25 Cor Pot bepaalt zelf wie hij selecteert voor Jong Oranje Goed begin Chardon weg-nÈ Supervoordelige busreizen! Wozniacki nummer één van de wereld Kijk op wwwiffeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 vrijdag 8 oktober 2010 PEKING - De Deense tennisster Caroline Wozniacki is sinds gisteren de nieu we nummer één op de wereldranglijst. Wozniacki reikte bij het WTA-toer- nooi van Peking tot de kwartfinale en dat was voldoende om Serena Willi ams op de lijst te passeren. Het is voor het eerst dat een Deense de nummer één van de wereld is. Ze won dit jaar al vijf WTA-titels. foto How Hwee Young/EPA door Barry van der Hooft NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Dat Jong Oranje leeft in Nederland weet Cor Pot al lang. Zijn ploeg speelt de heenwedstrijd van de play-offs voor het EK morgena vond vrijwel zeker in een uitver kocht Sparta-stadion. En de bonds coach merkt dat Jong Oranje ook binnen de clubs iets los heeft ge maakt. „Nadat ik mijn selectie be kend heb gemaakt, word ik altijd gebeld door technisch directeuren en trainers", vertelt Pot. „Waarom zit mijn speler er niet bij, krijg ik dan te horen. Dat leg ik dan netjes uit" Het komt ook geregeld voor dat Pot oproepen op zijn mobieltje niet beantwoordt. „Ja, als zaakwaar nemers van een niet geselecteerde speler bellen, neem ik niet op. Daar word ik kotsmisselijk van, die hebben alleen maar eigenbelang." De afgelopen dagen moest hij een klein brandje blussen dat was aan gestoken door Mario Been. De trai ner van Feyenoord kon niet begrij pen waarom Diego Biseswar, die bij zijn club op een zijspoor is be land, door Pot was geselecteerd. „Mario was ontevreden en aan de ene kant begrijp ik dat wel. Maar ik bepaal nog altijd zelf wie ik selec teer. Bij mij heeft Diego altijd goed gepresteerd, dan laat ik zo'n jongen niet meteen vallen. Ik heb wel met Mario afgesproken dat ik de situa tie even aan zou kijken." Bij het selecteren van Biseswar heeft ook meegespeeld dat Neder land steeds minder echte buiten spelers heeft. „Dat zie je ook bij het Nederlands elftal. Als Arjen Rob ben en Eljero Elia wegvallen, blijft er weinig over." Daar staat tegen over dat het aanbod van keepers en centrumspitsen opvallend groot is. Pot: „Ik kan zo zes talentvolle keepers opnoemen die voor Jong Oranje in aanmerking komen. Met Ricky van Wolfswinkel, Luuk de Jong en Bas Dost heb ik voorin ook genoeg mogelijkheden." Van Wolfswinkel speelt morgena vond tegen Oekraïne als diepste spits, met Luuk de Jong kort achter hem. De laatste zag zijn broer Siem eerder deze week geblesseerd afha ken. „Dat die er niet meer bij is, is voor ons een aderlating", zegt Pot. „Eenzelfde type speler hebben we eigenlijk niet. En die jongen brengt ervaring met zich mee." De bondscoach stelt wel tevreden vast dat steeds meer van zijn spe lers vaste waarden zijn bij hun club. „Ze spelen vrijwel allemaal wekelijks in de eredivisie en ook vaak Europees. Ik zie echt een ver schil tussen de eerste keer dat we bij elkaar kwamen en nu. Hun ge drag is veranderd, ze zijn allemaal professioneler geworden. Dit is een rijpe groep." Veel spelers hebben dus de juiste stappen gezet en dat is maar goed ook. Want de tegenstander van morgen is een lepe ploeg met ver velende trekjes, zegt Pot. „Vooral in uitwedstrijden voetballen ze zoals ze dat het liefste doen. Ze kruipen tegen het eigen strafschopgebied aan en komen er dan heel snel uit. Veel draait om hun nummer tien, een vervelende jongen, die al gaat liggen als hij nog maar aan wordt geraakt. Die jongen heeft tijdens de kwalificatiereeks drie strafschop pen versierd. We hebben een En gelse scheidsrechter, misschien is dat in ons voordeel. Want die zijn mannelijk voetbal gewend." Jong Oekraïne is al negentien duels op rij ongeslagen en eindigde als groepswinnaar, voor België en Frankrijk. „Het is een taaie tegen stander. Maar wij hebben een ploeg die de twee - wedstrijden moet kunnen winnen. Dat wij het EK bereiken is ook heel belangrijk voor het Nederlandse voetbal. Niet alleen omdat we ons tijdens dat EK kunnen plaatsen voor de Olympi sche Spelen in Londen. Als we het EK namelijk niet halen, zal een aan tal spelers verstoken blijven van in ternationale wedstrijden. Die zijn juist heel belangrijk voor hun ont wikkeling." LEXINGTON - IJsbrand Chardon is goed begonnen aan het verdedigen van zijn gouden medaille. De men ner uit Den Hoorn moest in Lexington op de Wereldruiterspe- len als tweede de ring in voor zijn dressuuroefening. Hij kreeg een sco re van 35,97 op, 969 punten. Chardon was er. zeer tevreden mee, maar weet niet hoeveel die score waard is. In de middaguren kreeg de Amerikaan Chester We ber precies dezelfde score voor zijn proef, maar zijn grootste concur renten, Boyd Exell en Tucker John son, komen pas morgen in actie. De Nederlandse springruiters zijn in de individuele wedstrijd van de Wereldruiterspelen uit geschakeld. In het tussenklasse- ment is Harrie Smolders met Wal nut de Muze de best geklasseerde combinatie. Hij staat 39e. De Duitse springruiters hebben voor de negende keer de landen- wedstrijd van een WK gewonnen. De formatie bestond uit Janne-Frie- derike Meyer, Carsten-Otto Nagel, Marcus Ehning en Meredith Mieha- els-Beerbaum. Dag 5: We vertrekken weer naar huis, op de verzamelplaats krijgt u de gelegenheid om iets te eten. 4 hotelovernachtingen 4 x ontbijtbuffet en diner stadswandeling Canterbury o.l.v. gids overtocht boot Calais - Dover v.v. vervoer per Tourist Class touringcar Bezoek Bohemers en Tijdens deze busreis brengt u een bezoek aan één van de mooiste natuurgebieden van Tsjechië. De Bohemen in com binatie met Praag is een must voor de liefhebber van cultuur, natuur en gezelligheid. Dag 1: Vanaf ónze verzamel plaats rijden we naar ons hotel in Staré Splavy. Na aankomst kunt u genieten van een goed verzorgd diner. Dag 2: 's Morgens rijden we naar Praag, de stad die in tweeën wordt gedeeld door de Moldau. Aan de ene kant ligt de Sint Vitus kathedraal. Aan de andere zijde ANVR gar SCR Iffe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reservedngskosten. Diverse opstapplaatsen mogelijk. "Gouden Stad" Praag! vindt u het oude centrum en het astronomische uurwerk. Ontdek o.l.v. een Nederlands sprekende gids de benedenstad. Dag 5: Alweer de laatste dag I We vertrekken naar Nederland, op de verzamelplaats krijgt u de gelegenheid om iets te eten. Dag 3: Vandaag bezoeken we de glasfabriek in Novi Bor. Vervolgens kunt u op eigen gelegenheid het kasteel in Detenice bezoeken. Ga 's middags mee meteen tocht naar het Boheems Paradijs en maak een-wandeling naar de Witte Rotsen. Dag 4: Maak een wandeling o.l.v. een Nederlands sprekende gids door de bovenstad. Om 12.00 kunt u getuige zijn van de wisseling van de wacht bij de Praagse Burcht. De middag is ter vrije besteding, 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet en diner 2 stadswandelingen vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek ook mogelijk op 15 nov. Hiervoor geldt geen korting. Volop cultuur en natuur. Het graafschap in.Zuid-Engeland biedt u alle jaargetijden een prachtige natuur met vele tuinen, schilderachtige steden en indrukwekkende kastelen. Dag 1: Vanaf ons verzamel punt rijden we naar Calais in Frankrijk. Hier maken we de overtocht naar Dover per boot. We rijden door naar ons hotel in Chatham. Dag 2: Na het ontbijt rijden we naar het historische kuuroord Tunbridge Wells.:In de middag brengen we een bezoek aan de tuinen van Sissing hu rst. Dag 3: Ontdek de havenplaats Chatham, waar we de historische dokken en werf bezoeken. Ga ook mee naar de historische stad Rochester, die schrijver Charles Dickens inspireerde voor vele boeken. Bekijk hier het kasteel en de kathedraal. In het shopping- centrum Pantiles hebt u vrije tijd om te winkelen. Dag 4: In de morgen bezoeken we Canterbury o.l.v. een.lokale gids. 's Middags gaan we naar Leeds Castle, ooit de verblijfplaats voor de Engelse koninginnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27