zeeland] 23 zlm. bijna voorbij voor personeel' Met stip het beste verzekeringspakket. voorstellingen over Zeeland brieven mMi ar af CCD ondervraagt IllUCl. er 91 9000 ouderen vrijdag 8 oktober 2010 problematiek. Zijn college komt met een begrotingsvoorstel om structureel een paar ton extra te in vesteren in veiligheid. En - ook dat roept hij al langer - in een aantal probleemwijken komt cameratoe zicht en wordt buurtbemiddeling geïntroduceerd. De presentatie werd gevolgd door een debat naar aanleiding van een uiteenzetting door Joost Eerd- mans, oprichter van het landelijk Burgercomité ten Onrecht, wet houder in Capelle aan de IJssel en voormalig Tweede Kamerlid (LPF). Alleen een hardere aanpak aan de bron van problemen is vol doende effectief, bepleitte Eerd- mans. De politie moet worden in gezet in gebieden waar de nood het hoogst is en burgers moeten vooral serieus genomen worden wanneer ze zaken aankaarten. „Laat ze meedoen in de opspo ring. Laat ze de ogen en oren zijn van de politie." GOES - Negenduizend Zeeuwen van. 65 jaar en ouder krijgen komende week een enquête formulier in de brievenbus. De GGD wil in beeld brengen hoe het met de gezondheid en het welzijn van de ouderen in Zeeland is. De vragen gaan over gezondheid, leefstijl, sociale contacten, veilig heid en het gebruik van voorzie ningen. De resultaten worden vol gend jaar gepresenteerd. Het invul len van de enquête duurt een half uur. De ouderen zijn met behulp van een steekproef geselecteerd uit het adressenbestand van de ge meenten. Twee jaar geleden is een vergelijk baar onderzoek gedaan onder Zeeuwse ouderen. Bijna driekwart van de mensen stuurde toen het formulier terug. Gemeenten ge bruiken de uitkomsten van dit on derzoek bij het ontwikkelen van nieuwe plannen op het gebied van gezondheid en welzijn. Bij ZLM bent u goed en voordelig verzekerd.* Wie meerdere ver zekeringen bij ZLM afsluit, krijgt zelfs 8% korting op de premie. Dat is één van de redenen waarom onze klanten zo tevreden zijn. Meer weten over de voordelen van ZLM? Kijk op zlm.nl of neem contact op met uw ZLM adviseur. verzekeringen u tevreden, wij tevreden Dat vinden niet alleen onze klanten maar blijkt ook uit onafhankelijk consumentenonderzoek. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl WCT 2 Het zag er lange tijd naar uit, dat het dossier WCT in december 2010 gesloten zou worden. Echter in de krant van 5 oktober staat, dat een delegatie onder leiding van me vrouw Peijs in China geprobeerd heeft een nieuwe exploitant te vin den voor de WCT. Uiteraard is dat een goed recht, maar in feite onver standig. PSA is niet voor niets afge haakt. Het is duidelijk, dat een con- tainerterminal op het strand van De Kaloot niet door de Habitat Richtlijn komt indien tegenstan ders de weg naar de Raad van Sta te opgaan. De WCT is niet van groot economisch belang (84 ar beidsplaatsen), verzorgt overlast in Zuid Beveland en er is een alterna tiefin de vorm van de VCT. Het is daarom veel verstandiger om de heer Verbrugge te helpen met de realisatie van de VCT. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen WCT 3 In juni besloten de Staten (krant 5 oktober) ook te speuren naar een Chinese exploitant voor de WCT. Onlangs werd de complete contai- nerterminal van Piraeus in Grie kenland aan China verkocht voor 3 miljard euro. Failliet Griekenland had geen keus en ligt voor China strategisch tussen Suez en Europa. De Chinezen investeren steeds meer in controle over hun handels wegen naar, maar ook binnen Eu ropa. Inmiddels komen zoveel con sumentengoederen naar Neder land, dat economen zich zorgen maken over een toekomstige infla tie, zodra lonen in China stijgen, want we produceren dat soort goe deren zelf steeds minder. Onze af hankelijkheid is al enorm. Dat Chi nezen tijdens de recente handels reis weinig interesse hadden in Zeeuwse uienschillen om verf te maken, kan ik begrijpen, maar om de infrastructurele backbone (rug gengraat) van onze economie - want dat zijn onze havens - te koop aan te bieden, lijkt me erg ver gaan. Andersom lijkt me inte ressanter, maar dit lijkt een uitver koop uit onmacht. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Vertwijfeling Het regeerakkoord en gedoogak- koord beogen Nederland weer ge zond te maken. Vooralsnog be speur ik alleen maar het langzaam 'ontregelen' van de maatschappij. Eerzame en gewetensvolle mensen met hart voor samenleving, werk, gezin raken vertwijfeld over de toe komst. En dat allemaal door het soms grenzeloos kwetsen en het nauwelijks gevoel hebben voor nor male omgangsvormen door een man die als enige lid is van zijn par tij, op dit moment alles en ieder een stuurt en verder lak heeft aan wat anderen denken en voelen. Er gaat geen dag of actualiteitenru briek voorbij of je wordt geconfron teerd met de 'gijzeling' van ons land door deze man. Ik hoop maar dat het net zo gaat als met elke dag teveel eten. Op een gegeven moment raak je kots misselijk en roept je lijfje tot de or de. Je weet dat je je gedrag moet veranderen. Ik hoop dat het met de geest van weldenkende mensen hetzelfde werkt. Henk van Gilst Grote Sternstraat 8, Middelburg Ziekenhuis 2 De ingezonden brief brief van Aplonia Verdonck uit Goes in de krant van 2 oktober, waarin zij aan geeft dat de mensen op Walcheren eens moeten ophouden met zeu ren over de ziekenhuizen en ge woon naar ziekenhuis De Honte in Terneuzen moeten gaan, is mij uit het hart gegerepen. Een positieve maar zeker ook een realistische me ning die navolging verdient. Wie weet gebeurt dat nu ook, want is het spreekwoord niet: als er één schaap over de dam is? Piet Kentin Steenarend 13, Terneuzen Aanrijding Lichtgewonden bij aanrijding op de Kanaalweg (krant, 4 oktober) is geen incident! Bij herhaling mocht ik meemaken dat ik bij het overste ken van deze weg, met groen fiets- licht, gekruist werd door luid claxonnerende automobilisten die hierbij niet zelden op hun voor hoofd wezen. Voor zover ik heb kunnen constateren doet dit ver- schijnsel zich voor door krakkemik kige synchronisatie van de ver keerslichten wanneer de brug open is geweest. Als men er niet in slaagt een en an der in orde te maken zou een waar schuwingsbord in de orde van Bij groen jietslicht kan er altijd nog een auto oversteken mogelijk een oplos sing zijn. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Theater Exploitatie Zeeland. De gemeente Middelburg wil de exploitatie van in handen geven van Theater BV in Terneuzen. archieffoto Lex de Meester niet te schaden. Over het culturele profiel zijn geen zorgen nodig. „Dat is goed vastgelegd en staat centraal in de gesprekken. We zul len vooraf goede afspraken maken met Theater BV." Overigens zal dat bedrijf de programmering - en dus de verantwoordelijkheid voor het culturele profiel - in handen geven van TEZ, zegt directeur Frans Lievens. Theater BV is al exploitant van het Scheldetheater in Terneuzen en krijgt daar dus de Middelburgse schouwburg bij. Lievens vindt het 'zeer vanzelfsprekend' dat nu ook met de gemeente Goes gesproken gaat worden over overname van de exploitatie van De Mythe en 't Beest, die nu in beheer zijn bij TEZ. Wethouder J. de Pooter van Goes wilde gisteren niet reageren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25