Aan tafel en proeven bij Verwer Janssen Vermogensmanagement Hf BARCLAYS CAPITAL Barclays Capital: Investeren in Grondstoffen: van Beta naar Alpha Kunstexpositie van Theo Curiëre tijdens opening op 15 oktober Aan cle andere kant kan de investeerder er voor kiezen om deze rol rendementen juist te gebruiken om onaf hankelijk van de beweging van de grondstoffen mark ten rendement te maken. Zo koos vermogensbeheerder Verwer Janssen bij voorbeeld voor de Barclays Capital Combats6 stra tegie. Dit is een Alpha strategie met een historisch stabiele return die bijna onafhankelijk van de aan delen- en obligatiemarkten tot stand komt en die zo de portefeuilles mogelijk van een stukje diversificatie alsook van een leuk rendement zou kunnen voorzien. Wenst u meer informatie over het op deze wijze beleg gen in grondstoffen neem dan vrijblijvend contact op met Verwer Janssen Vermogensmanagement of kijk op www.barcap.com Beleggen in grondstoffen is er de laatste jaren niet makkelijker op geworden. Lage rentestanden samen met hoge volatiliteit en de verwachting van hogere grondstoffenprijzen zorgen ervoor dat producten met een hoofdsombescherming vaak relatief lage rende mentskansen bieden. Klassieke grondstoffennotes op individuele of mandjes grondstoffen zijn daarom ook bijna volledig uit het beeld verdwenen. In plaats hiervan zijn er producten ontwikkeld die een blootstelling geven aan wijdverspreide grondstoffen- indices zoals de DJ-UBS® of S&P GSCI® Index. Een mooi voorbeeld is de ÏPath® DowJones-UBS Commo dities Index Total ReturnSM ETN die 1 op 1 de DJ-UBS Index volgt en volledig transparant op de beurzen van Londen en Frankfurt verhandeld wordt. Een mogelijk nadeel van zulke standaard 'Beta' indi ces is echter dat deze in de huidige marktomstandig heden de neiging hebben om te dalen, zelfs wanneer de onderliggende grondstoffen gelijk blijven of stijgen. Dit heeft te maken met de noodzaak grondstoffen via de futuremarkten te verhandelen en de zogenaamde rol rendementen die hierdoor kunnen ontstaan. De belegger kan hierop op twee manieren inspelen. Aan de ene kant bestaat de mogelijkheid om indices te kiezen die deze rolrendementen proberen te mini maliseren. Een voorbeeld hiervan is de Optimum Roll Yield strategie van Barclays Capital die de invloed van het rolrendement probeert te beperken om zo een be ter rendement dan de standaard indices te behalen. Tijdens de opening op 15 oktober van het nieuwe kan toor van Verwer Janssen Vermogensmanagement zal er tevens een expositie plaatsvinden met ruim twin tig schilderijen, enkele beelden en sieraden. Allemaal van de hand van Theo Curiëre. Theo Curiëre (Amsterdam, 1946) is een gepassioneerd creëerden Zijn creativiteit is een duidelijke uiting van zijn drang tot vernieuwing en permanente verlangen naar ontdekkingen. Hij is een autodidact die naast zijn vele professionele vaardigheden (o.a. productontwikkelaar, tentoonstel ling- en standontwerper, ontwerper en producent van exclusieve objecten en architectonisch vormgever) de schilderkunst als rode draad door zijn leven heeft lo pen. Zijn schilderwerk kenmerkt zich door een helder en expressief kleur- en vormgebruik, de onderwerpen vloeien voort uit persoonlijke gevoelens of wereldlijke gelaeurtenissen. Daarnaast legt hij zich toe op de beeldhouwkunst en maakt hij objecten waarin veelal alledaagse ge bruiksartikelen zijn verwerkt. De materiaalkeuze die nu wordt toegepast in zijn objecten komt voort uit de brede werkwijze van de voorgaande jaren. Zeer bij zondere opdrachten heeft hij verwezenlijkt in zijn be drijf 'Foolish Fantasies'. Sinds anderhalf jaar heeft Theo Curiëre een belangrij ke stap in zijn ruimtelijk ontwerp gedaan: hij heeft een uiting gevonden waarmee hij zijn vormentaal die in de schilderijen tot ontwikkeling kwam, ook ruimtelijk kan toepassen. U kunt meer info van deze kunstenaar vinden via zijn website: www.theocuriere.nl Al sinds de start van ons bedrijf organiseren wij jaarlijks een vijftal lezingen voor geïnteresseerden. Deze worden goed bezocht. Bezoekers kwalificeren de lezingen telkens als zeer goed georganiseerd, informatief en leerzaam. De entree is uiteraard GRATIS. Kortom: een leuke manier om zonder enige verplichting kennis te maken met de werkwijze van Verwer Janssen Vermogensmanagement. Ook in de maand november willen we weer drie lezingen verzorgen. Deze keer doen we dat in de ruime presentatieruimte van ons kantoor (Brugstraat 88, 4701 LL Roosendaal) en wel op een heel 'smakelijke' wijze. Op dinsdag 23 november plannen we een 'ontbijtbijeenkomst'. Deze start om 08.30 uur en duurt tot ca. 11.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt u naast informatie over vermogensbeheer via Verwer Janssen Vermogensmanage ment ook voorzien van een heerlijk 'English Breakfast'. De reden dat we er een Brits tintje aan geven is omdat deze ochtend een van onze preferred partners, de Engelse bank Barclays, aanwezig is om mede aan dit event invulling te geven. (Nederlandstalige lezing). Op donderdag 25 november plannen we een 'lunchbijeenkomst'. Deze start om 12.00 uur en duurt tot ca. 14.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt u naast informatie over vermogensbeheer via Verwer Janssen Vermogensmanage ment ook vergast op een typisch 'Nederlandse lunch'. De reden dat we er een Ne derlands tintje aan geven is omdat deze middag een van onze preferred partners, de Nederlandse bank ING, aanwezig is om mede hieraan invulling te geven. Op dinsdag 30 november plannen we een 'wijnproefbijeenkomst'. Deze start om 20.00 uur en duurt tot ca. 22.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst willen wij u naast informeren over vermogensbeheer via Verwer Janssen Vermogensma nagement ook laten proeven van een aantal uitgelezen Franse wijnen. De reden dat we er een Frans tintje aan geven is omdat deze avond een van onze preferred partners, de Franse bank Sociéte Générale, aanwezig is om mede aan dit thema invulling te geven. (Nederlandstalige lezing). De aanwezige banken zullen mensen afvaardigen van de afdelingen structured products aangezien het beleggen in gestructureerde beleggingsproducten een be langrijk onderdeel is van onze werkwijze. De genoemde banken behoren op dit gebied tot de wereldleiders. We willen er wel met nadruk op wijzen dat de insteek van de bijeenkomsten is om u te informeren over onze werkwijze op het gebied van onafhankelijk vermogens beheer. Het zou onze voorkeur hebben dat u ook daadwerkelijk interesse heeft in het beleggingsdeel van deze bijeenkomsten. Met het ontbijt-, lunch-, en wijnge- beuren worden het nuttige met het aangename verenigd en bieden u in ieder geval de mogelijkheid om op ieder tijdstip (ochtend, middag, avond) in te schrijven op één van de lezingen. Er zijn per lezing slechts een beperkt aantal plaatsen beschik baar, dus geef u snel op via: www.vermogensmanagers.nl en geef aan met hoeveel personen u wenst te komen naar welke lezing. U hoort daarna snel of op basis van de aanmeldingen u een van onze gasten bent! U kunt u ook opgeven via de antwoordstrook die u hieronder aantreft. Naam Adres Woonplaats Telefoon E-mail Graag zou ik de volgende informatie geheel vrijblijvend bij u willen aanvragen: O GRATIS second opinion voor beleggingsportefeuilles vanaf 250.000,- Wij nemen contact met u op om verder af te spreken, (zie pagina 9 van deze krant) O bel mij voor een vrijblijvende afspraak O ik geef mij op voor de lezing vannovember en kom metpersonen (zie info over lezingen hierboven hiernaast) O ik ben een intermediair tussenpersoon en wil graag geïnformeerd worden over mogelijke samenwerking met Verwer Janssen Vermogensmanagement O ik voorspel als slotstand voor de AEX op 18 oktober 2010 een stand van en maak kans op gratis bioscoopkaartjes (zie pagina 10) O ik zou graag de receptie bezoeken op 15 oktober 2010 ter gelegenheid van de officiële opening van het kantoor in Roosendaal O anders, nl. Graag aankruisen hetgeen u wenst. We nemen spoedig contact met u op. Stuur deze bon naar: Verwer Janssen Vermogensmanagement, Brugstraat 3, 4701 LL Roosendaal U kunt zich ook via onze website aanmelden: www.vermogensmanagers.nl of via info@vermogensmanagers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 103