Sport kikkert CA wMMèêm 18 Zes jaar cel voor schietpartij Bedrijf Waterlandkerkje mag uien blijven opslaan W* M Vernieuwing Héél nederland draait om BOVRG BOVAG Rondleidingen langs praktijklokalen ROC In twaalf lessen leren beginners bridgen Nu ook te bestellen als CAPPENPIJK TOYOTA almanak 'Bommenveld' pas later weer beschikbaar vrijdag 8 oktober 2010 v UHIto <0®* Dus ook bij jou in de buurt! Bovag Auto Autobedrijf C. Roelse Nieuwendijk 1 4571 LG Axel Tei. 0115-530112 Ook Ligier Brommobielen Auto France van de Voorde Steensedijk 108 4561 GP Hulst Tel. 0114 - 312878 www.vandevoorde.nl Onderhoud van Peugeot, Renault en Citroen Autobedrijf De Keijzer Mr. F.J. Haarmanweg 51A 4538 AN Terneuzen Tel. 0115 -694564 www.auto-dekeiizer.nl DE Italiaanse autospecialist TERNEUZEN Tijdens de zesdaagse beroepsonder wijs, die duurt van 4 tot en met 9 oktober, houdt het ROC Wester- schelde 'Ontmoet het MBO'. Om 10.00 uur en om 14.00 uur krijgen belangstellenden een rondleiding langs de praktijklokalen van het ROC in Terneuzen. De rondleidin gen duren ongeveer een uur. HULST Bij voldoende animo begint Bridge club Hulst vanavond een bridgecur- sus voor beginners in De Lieve aan de Brood markt 8 in Hulst. Erkend bridgedocent Wim de Ridder geeft de 12 lessen, die duren van 19.30 to 22.00 uur. Voor informatie of aan melden: 0114-313439, 0114-316436 of 0114-314811. Benzine Toyota Auris: Hybride ongeëvenaarde kwaliteit al vanaf €18.350,-. U hoeft er niet lang over na te denken. De keuze voor de Auris is een logische. Waarbij alleen het beste telt. En blijft tellen. Maak vandaag nog een proefrit. Kijk ook op toyota.nl voor meer informatie over de nieuwe Full Hybrid Auris. Gemiddeld brandstofverbruik: (EC692/2008A, 2004/3/EC) 3,8 L/100 km (26,3 km/L) t/m 6,6 L/100 km (15,2 km/L), COz 89 t/m 153 gr/km. vanaf 18.350,- vanaf 22.990;- Today Tomorrow Toyota TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 i De managers van dat bedrijf in Zie- rikzee waren in vergadering bijeen .voor hun jaarlijkse terug- en vooruit blik. Daarbij wordt doorgaans op hoofdlijnen bekeken hoe de onderne ming functioneert. Nadat de direc teur met zorgelijke blik had vastge steld dat de gemiddelde leeftijd van de medewerkers aan de hoge kant was en verjonging daarom wense lijk, moest elke leidinggevende vertel- terneuzen - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren een 23-jarige Terneuzenaar een gevangenisstraf van zes jaar opgelegd. Het vonnis was conform de eis. De Terneuzenaar is schuldig be vonden aan een poging tot dood slag op zijn vriendin, vriend en broer. Het voorval gebeurde 14 mei in Axel. De Terneuzenaar was uit huis gezet door zijn vriendin, omdat hij dronken was. Buiten dreigde hij zijn vriendin 'kapot te schieten'. Hij schoot vervolgens op zijn vriendin, broer en vriend. De laatste is daarbij in zijn been ge raakt. Volgens de Terneuzenaar had hij het wapen van zijn vriend gekregen, maar wilde hij het terug geven. Omdat hij een hond aan de riem had die begon te trekken, zou het wapen per ongeluk zijn af gegaan. De rechtbank wees deze verklaring naar het rijk der fabe len. De Terneuzenaar is al eerder veroordeeld voor onder meer ge weldsdelicten. YY. Y r Y Koninklijke cadzand-bad - Pas in de loop van volgende week 'wordt bekend of het veld van voetbalvereniging Cadzand weer in gebruik kan wor den genomen. Deskundigen van het specialisti sche bedrijf Bodac beginnen pas begin volgende week met daadwer kelijk onderzoek naar de aanwezig heid van onontplofte explosieven. Voor het terrein nauwgezet wordt afgespeurd, moeten doelen, net ten, hekken en afrasteringen van het veld en directe omgeving af Met dat karwei is gisteren begon nen, het wordt vandaag afge maakt. Alle thuiswedstrijden van VV Cad zand worden dit weekeind op vel den van clubs uit omliggende dor pen gespeeld. Beheerder ASOC van de sportkantine hoopt dat er geen oorlogstuig wordt aangetrof fen om inkomstenderving van de sportclubs te beperken. Vandaag begint de Week van de Toegankelijkheid, waarin aandacht wordt gevraagd voor de bewegings vrijheid van slechtziende en blinde mensen. door Frank Balkenende Elk jaar wijst Koninklijke Vi sio, het expertisecentrum voor slechtziende en blin de mensen, op de proble men die mensen met een visuele beperking in het dagelijks leven ondervinden. Scheve stoepen, los liggende tegels en minder galante automobilisten die niet voor ze bra's stoppen, kunnen een wande lingetje in een tour de force veran deren. Ook gebouwen die moeilijk toegankelijk zijn, maken het leven van een slechtziende en blinde on nodig gecompliceerd. Dit jaar legt Visio echter een posi tief accent. De Week van de Toe gankelijkheid, die 15 oktober ein digt met de Dag van de Witte Stok, laat zien dat je met een ver troebeld of verdwenén gezichts veld best kunt bewegen en spor ten. Het draait om vertrouwen van de slechtziende/blinde zelf en ook om de bereidheid van (sport)clubs en verenigingen reke- r- -'W j Jacomien Kodde foto Willem Mieras door Adri Klinkenberg Tip? redactie@pzc.nl ten hoe het er qua personeel op zijn of haar afdeling bij stond. Dat wa ren helaas geen al te vrolijk stemmen de verhalen. „Maar bij ons op de af deling is het één en al vernieuwing", sprak de chef die een wit voetje wilde halen. „Want Hans van inkoop krijgt een nieuw gebit, Mathilde van het secretariaat heeft er een klein kind bij en Wim van facturering wacht op zijn nieuwe heup. waterlandkerkje - De Raad van State vindt dat er geen ontoelaatba re geluidshinder ontstaat door het drogen van uien in een loods aan de Philipsweg in Waterlandkerkje. De buurman eiste dat het droog- proces minder lawaai veroorzaakt. Volgens de Raad van State worden geluidsnormen niet overtreden als uienhandelaar De Maat de ventila toren in zijn loods aan heeft staan. Het Haagse rechtscollege baseert zich daarbij op een geluidsonder- zoek van de gemeente Sluis. Buurman L. Hemelaar die negen tig meter van de uienopslag ning met die doelgroep te houden. Sporten en bewegen zijn heil zaam, zegt Visio. Visueel beperkte mensen voelen zich er mentaal be ter door en verbeteren tegelijker tijd hun motorische functies, hun spierweefsel, lichaamscoördinatie en ademhaling. Natuurlijk is spor ten een uitdaging, maar met een 'buddy' zijn grenzen te verleggen. Dat doet ook de 66-jarige Jaco mien Kodde uit Goes. Nordic wal king is haar passie, evenals linedan- cing en tochtjes op de tandem. Na tuurlijk met een 'voorrijder' aan het stuur. „Ik zoek er nog een, want medefietsers zijn niet altijd beschikbaar." Kodde is heel haar leven al bij ziend. Sinds 1990, na een netvlies operatie, is haar gezichtsvermogen tanende. Ze ziet alleen nog licht en donker. „Mijn dagelijkse wande ling op bekende paden kan ik met de taststok zonder problemen af leggen. Op vreemd terrein is dat moeilijker." Toen ze bijna blind raakte, belandde ze in een depres sie. De geestelijke gezondheids zorg heeft volgens haar geen ant woord op de mentale klap die een visuele handicap veroorzaakt. „Het zou goed zijn als Emergis daar nog eens goed naar kijkt." Ze is vooral op eigen kracht opgeknapt. Danst nu in clubverband, want 'ik heb gevoel voor muziek'. En ze wan delt als een kievit. De leidster van de nording walking- groep, ont staan uit de Goese atletiekvereni ging AV'56, is altijd attent door plassen en kuilen aan te kondigen. Lopen is goed voor haar, zegt ze. „Je bent lekker buiten, komt over mooie paden. En je bent in con tact met anderen. Dat doet me Als een zintuig devalueert, scher pen andere sensoren zich. Jaco mien Kodde geniet van de natuur door te luisteren. Naar de wind, de vogels, het knerpen van grint onder wandelschoenen. Door te ruiken: de zilte geur van de Wes- terschelde, de bloesem van fruitbo men of natte bladeren in de herfst. Zonder zicht erop uit, kost wel extra kracht. „Een heleboel weet je of voel je. Je ontwikkelt een zesde zintuig. Wel ben je sneller moe, al les kost gewoon meer energie." www.visio.org woont, vindt dat het geluidsonder- zoek dat de gemeente heeft laten uitvoeren niet deugt. Tijdens het meten waren de deuren van de uienloods gesloten, terwijl ze nor maal open staan om het vocht uit de uien kwijt te raken, aldus He melaar. De Raad van State stelt dat - zoals de gemeente liet weten - de deuren een metertje openstonden bij de metingen, zoals gebruikelijk tijdens het drogen. Hemelaar klaagt al tien jaar over geluidshin der bij het drogen van uien. De ge meente mag zijn verzoeken tot handhaving in de toekomst afwij zen met verwijzing naar de uit spraak van de Raad van State. MEEST GELEZEN 1Cine City eigenaar bios Terneuzen. 2. Weinig problemen coffeeshops. 3. Trendhopper weg uit Hulst. STELLING Stem op de stelling op de PZC-websi- te: Zeeuws-Vlaanderen heeft behoef te aan een positiever geluid. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42