Schaker De Vrieze houdt stand in topper Nederland is niet goed genoeg Alleen NU (t/m 9 oktober) Drive-lnbouwdagen kpn Bijzonder moyenne librespeler Koppelman Inschrijving Marathon Z-Vlaanderen open Kerkhove naar tweede ronde in Turkije Sranang boekt ruime thuisoverwinning woensdag 6 oktober 2010 SOMMELSDIJK jan Koppelman uit Bruinisse, die voor De Poedel uitkomt in de li- bre Ci competitie, deed iedereen en zichzelf versteld staan met het onwaarschijnlijke moyenne van 48.333. Koppelman, die genoteerd staat voor 6,66 algemeen gemiddeld, overtrof zichzelf zevenvoudig in zijn partij tegen Wim Bonte van DOS Oosterland. Jan Koppelman had aan slechts drie beurten genoeg voor zijn 145 caramboles. Bonte bleef op 9 caram boles staan. TERNEUZEN De inschrijving voor de Marathon Zeeuws-Vlaanderen is sinds afgelo pen weekeinde geopend. Atleten kunnen zich op de nieuwe website www.marathonzvl.com aanmel den voor de wedstrijd op 16 april 2011. Men loopt van Hulst naar Ter- neuzen. De Zeeuws-Vlaamse marathon is toe aan de derde editie. Er is ruimte voor zeshonderd deelne mers. Ook de inschrijving voor de estafet temarathon, de kwart en de acht ste marathon is geopend. ANTALYA Tennisster Lesley Kerkhove heeft zich gisteren naar de tweede ronde geslagen tijdens het 10.000 dollar- toernooi van Antalya. De achttien jarige Zierikzeese gunde de Servi sche Elizabeta Bauer maar drie ga mes: 6-2 6-1. Kerkhove, de nummer 672 van de wereld, is in de Turkse kustplaats als zesde geplaatst. Bij de laatste zestien treft ze de Tsjechische Pe tra Krejsova. De Zierikzeese dubbelt in Antalya met de Tsjechische Natalie Novako- va. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang bewaren ook dit seizoen weer het beste voor eigen publiek. Na de 8-4-nederlaag van vorige week in de uitwedstrijd tegen FCK/De Hommel 2 werd het in eigen huis 8-3 tegen SV Valkenswaard. De Goese hoofdklasser speelde een sterke wedstrijd en besliste het duel al voor de rust: 5-1. In de twee de helft liep de score steeds verder op. Voor FM Sranang scoorden Ji had Azzagari (3x), Steven Fitsch (2x), Ugur Kahveci (2x) en Salim Sandee. ZIERIKZEE - In de partij om de kop positie in de interne competitie van schaakvereniging Zierikzee ont wikkelde zich een rustige partij. Aat Brakel beging een slordigheid je, wat hem een pion kostte. Later sloeg de met zwart spelende Peter de Vrieze nog een pion, wat ge noeg was voor de winst. In de partij tussen Sjaak Spiegels en Hans Aangeenbrug heette de opening 'hyper accellerated dra gon'. Dit komt erop neer dat zwart eigenlijk te snel ontwikkelt, maar het is voor wit heel moeilijk daar van te profiteren. Spiegels (wit) zet te een stevige koningsaanval op en daagde zwart uit een pion te ne men, waarvan grootmeester Stei- nitz eens zei: „Neem nooit de pion op B2; ook al is het goed." Aangeen brug deed dit dan ook niet en wist na een onnauwkeurigheid van Spiegels met een combinatie een kwaliteit en een pion te winnen, wat voldoende was voor winst. Het tweede team van Zierikzee leed een verdiende 4,5-1,5-neder- laag tegen Terneuzen 3. John van Dalsen remiseerde en de jeugdige Linda Greefhorst scoorde met een uitstekende partij een vol punt. door Ciel Hendrix LEXINGTON - De Nederlandse paar den zijn op dit moment niet goed genoeg voor een medaille op het WK. Dat is de conclusie na de eer ste twee dagen van de landenwed- strijd op de Wereldruiterspelen in Lexington. Op de eerste dag wist Mare Houtza ger de foutjes van Van der Vleuten, Vrieling en Smolders nog enigszins te camoufleren, maar gisteren was er geen houden aan. Acht strafpun- ten voor Vrieling en Smolders en zelfs negen voor Van der Vleuten waren er te veel aan. Nog voordat de laatste ronde verre den werd, waren de medailles al uit het zicht van de titelverdediger. Daar kon ook Mare Houtzager dit keer niets meer aan veranderen. Het is tekenend voor een kwakkel seizoen waarin Nederland het hele jaar vocht tegen degradatie uit de Super League en behoud veiligstel de door een zege in Dublin. De hoop is altijd dat de eerste rui ter een foutloos rondje aflegt. Dat kan een beetje de druk wegnemen voor de ruiters die later nog vol gen. Vandaar dat bondscoach Rob Ehrens op de Wereldruiterspelen in Lexington Eric van der Vleuten als kopman naar voren had gescho ven. Hij heeft weliswaar met Utascha het jongste paard (9) van de stal, maar is zelf wel de meest er varen ruiter (47). Maar daar had hij gisteren in de tweede omloop niet veel aan. Toen Utascha zich bijna letterlijk verga loppeerde op de driesprong was er voor de Brabander geen houden meer aan. Voordat hij het paard weer enigszins in het gareel had, was hij ook al voorbij (of beter ge zegd door) de sloot. Acht strafpun- ten in korte tijd. Dan valt het hele plan meteen in duigen, zeker als daar nog een puntje extra bij komt vanwege tijdsoverschrijding. Het achterwege blijven van het foutloze rondje was er ook de oor zaak van dat Jur Vrieling drie kwar tier later ook baalde. Hij kreeg met Bubalu acht strafpunten aan zijn broek. „Je hoopt dat de uitslag van Eric als streepresultaat geldt, maar dan schiet je met die acht van mij ook niet veel op. Daar hoop je ook niet op, op een WK. Zeker niet als je komt voor een medaille. Het was een domme fout van mij. De eerste hindernis stond een beetje richting de uitgang en ik dacht dat Bubalu daar heen wilde. Daarom probeer de ik haar te heftig te corrigeren. Dat had ik nooit moeten doen. Het was een catastrofale beslissing. Ik hoop dat we morgen nog een kans op revanche krijgen, want dat ver dient dit paard toch wel. Het is de beste die ik ooit onder het zadel heb gehad." Jur Vrieling is één van de Nederlandse ruiters die te veel strafpunten oplopen in de landenwedstrijd. foto Larry W. Smith/EPA nelli (Zwi) - Llodra (Fra/8) 6-3 6-0, Nieminen (Fin) - Tsonga (Fra/3) 6-4 5-7 6-1, Melzer (Oos/4) - Monaco (Arg) 6-4 4-6 6-1, Seppi (Ita) - Dodig (Kro) 3-6 6-4 6-2. Peking. Mannen. Eerste ronde: Djokovic (Ser/1) - Gong Maoxin (Chn) 6-1 6-3, Almagro (Spa) - Kubot (Pol) 7-5 6-2, Murray (GBr/2) - Mathieu (Fra) 6-2 6-3, Dolgopolov (Oek) - Baghdatis(Cyp) 6-4 6-4, Ferrer (Spa/8) - Istomin (Oez) 6-4 6-1, Cilic (Kro) - Bellucci (Bra) 6-2 6-2, Montanes (Spa) - Goloebjev (Kaz) 6-2 3-0 op gave, Ljubicic (Kro) - Joezjni (Rus/7) 6-3 7-6 (3), Lu Yen-hsun (Tai) - Martsjenko (Oek) 6-4 7-6 (7), Söderling (Zwe/3) - Robredo (Spa) 4-6 6-1 6-4, Davidenko (Rus/4) - Mayer (Dui) 6-3 6-4. Peking. Vrouwen. Tweede ronde: Zvonareva (Rus/2) - Petkovic (Dui) 6-4 6-1, Kvitova (Tsj) - Kanepi (Est) 7-5 6-7 (6) 6-2, Sevastova (Let) - Cibulkova (Slw) 2-6 6-1 6-2, Bacsinszky (Zwi) - Azarenka (WRu/8) 4-6 3-2 opgave, Peer (lsr/15) - Schny- der (Zwi) 6-4 6-2, Schiavone (lta/5) - Hercog (Slv) 6-3 6-3, Doesjevina (Rus) - Vinei (Ita) 3-6 6-2 6-3, Vesnina (Rus) - Sjarapova (Rus/12) 7-6 (3) 6-2, Dementjeva (Rus/7) - Date Krumm (Jap) 6-3 1-6 6-3, Ivanovic (Ser) - Govortsova (WRu) 6-0 7-5. WIELRENNEN Binche. Memorial Frank Vandenbroucke. 1. Viviani (Ita) 200 km in 4.36.00, 2. Fuglsang (Den) 0.01, 3. Ruijgh (Ned), 4. Steegmans (Bel), 5. Ciolek (Dui), 6. Jörgensen (Den), 7. Raymond Kreder (Ned), 10. Veelers, 13. Löwik, 19. Honig, 23. Bellemakers, 40. Lezer. Carkit inbouw: klaar terwijl u wacht! Nokia N97 mini voor €13,80 BlackBerry® Bold" 9700 van voor €13,80 stuitje aan kpn Business Center Goes 0113 23 20 22 kpn.com/zakelijk van£2?r6tr voor €13,80 Geldig gedurende 1 jaar bij een 2-jarig BedrijfsFlexibel abonnement i.c.m een 2-jarig Pocket Internet Zeker (Nokia smartphones) of i.c.m. een BlackBerry Internet Service (BlackBerry smartphone) abonnement. Zowel voor een nieuw abonnement als voor een verlenging. Genoemde abonnementsprijzen zijn per maand, exclusief btvv Deze actie loopt van l september t/'m 31 oktober 2010. Vraag naar de voorwaarden. Nokia E72

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73