a DE VERZEKERINGS PARTNERS interview met Romain Chassard, hoofd retail solutions voor de Benelux ■I SOCIETE GENERALE En dan die commanditaire vennootschappen? 7 Nieuwstraat 68 4531 CX Terneuzen Tel. 0115 - 642060 in Planning Performance APV-wetgeving niet van toepassing voor commanditaire vennootschappen! Waarover gaat het? www.vermogensmanagers.nl Hoe schat u de huidige marktsituatie in? Begin 2010 werd gekenmerkt door grote onzekerheid omtrent de heropleving van de wereldwijde finan ciële markten. Ondanks de aankondiging van talrijke besparingsplannen van de overheidsuitgaven, blijft de bezorgheid voor de overheidsschuld echter sterk aan wezig op de financiële markten, in het bijzonder voor de landen in het zuiden van Europa. De aandelenmarkten bevinden zich in een fase van instabiliteit, met een afwisseling van periodes van stij gingen en dalingen. De investeerders, geconfronteerd met dit gebrek aan visibiliteit, reageren dan ook eer der afwachtend en wensen weinig risico te nemen. In deze moeilijke marktsituatie, heeft Société Géné rale verschillende investeringsoplossingen ontwikkeld die efficiënt zijn gebleken om aan de behoeften van de klanten te beantwoorden en het hoofd te bieden aan de huidige economische omgeving. Gestructu reerde producten laten immers toe op alle mogelijke marktomstandigheden en risicoprofielen in te spelen. Het uitgangspunt is om een betere rendement risi co-verhouding te bewerkstelligen dan bij een directe belegging. Dit door een al dan niet volledige kapitaal bescherming in combinatie met een deelname in de aandelenmarkten, grondstoffen of interestvoeten. Wat is uw visie met betrekking tot investeringsoppor- tuniteiten? De klassieke producten gebaseerd op rentevoeten blijven weinig aantrekkelijk gezien de historisch lage niveau's van de rente. Er bestaan niettemin onbetwist baar opportuniteiten, met name wat het potentieel van de opkomende landen betreft. Deze zones beschik ken over aanzienlijke groeivooruitzichten dankzij een dynamisch demografisch profiel, goedkope en pro ductieve arbeidskrachten en overvloedige natuurlijke rijkdommen. Anderzijds dienen ook de grondstoffen nauwkeurig in het oog te worden gehouden als be scherming tegen het risico op inflatie. Sociéte Générale, een partner van formaat. Société Générale is wereldwijd marktleider op het gebied van Equity Derivatives en is één van de investeringsbanken waar Verwer Janssen Vermogensmanagement al jaren mee samenwerkt. Société Générale Corporate Investment Banking is door het toonaangevende blad Risk Magazine in 2010 uitgeroe pen als Equity Derivatives House of the Year. ■H Corporate Investment Banking Partners in Planning Performance feliciteert haar preferred partner Verwer Janssen Vermogensmanagement met haar nieuwe kantoor! Wij maken het u gemakkelijk! DE VERZEKERINGSSi k Door een speling van de verschillen in fiscale en vennootschappelijke wetgeving binnen de Benelux, zijn de gewone commanditaire vennootschappen een buitenbeentje in het ene land zijn ze altijd transparant (Luxemburg) in het andere land zijn ze nooit transparant (Belgie) en in Nederland zijn ze soms transparant, en soms ook niet, naargelang de inhoud van de statuten. Dit speciale karakter kan voordelen opleveren bij internationaal gebruik door toepassing van de dubbelbelastingverdragen kent het land van de woonplaats, vb Nederland een vrijstelling toe, en door toepassing van de transparantieregels, vb Luxemburg, heft het andere land bijzonder weinig belastingen, tenminste als de activiteit beperkt blijft tot de eigen beleggingen. Voorwaar een mooi instrument als alternatief voor een Stich ting Partikulier Fonds of een Antilliaanse Trust I Gezien het feit dat deze vennootschappen gevormd worden door aandeelhouders (maten of vennoten) en deze aandeelhouders altijd hun rechten kunnen laten gelden, worden deze strukturen niet als een Afgezonderd Partikulier Vermogen beschouwd. Er is dus nog steeds ruimte voor een verstandige en niet agressieve vorm van successieplanning, waarin noch de Nederlandse, noch de Belgische, noch de Luxemburgse wetgeving overtreden worden. Auteur: Jan Vanden Abeele, Master in Law, Inter national Tax Consult, Waregem Graag stellen wij ons aan u voor; wij zijn een onafhankelijk, innovatief advieskantoor voor Financiële Planning, Private Banking, Estate Planning en Vermogensadvies. Wij zijn Euro pees werkzaam. De directie van ons kantoor wordt gevormd door Peter C. van de Meeberg MFP DSI RLP en Drs. Ad P. Vis FFP. Wij ver zorgen allround financieel advies voor vermo gende particulieren, vrije beroepers, directeur grootaandeelhouders en ondernemingen. Wij zijn lid van de Vereniging Federatie Financiële Planners (FFP) en zijn tevens DSI geregistreerd. Wij hebben het opstellen van vermogensad viezen tot een specialisatie gemaakt. Indien u overweegt om te gaan beleggen, of u belegt al, dan is het essentieel dat er een optimale afstem ming plaatsvindt tussen Box 1, Box 2 en Box 3 vermogen. Hiermede zijn grote (fiscale) bespa ringen te realiseren. Daarnaast dienen vermo gende relaties rekening te houden met diverse wijzigingen in de Successiewet per 1-1-2010. Wat betekent een onverhoopt overlijden voor uw nabestaanden op dit moment? De werkwijze en producttechnische invulling van Verwer Janssen past doorgaans uitstekend in de financiële planningen die wij voor onze relaties opstellen. Overigens werkt ons bedrijf ook met diverse andere vermogensbeheerders samen. Gestructureerde beleggingsproducten geven gegarandeerde cashflows, dempen het beleggingsrisico en bieden opwaartse potentie. Wij zorgen voor een optimale samenstelling van uw portefeuille (o.a. bepaling doelstelling, bepaling cashflows, beleggingshorizon, risico perceptie etc.) afgestemd op uw overige finan ciële producten en uw persoonlijke wensen. Kenmerkend voor ons bedrijf is dat wij fee based zijn. Dit betekent dus onafhankelijk ad vies op uurbasis of tegen een fixed fee aanbie den. Alle financiële producten die relaties bij ons afnemen gaan tegen een netto tarief, dus zonder provisie voor ons bedrijf. Met deze werkwijze werken wij al 5 jaar en zijn wij de markt ver vooruit. Deze werkwijze bespaart u zeer veel geld. Speciaal exclusief aanbod; indien u voor 31-12-2010 minimaal 300.000,00 belegt als nieuwe klant bij ons bedrijf, dan maken wij een gratis financiële planning voor u (scenario lang leven)! Kijk op onze website www.partners-5n-planning.nl en overtuig uzelf van onze kwaliteiten en de noodzaak van een gestructureerd financieel plan alvorens u gaat beleggen. lp gg Door de nieuwe wettelijke aanpak sedert 1 januari 2010 worden Antilliaanse Trust/Stichting Partikulier Fonds en alle gelijkaar dige trustachtige structuren voor de Nederlandse successiewetge ving doorpriktvoortaan wordt het ingebracht vermogen nog steeds belast in hoofde van de settler (-inbrenger) precies alsof de goe deren zijn of haar vermogen niet verlaten hebben. Een streep door de rekening voor grote aantallen welstellende Nederlanders die op deze manier een puike successie planning geregeld hadden. Bovendien moet voortaan telkenjare het bestaan van een dergelijke structuur aan de Neder landse fiscus gemeld worden. In een recente beslissing stelt het Nederlandse Ministerie van Financiën dat een Belgische of Luxemburgse commanditaire vennootschap niet als een APV (Afgezonderd Particulier Vermogen) beschouwd wordt. Daar mee is op zijn minst duidelijkheid gecreëerd en dit kan alleen maar alle partijen ten goede komen, evengoed belastingdienst als belastingbetaler. Herkent u dit? Als ondernemer wilt u zich in de eerste plaats concentreren op uw core business, de dingen waar u goed in bent. De hoofdzaken dus. Natuurlijk moeten de bijzaken l ook goed geregeld zijn, zoals uw verzekeringen. En dat zijn nu net ónze hoofdzaken. Onze organisatie biedt u de persoonlijke aandacht die zoekt. S 8ij ons geen sprekende computers, geen keuzemenu's of eindeloos doorverbinden. Daar is uw lijd te kostbaar voor. j'A' Bij ons niet ieder week een andere medewerker die uw dossier beheert, maar één vaste contactpersoon. pWij geven direct antwoord op uw vragen of u die nu mondeling of per e-mail stelt. 11^ Wij koppelen gedegen kennis aan snelle en individuele service. I L' Wij houden uw verzekeringspakket up to date. Wij 'shoppen'voor u bij meer dan 80 verzekeringsmaatschappijen en dat betekent voor u de seherpste pnjs. )- Wij zijn altijd bereikbaar. Ook 's avonds en in het weekend! Ellen van Dijk, Jurgen Buysrogge, Liesbeth Boënne en Flessel Wieles Beit u ons voor een vrijblijvende kennismaking? Wij staan graag voor u klaar! i ITC Et VAK Neuféglise Postbus 35 4510 AA Breskens T 0117 376446 info@vermogensadvieskantoor.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 100