywood. Hij scoorde in 1997 onder de ar tiestennaam Hero - uit AU Stars - in 1997 een Nummer ï-hit met het door Guus Meeuwis geschreven lied Toen ik je Zag. Hij had een hoofdrol in Sunset Boulevard en speelde in de musical Turks Fruit. Vorig jaar stortte de ambitieuze ac teur in. Hij kwam in een dip te recht die hij omschreef als 'de hel op aarde'. „Ik was geen vader, geen partner en voor mezelf was ik er ook niet meer." Zijn zwager Albert Verlinde, getrouwd met Ina's broer Onno Hoes, noemt zijn dood een ramp. „Dit is waar iedereen bang voor was." zie onze website:binnenland Verzameld op de site: filmpjes van de optredens van Kamerling, links naar interviews met de acteur en achtergrond over zijn leven, zoals bijvoorbeeld zijn werk voor school kinderen in het Afrikaanse Malawi. Een greep uit de vele reacties op zijn plotselinge overlijden en condo leance. Foto's boven van links naar rechts: - Goede Tijden Slechte Tijden - All Stars - De film Het 14e kippetje - De film Feestje! 'Grillige, lieve Antonie' Reinout Oerlemans, vriend en me despeler in GTST. „Ik ben kapot van verdriet. Wat overblijft zijn twintig jaar aan prachtherinneringen aan mijn kleine, getalenteerde, grillige, lie ve, geestige Antonie. Ik mis hem nu al." 'Hoe kan zoiets Zijn tegenspeelster destijds, Babette van Veen, reageert vol ongeloof. „Wat een verdriet, ben er stil van... Zo'n mooie man met zoveel geluk en suc ces, vrienden, supervrouw en prachti ge kinderen, hoe kan zoiets?" 'Niet als een verrassing' „Als je zelfs het wonder van je vrouw en kinderen niet meer ziet, zie je het écht niet meer zitten", zegt zwager en tv-presentator Albert Verlinde. „Als je ziet wat hij de laatste weken heeft doorgemaakt, komt dit niet als een verrassing. Maar stil ben je na tuurlijk wel." 'Emotioneel tussen uitersten' Regisseur Jean van de Velde, werkte met hem aan De kleine blonde dood en All Stars: „Een spontane, open, lie ve jongen. Dat hij emotioneel soms tussen uitersten heen en weer slinger de, was bekend. Maar dat het deze di mensie had, heeft niemand zich gerea liseerd." fiecej) t ■A"Voqr op brood en in de kegken; excl. Becel- pro-activ. 'VrA Vanaf 4 oktober alleen verkrijgbaar bij: &JH006VUET jaBffSBBEi W&Ê .na\nfSt- supra*# coepw™,„„ gjp naar.Aj PjjN up EjSEj fig mm RIJSWIJK In een woning in Rijswijk zijn gis terochtend de levenloze lichamen van een moeder en haar 4-jarige zoontje gevonden. De politie gaat uit van een misdrijf. Dat liet de po litie weten. De slachtoffers werden gevonden nadat een deurwaarder met een uitzettingsbevel geen ge hoor had gekregen. In de woning waren geen andere personen aan wezig. De politie kon nog niets zeg gen over de doodsoorzaak. De twee stierven in elk geval een on natuurlijke dood. BREDA Zorgverzekeraar CZ mag vanaf vrij dag 15 oktober de scores van zieken huizen op het gebied van borstkan- kerzorg publiceren. De rechter in Breda heeft dat gisteren beslist in een kort geding dat was aangespan nen door de vereniging van Samen werkende Algemene Ziekenhui zen. CZ mag criteria opstellen op grond waarvan zij ziekenhuizen al dan niet contracteert, aldus de rech ter. De ziekenhuizen moeten wel eerst de gelegenheid krijgen op de onderzoeksresultaten te reageren. CAPELLE AAN DEN IJSSEL Het stadsbestuur van Capelle aan den IJssel wil bibliotheken ver plichten filters op hun computers te installeren opdat kinderen niet onverwacht in aanraking komen met porno of extreem geweld op internet. Die zouden volgens het gemeentebestuur daarvan zeer ern stige emotionele schade kunnen oplopen. De bibliotheek neemt al maatrege len om ongewenste toegang tot porno en geweld te voorkomen, maar filters zijn er niet. EINDHOVEN De Onderzoeksraad Voor Veilig heid (OW) gaat geen nader onder zoek doen naar de Herculesramp in 1996, waarbij 34 mensen omkwa men. De recente publicatie van een boek over de ramp en gesprekken met de auteur, een deskundige en nabestaanden hebben geen nieuwe feiten opgeleverd die heropening rechtvaardigen, laat de OW weten. De raad acht het niet verantwoord op grond van veronderstellingen (nieuwe) conclusies te trekken, al dus een verklaring. actieverkoop vrijdag actieverkoop zaterdag 10.00 18.00 Geïmporteerde tapijten uit de hele wereld: Bidjar - Nain Ghom Tabriz Isfahan Moud Kaschan Kazak Loriba US re-import Saroug Nepal Gabbe 10.00 - 18.00 zondag 11.00 - 18.00 actieverkoop maandag 10.00 - 18.00 actieverkoop dinsdag 10.00 - 18.00 Exclusief Bisschopsmolenstraat 28 4876 AN ETTEN-LEUR (NL) I 076 -501 19 50 'jê Parkeerplaatsen aanwezig 5 redenen veer uw aankoopbeslissing... U ontvangt een gestempeld echtheid certificaat Volledig recht tot ruilen is gegarandeerd Betaling in termijnen is mogelijk Uw 'oude' tapijt is bij aankoop geld waard enorme st'a belvoorraden presentatie vrijblijvend bij uw thuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5