Buiten hart en ziel 5 11 Bten dinsdag 5 oktober 2010 soort dans is. Heel sierlijk. Het heeft veel weg van ballet of turnen." Elke les begint met een stukje choreografie. „Even dansen, bij wijze van warming up", legt Rozan uit. „Gewoon, op swingende top-40- muziek. Als je zelf een lekker nummer mee wil nemen, kan dat." De lessen worden gegeven in kleine groepen. „Het is meer een groepsgebeuren dan je zou denken. Degene die in de paal hangt, heeft ze ker in het begin hulp van de anderen nodig om bepaalde posities onder de knie te krijgen", zegt Rozan. Naast de zesweekse cursussen biedt Fitness Fitaal paaldansen ook aan als activiteit voor vrijgezellenfeestjes, als sportief bedrijfsuitje, voor teambuilding, verjaardagen - of'Sweet sixteen'-party's. Een actief feestje, zeker in combinatie met weer een andere noviteit op het gebied van fitness: Drums Alive. „Dat is een nieuwe vorm van groepsfit- ness die binnenkort geïntroduceerd wordt bij Fitness Fitaal", legt eigenaresse Tanja van den Berg uit. „Cardiotraining met drumstokjes, een gymnastiekbal en muziek. Goed voor de spieren van het bovenlichaam en bovendien een gezonde manier om agressie kwijt te raken en stress te verminderen. Heel erg leuk." Ondine van der Vleuten hoe mijn hart nu jaagt", zegt ze. „Paaldansen is een serieuze workout. Reken er maar op dat je na de eerste keren flink spierpijn hebt. En een paar blauwe plekken, omdat je spiertjeheer- sing nog niet zo goed is en je sneller botsinkjes met de paal hebt." Paaldansen versterkt de spieren, met name die van bovenarmen, rug, buik, benen en billen. Breed word je er niet van, wel strak en lenig. „Bovendien train je coördinatie, omdat het een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79