61 Blazer brengt tuin in orde BbJMd. BiadMAAMWvtbal EieictrUck (230V) dinsdag 5 oktober 2010 De goedkoopste bladbla- Dzer is nog altijd de wind. Voor mensen die hun tuin zelf te allen tijde bladvrij willen kunnen maken, snel en efficiënt, is een keur aan bladblazers verkrijgbaar. Veel van deze apparaten hebben ook een zuigfiinctie, zodat ze eveneens kunnen worden gebruikt voor het opzuigen van de bijeengeblazen bla deren in een opvangzak. Bladblazers met een zuigfiinctie. bevatten vaak ook een automati sche versnipperaar, die de bladeren en takjes verkleint voordat ze in de zak terechtkomen. Bladblazers en -zuigers zijn elektrisch of hebben een benzinemotor. Elektrische blazers werken op netstroom, maar er zijn ook modellen met een accu. Bij de blazers die De herfst is begonnen en de bladeren vallen weer van de bomen. Bladblazers en -zuigers zijn handige hulpmiddelen voor het ordentelijk houden van de tuin. Hoe gevaarlijk het ook mag zijn, velen zouden de bladblazer stiekem wel eens als speelgoed willen gebruiken. Het Minis terie van Verkeer en Waterstaat sprong tijdens het EK voetbal van 2008 in op die heimelijke wens door de apparaten in te zetten voor de BOB-campagne tegen alcohol in het verkeer. Bekende oud voetballers speelden in Zwitserland een wedstrijd tegen Oranje-supporters met bladblazers en een ballon. Elektrische bladblazers die op netstroom werken, maken normaal gesproken minder herrie dan blazers met een benzinemotor. Dat is ook voor de buren wel zo prettig. Ze hebben bovendien geen dure brandstof nodig, vereisen minder onderhoud en zijn goedkoper. op benzine werken, is er onderscheid tussen tweetakt- en viertaktmotoren. Benzineblazers zijn over het algemeen krachtiger en daarom beter geschikt voor een grote tuin. De diverse soorten variëren zeer in prijs. Een elektrische blazer kost nog geen honderd euro, een viertaktblazer zeker het zesvoudige. Onderschat het werken met de zwaardere bladblazers niet. Omdat ze een sterke lucht stroom voortbrengen, ontstaat een stevige druk op de armen en de schouders. Bij lang durig gebruik kan dit zeer belastend zijn voor de spieren. Ook kan de benzinemotor, die op de rug wordt gedragen, dan erg heet worden. Aangeraden wordt verder om een veiligheids- bril en een gehoorbeschermer te dragen. Sven Remijnsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80