Sluis probeert inwoners te ontzien eelan Jazz-a-delic moet zaterdag staan als een huis 18 en 19 22 en 23 FORSE BEZUINICINCEN OZB behoorlijk omhoog, maar brede scholen Breskens en Oostburg komen er ZEEUWS-VLAANDEREN Heilige Henricuskerk in Clinge Onrust door test krijgt bijna half miljoen subsidie Belgische sirene Vrijdag 8 oktober 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst sluis - De onroerendezaakbelas- ting (OZB) gaat met 7,5 procent omhoog en ook de (water)toeris ten- en forensenbelasting stijgen meer dan eerder aangekondigd. Maar burgemeester en wethouders van Sluis hebben er alles aan ge daan om de (financiële) gevolgen van de noodzakelijke bezuinigin gen niet rechtstreeks op de burger af te wentelen. Wethouder Conny Almekinders (financiën) verzekert zelfs dat de lastendruk voor inwoners van Sluis volgend jaar per saldo daalt door de lagere heffingen van het dan gefuseerde waterschap. Niet dat Ajmekinders 'de zaken mooier voor wil stellen dan ze zijn'. Sluis kan zich de komende jaren geen gekke dingen veroorloven, maar moet de broekriem stevig aanha len. Volgend jaar moet een kleine an derhalf miljoen euro worden be zuinigd. Dat bedrag loopt de drie jaren daarna op tot ruim 4,5 mil joen in 2014. De gemeenteraad heeft zich drie maanden geleden al akkoord verklaard met de bedra gen die bezuinigd moeten worden. De raad wilde destijds nog niet vastleggen welke voorzieningen het voortaan met minder geld moeten doen. Het college kreeg echter al wel te horen dat op bij dragen aan dorpsraden en bijzon dere sportmanifestaties niet direct gekort mag worden. De bijdrage aan de fokveedag wordt niet gelijk stopgezet, maar vanaf 2012 in drie jaar afgebouwd. De Sluise raad be paalt het komende halfjaar wat de kerntaken van de gemeente zijn en welke taken zij kan afstoten. Het college schrapt de reconstruc tie van parkeervakken in de Zuid- zandsestraat van Oostburg en houdt de vervanging van verwar mingsinstallaties met klimaatrege ling in het klantencontactcentrum nog eens tegen het licht. Datzelfde gebeurt met grote uitgaven voor onder meer het up-to-date breng en van bestemmingsplannen, de exploitatie van het Aardenburgse zwembad en de vervanging van een tankautospuit en een kolken- zuiger. Maar de-brede scholen in Oostburg en Breskens worden niet op de lange baan geschoven. De gunning voor de bouw van beide scholen moet begin 2012 plaatsvin den. Dankzij een Haagse bijdrage van anderhalf miljoen euro kan 'krimpgemeente' Sluis ook werk maken van de herinrichting van het Oostburgse centrum. door Monique den Hamer Met wat hulp kunnen blinden blijven sporten terneuzen - Het skelet staat, de lampen hangen en vrijwilligers lo pen druk heen en weer. Het geluid wordt gecontroleerd en de details worden vandaag afgewerkt. De or- t ganisatie van het grootse, volledig uitverkochte dancefeest Jazz-a-de- lic in skihal Snowbase in Terneu- zen wil absoluut niets aan het toe val overlaten/Zaterdag moet alles staan als een huis. „We zijn al sinds dinsdag bezig met de voorbereidingen", vertelt Kevin Tanghe, één van de organisa toren. „Dankzij een stuk of tien vrijwilligers staat nu het gróve ma teriaal op de plaats waar het hoort." De 1200 bezoekers van Jazz-a-delic wacht zaterdag een warm welkom. Kevin: „Ze worden bij de ingang opgewacht door negen bloed mooie dames, modellen uit het he le land. Ze zijn normaal al mooi, maar ze worden voor ons bijna perfect gemaakt." Bij een feest als Jazz-a-delic horen veiligheidsmaatregelen. Bezoekers moeten een identiteitskaart tonen. Na middernacht rijden er taxi's die mensen veilig naar huis kun nen brengen. „Uit voorzorg", ver klaart Kevin. „De kans op alcohol controles bij een feest als dit is groot, dus is het ook slim op de fiets te komen of een bob te kie zen." Jazz-a-delic duurt van 21.00 tot 3.00 uur. Jeroen en Arnout zijn twee van de tien vrijwilligers die Jazz-a-délic helpen opbouwen. In 2008 en 2009 is het evenement gehouden in het Scheldetheater in Terneuzen. Organisator Kevin Tanghe: „We waren toe aan een nieuwe uitdaging en daarvoor wilden we een grote locatie." foto Peter Nicolai Concurrentie theaters is bijna voorbij clinge - De Heilige Henricuskerk in Clinge krijgt 448.000 euro van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed voor de restauratie van het gebouw. Dat is de op een na hoogste subsi die die aan kerkgebouwen in de provincie is toegekend. 25 kerken en torens in Zeeland kregen in to taal zo'n 3,5 miljoen euro uitge keerd. De Maria Magdalenakerk in Goes krijgt het grootste gedeelte van dat bedrag, namelijk 650.000 euro. Ook de Hof te Zandekerk in Kloos- terzande behoort tot de gelukki gen. Het bestuur van deze kerk krijgt 176.000 euro. „We beginnen zo snel mogelijk", zei Sjaak Leegst- raten, de tevreden voorzitter van het kerkbestuur gisteren. De restauratiekosten van de Cling- se kerk zijn geraamd op 698.000 euro. Vooral het dak en de goten van bet gebouw zijn dringend aan vervanging toe. hulst - De gemeente Hulst is gisterochtend gebeld door bezorg de burgers. Zij hoorden 'de' sirene en wilden weten wat er aan de hand was. Het bleek echter te gaan om de standaard driemaande lijkse test van Belgische elektroni sche sirenes die rond nucleaire cen trales staan, dus ook bij de kern centrale in Doel. Na de sirene klinkt ook de gesproken bood schap 'proefsignaal!' maar dat ge luid draagt niet tot aan de grens. gemeentesLUis Raadscommissie Samenleving/Middelen gemeente Sluis van 12 oktober geannuleerd De voorzitter van de raadscommissie Samenleving/Middelen maakt bekend dat de vergadering op dinsdag 12 oktober 2010 wegens het ontbreken van agendapunten komt te vervallen. DE VOORZITTER VAN DE RAADSCOMMISSIE SAMENLEVING/MIDDELEN, J.A. Quaak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41