buitenland j 9 chaduw over Yudhoyono? Formatie België is weer terug, bij af Indonesiërs vinden hun 'gevoelige' leider niet doortastend genoeg KERST op de RIJN of DONAU Acht Duitsers bij Amerikaanse aanval gedood isaaiiHiiöi ;ir it-^ ISLAMABAD - Door een aanval met twee onbemande Amerikaanse vliegtuigen zijn gisteren in het noordwesten van Pakistan acht 'militante' Duitsers om het leven gekomen. Dit is gisteren van bronnen bij de Pakistaanse geheime dienst verno men. De slachtoffers waren ver- moedelijk Duitse staatsburgers die zich in de regio ophielden om ter- reurtraining te ondergaan. Het komt zelden voor dat bij een enke le aanval zoveel militanten van westerse komaf worden gedood. De aanval volgt op Amerikaanse en Britse waarschuwingen voor een verhoogd risico van terreuraan- vallen in Europa. Volgens bronnen bij westerse veiligheidsdiensten'' zou een groep personen in het noorden van Pakistan b.etrokken zijn bij de terroristische samenzwe ring. dinsdag 5 oktober 2010 door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - De onderhandelingen over de vorming van een nieuwe Belgische regering zitten, 113 dagen na de verkiezingen, muurvast. De grote winnaar, de Vlaams-nationa listische N-VA van Bart De Wever, gooide gisteren de handdoek in de ring. De gesprekken tussen zeven Vlaamse en Waalse partijen heb ben volgens hem zo weinig opgele verd, dat hij voorstelt om 'van nul af helemaal opnieuw te beginnen. De Wevers voorstel werd door de andere partijen met verbazing en ergernis ontvangen. De Franstali- gen beschuldigen De Wever van 'onverantwoordelijk gedrag'. Een alternatief is niet voorhanden. Een regering zonder N-VA en de Waal se socialisten (PS) van beoogd pre mier Elio Di Rupo, de andere win naar van de verkiezingen, lijkt on mogelijk. Maar samen hebben zij geen meerderheid, en dus is steun van partijen aan beide zijden van de taalgrens nodig. Dat zijn tot nog toe de Vlaamse en Waalse christen- r* democraten en groenen, en de Vlaamse socialisten. Alles draait om de staatshervor ming, waarbij meer bevoegdheden van de federale overheid naar Vlaanderen en Wallonië wordt overgeheveld. De partijen zijn het oneens over de financiering daar van. De Vlaamse partijen vinden dat bij meer bevoegdheden meer verantwoordelijkheid hoort. De deelstaten moeten zelf de helft van de inkomstenbelasting gaan innen. Maar de Walen vrezen dan tekort te zullen komen. Momenteel springt het rijk bij, dankzij Vlaam se bijdragen. Maar de Vlamingen^ willen van die solidariteit af zie onze websiterbuitenland Achtergronden en filmpjes over de Belgische formatie JAKARTA - SBY, zoals Indonesiërs hun president steevast noemen, is een gevoelig man. Op de drie cd's die Susilo Bambang Yudhoyono heeft uitgebracht, staan naast na tionalistische liederen ook zoetsap pige liefdesliedjes. Maar dat wil niet zeggen dat iedereen enthou siast is over hem. Hij ligt voortdu rend onder vuur, omdat hij te ge matigd en niet doortastend ge noeg zou zijn. „Vijfjaar geleden was hij de perfec te leider voor Indonesië. Zeer voor zichtig en niet extreem, maar voor de komende jaren hebben we ie mand nodig die harder optreedt", stelt analist Evan Laksmana van het Centre for Strategie and Inter national Studies, CSIS. De nu 61-ja- rige Yudhoyono, een generaal uit het leger van dictator Soeharto, zorgde in zijn eerste ambtstermijn (2004-2009) voor rust in zijn land. Hij slaagde erin de economie fors te laten groeien, waardoor de archi pel nu wordt gezien als een belang rijke economische speler in Zuid- oost-Azië. En hij pakte de islamiti sche extremisten keihard aan: met de arrestaties van vele vermeende terroristen liet hij zien niet te bui gen voor terreur. In 2009 plukte de 'Denkende Generaal', zoals hij werd genoemd, de vruchten van Susilo Bambang Yudhoyono, presi dent van Indonesië. foto Carolyn Kaster/AP zijn beleid; hij werd met 74 mil joen stemmen (op een bevolking van 240 miljoen) herkozen. Maar de problemen in Indonesië zijn nog altijd talrijk. Armoede, re ligieuze intolerantie en een door en door corrupt justitieel apparaat, om er maar een paar te noemen. Ondanks een economische groei van ongeveer 6 procent per jaar, heeft Indonesië bijna 8 miljoen werklozen. De helft van de bevol king moet rondkomen van iets meer dan 1,50 euro per dag. Grootschalige geweldsuitbarstin gen zijn al een aantal jaren niet meer voorgekomen, maar religieu ze minderheidsgroeperingen wor den nog altijd bedreigd. Daarnaast is er kritiek op de wijze waarop vrijheidsstrijders op de Molukken en Papoea worden aangepakt. Het uitroeien van corruptie is een van SBY's topprioriteiten. Er werd een speciale hof opgericht om cor ruptiezaken te behandelen, top functionarissen werden opgepakt en berecht, maar het is de presi dent nog altijd niet gelukt politie en justitie voorgoed te ontdoen van corruptie. In de regio Zuid- oost-Azië wordt Indonesië daarom nog steeds beschouwd als het meest corrupte land. Een erfenis overigens van een van zijn voor gangers, Soeharto, die zich tijdens zijn 32-jarige autoritaire bewind ontpopte als een zeer corrupt lei der. 'Vijf jaar geleden was hij de perfecte leider. Zeer voorzichtig en niet extreem, maar de komende jaren hebben we iemand nodig die harder optreedt.' 'In dit land wonen de meeste moslims ter wereld. Natuurlijk houden we scherp in de gaten wat er in de Nederlandse politiek gebeurt.' Evan Laksmana, Centre for Strategie and International Studies Dewi Fortuna Anwar, politiek analist 4/ busreis 4/ 2x hotelnacht (vertrek 19/12) l/ 7 nachten cruise 4/ alle maaltijden lx kerstdiner Koffie-/theeuurtje welkomstcocktail BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \j Arke of jD-fe/Zgfl Prijzen zijn- per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 8-/10-daagse 4-sterrencruises per MS Bellissima en MS Flamenco 8 dgn KERSTCRUISE OP DE RIJN v a. 649 Vertrekdatum: 20 december per MS Bellissima**' Dag 1: busreis Nederland-Keulen, inscheping, start cruise! Dag 2-3: ontdek Koblenz en Mainz met historische stadswijk. Dag 4: Straatsburg met de Franse wijk 'La Petit France'. Dag 5-6: tijd voor het levendige Speyer en Rüdesheim. Dag 7: Braubach en de ware metropool Keulen. Dag 8: ontscheping Keulen na ontbijt, busreis naar Nederland. Zie www.kras.nl/32300 10 dgn KERSTCRUISE OP DE DONAU v.a. 749 Vertrekdatum: 19 december per MS Flamenco**** Dag 1: busreis naar Zuid-Duitsland, hotelovernachting. Dag 2-3: Passau inscheping, volgende dag aankomst Melk. Dag 4-5: ontdek Boedapest, optioneel kunt u naar Puszta. Dag 6-7: tijd voor Bratislava en Wenen met de Staatsopera. Dag 8-10: Dürnstein, volgende dag ontscheping, busreis en hotelovernachting. Dag 10 aankomst in Nederland. Zie www.kras.nl/32301 Vier de feestdagen dit jaar eens luxe en voordelig op de Rijn of Donau! Geniet van de feestelijke sfeer en vele extra's aan boord van het MS Bellissima of MS Flamenco. Maak snel uw keuze en boek! MS Bellissima/MS Flamenco**** Deze prachtige schepen zijn tijdens de feestdagen geheel in kerstsfeer aangekleed. Ze beschikken o.a. over een restaurant, salon met bar, fitnesscentrum en (zonne-)buitendek. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9