rijke families Ziekenhuis geeft uitleg -■Hl Korting voor abonnees op Holiday on Ice Héél nederland draait om BOVRG Bestuur poogt vertrouwen terug te winnen E-autocoureurs gezocht voor Groene Race ABONNEE VOORDEEL vrijdag 8 oktober 2010 as*,' 6 -1 De kruisbessen werden geschoond met behulp van de wind- of wanmolen, die het meegeriste blad eruit haalde. was om te experimenteren, en vooral een mislukking kon dragen. Zo werd bijvoorbeeld een fruitver- werkingsfabiek opgestart in 's Heer Arendskerke, die al snel roemloos ten onder ging. Ook de aanschaf van een motorspuit, wel iswaar getrokken door een paard, kon alleen gebeuren door een sterk bedrijf Toch legde de ZFM het in de jaren dertig af tegen de familiebedrijfjes, die met onbetaal de arbeid van het hele gezin nog wel het hoofd boven water kon den houden in de hoogstammen. Uiteindelijk liep de ZFM ook voor op in de invoering van kleinere bo men. Vroeger stonden er honderd op een hectare, tegenwoordig dui zenden. Van Hoogstammen en Land en Heren van Stand is een uitgave van de Heemkundi ge Kring De Bevelanden en de Stich ting Vrienden van het Fruitteeltmu seum. Het ligt vanaf zaterdag in de boekhandel voor 10 euro. Dus ook bij jou in de buurt! BOVftB Bovag Auto Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedriif-dekker.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedriifvanhoeDen.nl Autobedrijf Statenlaan Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118-625663 www, auto bed ri ifstate nlaan.nl Ook voor APK en grote beurt! Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 4384 NH Vlissingen Tel. 0118 - 464644 www.automurre.nl Airco specialist! Autobedrijf J.W. de Voogd Bedrljfsweg 4 4387 PD Vlissingen Tel. 0118 - 470666 www.iwdevooad.nl Specialist in Daihatsu, Mitsubishi, Piaggio en commercial vehicles Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 www.veersedamauto.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Stapje voor stapje wil de raad van bestuur van het Admi raal De Ruyterziekenhuis aan ie dereen laten zien dat de raad wél te vertrouwen is en dat hij waar maakt wat hij zegt. Met die bood schap kwam Huibert van Eek van de raad van bestuur gisteren naar het Vlissingse gemeentehuis om vragen van commissieleden te be antwoorden. Het was aan fractievoorzitter Rens Reijnierse van de PvdA om met een maar de eerste vraag erin te gooien: „Kunt u begrijpen dat we het gevoel hebben dat we u niet meer kunnen vertrouwen", vroeg hij. Ja, dat kon Van Eek. „Daarom zit ik hier ook. Met de directe dia loog wil ik stapje voor stapje uw vertrouwen terugwinnen", zei hij. Maar hoe zit het nu met de intensi ve care-faciliteit, wilde Groen- Links weten. Onlangs werd be kend dat er in Vlissingen geen ic-af- deling blijft, maar slechts een ic-fa- ciliteit. Waarom is de raad van be stuur daar nooit open over ge weest? Volgens Van Eek is de afge lopen maanden tijdens de uitwer king van de ziekenhuisplannen duidelijk geworden hoe veel ruim te er is voor een intensive care. „Wat er in Vlissingen kan komen, mogen we formeel niet het predi kaat Level-i ic geven. Achteraf ge zien hadden we dat nadrukkelijker kenbaar moeten maken. Maar ik wil benadrukken dat een ic-facili- teit echt meer is dan een pleister plaats." Al vanaf het begin van de fusie plannen is er veel kritiek op de ma nier waarop het ziekenhuis com municeert met de bevolking. „We zijn bezig met een majeure opera tie" legde Van Eek uit. „De visie die wij hebben, heeft niet ieders voorkeur. Daardoor ontstaat er een sfeer van voor- en tegenstan ders. En in die belangenstrijd lo pen verwachtingen en uitspraken door elkaar heen. We voelen ons er wel verantwoordelijk voor. We zijn ons bewust van onze maat schappelijke rol. We willen de zorg in Zeeland ook voor de vol gende generatie behouden. Maar daar is wel haast bij geboden. An ders raken we onderdelen kwijt." De raad van bestuur wil, als de hy potheek rond komt, nog altijd een ziekenhuis bouwen op de Mortie- re in Middelburg. mv: mom GOES - Een groene race met elektri sche auto's wordt zaterdag 9 okto ber verreden op het testcircuit van Verkeersschool Dek in Goes. De coureurs in hun elektrisch aange dreven auto's moeten over een recht stuk weg de snelste tijd neer zetten. Er kunnen zich nog pilo ten aanmelden: organisator de Zeeuwse Milieufederatie heeft nog ruimte voor twaalf deelnemers. Die zijn in elk geval in bezit van rij bewijs B. De winnaar ontvangt de Greenrider Trofee. De groene race is de aandachtstrek ker voor de promotiedag voor 'Groen rijden': bijvoorbeeld in een elektrische auto of de buurtauto - een auto die gedeeld wordt door buurtgenoten. Zo'n deelauto func tioneert al in Goes. Er kunnen test ritten worden gemaakt met de El- monet-auto. De manifestatie duurt van 13.00 tot 16.00 uur. mmssmmmmmmmmmmmmosoBBBamm De korting geldt voor onderstaande voorstellingen in de Zeelandhallen te Goes. De voorstellingstijden zijn: Donderdag 14 oktober Vrijdag 15 oktober Zaterdag 16 oktober Zondag 17 oktober 20.00 uur 20.00 uur 16.00 uur en 20.00 uur 16.00 uur Ontvang 25% korting Wilt u met korting naar Energia? Reserveer dan uw kaarten via 0900-300 3000 (0,45 p/m) onder vermel ding van: actie PZC. *Prijzen zijn excl. reserveringskosten 3,40 per ticket) en trans actiekosten 2,00 per boeking). Meer informatie over de show kunt u vinden op www.holidayonice.nl Actievoorwaarden Kaarten alleen te bestellen via 0900 3003000. Actie is geldig op alle beschikbare shows en rangen in Goes. De korting is niet geldig in combinatie met andere acties/kortingen. Restitutie op reeds gemaakte reserveringen zijn niet mogelijk. Holiday on Ice behoudt zich het recht om de actievoorwaarden tussentijds te wijzigen. Voor het meest actuele overzicht kijk op holidayonice.nl Holiday on ice straalt als nooit tevoren met de nieuwe familieshow Energia. Een magische reis die u niet mag missen! Rang 1 2 Normale prijs Week Weekend €38,00 €41,00 34,00 37,00 Abonneeprijs Week Weekend 28,50 30,75 25,50 27,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23