zeeland 13 ziet succes terug in cijfers 'Nog geen auto, maar wel rijlessen' Een Zeeuw en een Belg zitten samen in een Antwerps reclamebureau... Meer studenten Noordelijke garnalenvissers dwingen basisprijs af commentaar 'n Tweede university Volg de PZC op Twitter twitter.com/pzcredactie Zegt de Belg: "SWOT? Is dat geen speciale interventie-eenheid van de politie?" misschien ééns serieus praten over uw SWOT-analyse? RR A Nni'TiF Bel +32 (0)3 237 05 95 of surf naar brandhome.com """""mij Vandaag en morgen bij 6 Veerse restaurants 3-gangen menu voor 25,- Voor menu's en reserveren zie www.smakelijkveere.nl houdt. Controles hebben tot dus ver nimmer een technisch manke ment aan het licht gebracht en dus is het volgens hem verantwoord die tijdrovende operatie minder vaak uit te voeren. Daarentegen heeft de brandweer er bij Evides wel op aangedrongen vaker te gaan kijken of de putten nog be reikbaar zijn. Het gebeurt regelma tig dat de deksels zijn overgroeid door struiken of zijn verzakt. Tot echte problemen heef dat nog niet geleid, aldus de commandant. BRESKENS - Noordelijke garnalen- vissers hebben gisteren met acties bij garnalenhandel Heiploeg in Zoutkamp en concurrent Klaas Puul in Edam een basisprijs afge dwongen. Die is naar verluidt op 2,50 euro per kilogram gesteld. Visserijorganisaties handhaven zelf de twee weken oude aanvoer- regeling: 48 uur vissen en maxi maal 3000 kilo aanlanden per week. Belgische garnalenkotters, veelal in Nederlandse handen, voerden de laatste weken 6000 tot 10.000 kilo per week aan in Bres- kens, tot ergernis van Nederlandse collega's. Volgens vismijndirecteur Foort Lo- kerse worden de 'Belgen' nu ook gedwongen zich te matigen. Zeeuwse vissers met kleinere sche pen zijn overigens niet zo afhanke lijk van garnalen. Zij kunnen ook achter vis aan. Hun noordelijke col lega's vissen het hele jaar op garna len. vrijdag 8 oktober 2010 SBHHSBSBnBsasasssssBaBBBaEBaBB&GSB&BBBHSS Sarah Veneman en David Hohn schrikken van 'het hoge bedrag van 25.000 euro dat elke student inbrengt in de Zeeuwse samenleving', foto Rolf de Feijter Ruim baan voor een tweede university col lege in Middelburg. Dat is de wens van di recteur Jorrit Snijder en dean Hans Adriaansens van de Roo sevelt Academy. En, zoals het wetenschappers betaamt, ze hebben gegevens paraat om hun idee kracht bij te zetten. Als de cijfers van de universi teit van Gent niet bedriegen, le veren de studenten een miljoe- nenbijdrage aan de Zeeuwse economie en is de RA indirect goed voor tweehonderd banen. Het ligt dus voor de hand om op het succes van de RA voort te borduren. Met een tweede college. Opnieuw met een pret tige en effectieve schaal die ga rant staat voor uitstekend on derwijs. En opnieuw in een aan sprekende accommodatie. Daar om is de stoutmoedige claim van de RA op het gebruik van de Middelburgse Abdij niet zo vreemd. Praktisch haalbaar of niet, de ambitie is goed. Deze plannen verdienen steun. door Edith Ramakers „Wij zijn niet representatief voor de student van de Roosevelt Aca demy (RA)", zegt Sarah Veneman, die bezig is aan haar laatste studie jaar. „Wij rijden geen auto, wij hebben g een rijbewijs, maar wel een aftandse telefoon." Ze rijden op een 'oude fiets' door Middel burg. David Hohn en Sarah schrik ken van 'het hoge bedrag van 25.000 euro dat elke student in brengt in de Zeeuwse samenle ving. „Dat is erg veel", vindt Da vid. „Wij moeten op ons geld let ten. We kopen soms groenten en fruit op de markt en gaan zelden uit eten. We eten thuis op onze ka mer." Sarah had vorig semester een groenten-fruit abonnement van de Middelburgse boerderij 'Hof Welgelegen'. De tassen wor den een keer in de week afgegeven in de hal van de RA en kost 'maar 7,50 euro'. „Daarin ziften verse en gezonde seizoensproducten." Ze koopt boeken bij de Drukkery in Middelburg, maar ze shopt ook op internet als ze de boeken onli ne goedkoper kan krijgen. Beiden komen rond met 200 tot 300 euro per maand. „Dat is zonder de kos ten voor huisvesting en andere vas te lasten." Willemijn van der Noll en Francoise Alblas zijn eerstejaars studenten. Willemijn vindt 25.000 euro een 'logisch getal'. Zij kun nen maandelijks rekenen op zo'n 400 euro. „Ach", zegt Willemijn, „wij zijn niet anders dan de inwo ners van Middelburg. Wij brengen ook voor Middelburg geld in het laatje." Ze heeft net een loempia op de wekelijkse markt gekocht. De markt doet het goed bij de RA? „We kopen ook wel eens broodjes in een broodjeszaak en we gaan soms lunchen." Wille mijn en Francoise doen hun inko pen bij 'buurtsuper Agrimarkt' en koken meestal thuis. „Mijn ouders wonen in de buurt van Utrecht. Daar koop ik mijn kleding." En een auto? „Die heb ik nog niet, maar ik volg hier wel rijlessen." BL0F IN BERLIJN De popgroep Blof aan het werk in de legendarische Hansa Tonstudio in Berlijn. Bekijk de video op: www.pzc.nl/cultuur Uitgave van een RA-student Jorrit Snijder (I) en Hans Adriaansens (r) van de Roosevelt Academy steken niet onder stoelen of banken dat zij een tweede univer sity college in Middelburg willen stichten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3