Roosevelt Academy 21 zeeland PZC Extra Musvermogen met waterwagens Huwelijksgeluk vrijdag De Roosevelt Academy draagt 15 miljoen euro bij aan de Zeeuwse economie en daar komen nog tweehonderd banen bij. De krant 5 weken voor 15 euro! vrijdag 8 oktober 2010 door Ondine van der Vleuten HOGER ONDERWIJS Omdat ik als journalist natuurlijk van alles op de hoogte moet blij ven, speurde ik deze week alle media af naar nieuws over Wesley en Yolanthe Sneij- der-Cabau van Kasbergen. Voor degenen onder ons die niet toevallig bij de kapper een Week end of Privé ingezien hebben, zal ik het kort samenvatten: het sprookjeshuwelijk van het droom- koppel is ontaard in een nacht merrie van één miljoen. Ze had den op de helft gerekend, maar het liefdeskoppel verzon ter plek ke telkens wat nieuws om het hu welijk nóg wat grootser te maken. Zoals duiven die haastig ingevlo gen moesten worden voor een ro mantische toucheen buitenkeu ken die plotseling opgebouwd moest worden en extra Italiaanse beveiliging. Bovendien vloeide de champagne rijkelijk en was er ver der evenmin op de catering be knibbeld. Qua kleding was de bruid hele maal losgegaan. Vijf ensembles droeg ze. Vijf. Eén officiële trouw japon, een prieeljurk, een bruids bikini, een dansjurk en een Mou- lin-Rouge-j apon. Ik durf haast niet te zeggen hoe veel toiletjes ik droeg, op mijn ei gen Grote Dag: één. Het was een zwangerschapsjurk van Laura Ashley, grijs met een bloemetje en een wit kraagje. Ik vond hem in een rek met afge prijsde spulletjes. „Kunnen we dit betalen?", vroeg ik zorgelijk aan mijn aanstaande, die naast me stond met een tas benodigdheden voor de babykamer. Tenslotte wa ren we allebei student en moest de hele bruiloft van de studie beurs betaald worden. Op de grote dag schoven familie en vrienden aan voor een heerlij ke lunch van de broodjeszaak op de hoek, geserveerd op behangta- fels in onze huurflat, die helemaal rook naar nieuwe vloerbedekking en verf. Het stond allemaal een beetje wankel en elke keer als er iemand tegen de tafel stootte, ging de koffie over de kopjes heen. De jurk kostte 25 gulden en de rin gen waren tweedehands. Maar wat waren we gelukkig. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveIand@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op; www.pzc.nl/Iezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nawj D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (namj ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De m gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens, In liet colofon (reft y nadere informatie .aan door Edith Ramakers Studenten zijn het goud van de provincie", zegt Jor- rit Snijder, directeur van de Roosevelt Academy (RA). Het is geen loze kreet. De universiteit van Gent heeft becij ferd dat de economische invloed van de RA op Zeeland 15 miljoen euro per jaar bijdraagt. Elke stu dent besteedt jaarlijks gemiddeld 25.000 euro en de RA levert boven dien tweehonderd banen op. Dat is de indirecte werkgelegenheid (zonder de medewerkers van de RA), die voortvloeit uit de activi teiten van de RA. „Het is uit te leggen wat het bete kent als we een tweede university college in Middelburg stichten", zegt Snijder. Snijder en dean Hans Adriaansens van de RA steken niet onder stoelen of banken een tweede university college in de stad te willen stichten. Geen groot schalig college, maar een nieuwe school met net als de RA 550 tot 600 studenten. „Dat is een mooie middeleeuwse maat, waar de beste studieresultaten geleverd worden en waar iedereen elkaar kent." De nieuwe schooi moet los staan van de RA en ook een andere naam krijgen. „Wat te denken van King's college?", zegt de dean. „We hebben in deze stad geweldige huisvesting voor studenten, maar die is niet beschikbaar. Dat kan wel komen. De provincie kan toch Academy brengt Zeeland 15 miljoen in liet laatje 0,9 miljoen overig €2,1 miljoen uitgaven van personeel Bestedingen van de Roosevelt Academy Zeeland :ZnZ/Z 6,2 miljoen uitgaven van studenten €4,3 miljoen onderwijs/ onderzoek v€1,5 miljoen huur, broodjes, pennen, etcetera €1,7 miljoen boodschappen 0,2 miljoen studieboeken w€0,6 miljoen kleding 0,8 miljoen sport/ontspanning Donja Odijk bron RA naar een complex aan het kanaal door Walcheren verhuizen?" En dan komt de Abdij vrij. „Nu is dui delijk dat een investering in stu denten een investering voor een goede toekomst is. Het is het mid del tegen krimp." En die studenten, die komen wel naar Zeeland? Adriaansens: „Je kunt een regeling bedenken om het collegegeld voor studenten te betalen. Dan komen ze wel." Jorrit Snijder verklaart dat de eco nomische betekenis van de RA voor Zeeland een soort 'missing link' was. „De invloed van de RA in geld uitgedrukt is in beeld ge bracht. We hebben onze academi sche kwaliteit al bewezen door bij de beste vijf universiteiten van Ne derland te behoren en de RA speelt een rol op sociaal en cultu reel gebied." De studenten zijn niet meer uit het straatbeeld van Middelburg weg te denken. De RA organiseert congressen, waar bezoekers op af komen, maar studenten verzorgen ook rondleidingen in het Zeeuws Museum. „En ze doen mee aan roei- en voetbalwedstrijden. De sa menleving blijft er jong van." En aan belangstelling van docen ten heeft de ZR A evenmin te kla gen. „We hebben nu bijvoorbeeld een vacature voor filosofie en de reacties zijn talrijk en de docenten van hoog niveau." Niet alleen de stuwende krachten van de RA zijn voorstander van een tweede university college, ook burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg ziet louter voorde len. „Een tweede universiteit is een welkome stimulans voor Zee land. Een bijdrage van 25.000 euro per jaar per student is niet mis te verstaan veel." De student stimuleert de econo mie. Niet alleen omdat maande lijks circa 300 euro huur betaald wordt aan wooncorporatie Woon- goed, maar ook omdat boodschap pen gedaan worden in de stad en omdat studenten ook aan de hore ca geld uitgeven. Maar als ouders van een student op bezoek ko men, dan koppelen die er nog al eens een vakantie in Zeeland aan- vast en huren bijvoorbeeld een huisje in Zoutelande. „Dat zou niet gebeurd zijn als de RA niet in Zeeland was neergestreken." door Marcel Modde MIDDELBURG - De brandweer in Zeeland wil het aantal watercontai ners uitbreiden om het eerste uur verzekerd te zijn van voldoende bluscapaciteit in de buitengebie den. Daarmee kan het ontbreken van brandkranen of de te lage op brengst van een drinkwaterleiding worden opgevangen, aldus de Bor- selse brandweercommandant Leen van der Maas. De stadsgewestelijke brandweer Middelburg/Vlissingen zet sinds anderhalf jaar een omgebouwde melkwagen in. Ook de korpsen van Schouwen-Duiveland, Goes, Tholen en Terneuzen onderzoe ken volgens Van der Maas de mo gelijkheden op dit gebied. De bluscontainers zijn tevens in zetbaar om snel extra bluscapaci teit te creëren bij branden in bin nensteden. In andere delen van het land is het al veel langer gebrui kelijk om standaard uit te rukken met een waterwagen in het kiel zog van de brandweerauto's. .De Zeeuwse brandweer vertrouwt daarentegen nog volledig op de 14.000 brandkranen die hier on dergronds zitten. De aankondiging van het waterbedrijf Evides om de kranen niet langer jaarlijks maar eens in de twee jaar te controleren of ze het nog doen, heeft bij een aantal gemeentebesturen tot on rust geleid. Maar dat is nergens voor nodig, verzekert Van der Maas, die daar binnen de Veilig heidsregio Zeeland toezicht op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2