zeeland 119 wijken voor woningbouw ROC'ers dansen bij NS-statioiü in Goes Een hovenier die meedenkt? onlinehovenier.nl Oliebollenactie van Kunst en Eer Verkoop producten immigranten Israël Marjan Berk vertelt over Zeeuwse roots Vocaal ensemble Pavane naar Zierikzee Informatieavond voor aspirant pleegouders dinsdag 5 oktober 2010 ZIERIKZEE Koninklijke Harmonie Kunst en Eer in Zierikzee houdt komende vrijdag de jaarlijkse oliebollenac tie. De actie wordt gehouden om de kas van de vereniging een beet je te spekken zodat de harmonie ook in de toekomst feestelijkheden als sinterklaasintocht kan opluiste ren. De oliebollen worden ver kocht bij drie supermarkten in Zie rikzee en bij het bakpunt gebouw de harmonie aan de Calandweg. ZO N N EM Al RE Donderdag en vrijdag worden in huize Baas in Zonnemaire weer Is- raël-producten verkocht. Naast voe dingsmiddelen als jam of kruiden zijn ook cadeautjes, sieraden en huidverzorgingsproducten te koop. De producten zijn gemaakt door immigranten in Israël en door de verkoop worden deze inwoners ge steund. De verkoop is op beide da gen van 10.00 -16.00 uur, I. M. van de Bijlstraat 9. MIDDELBURG Marjan Berk houdt op zaterdag 16 oktober om 16.00 uur een lezing in het Zeeuws Archief in Middelburg. De lezing draagt de titel 'Het bloed kruipt...'. In haar lezing verhaalt Marjan Berk over haar zoektocht naar haar Zeeuwse roots en de ver meende afstamming van Jacob Cats. Na afloop van de lezing is er gelegenheid tot napraten metde schrijfster. ZIERIKZEE Vocaal ensemble Pavane komt za terdag naar Zierikzee. Het gezel schap geeft een a capella concert in de Nieuwe Kerk. Op het program ma staan zowel klassieke als mo derne werken. Het concert wordt gehouden tijdens de jaarlijkse do nateursavond van de vrienden van de Nieuwe Kerk en daarom zal tij dens de avond ook kort aandacht zijn voor de activiteiten van de stichting. De openbaar toegankelij ke avond begint om 20.00 uur. GOES Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) houdt woensdag een informatieavond voor aspirant pleegouders in Hotel Terminus in Goes. Er wordt, door een ervaren pleeg ouder en een AZZ-medewerker uit- leg gegeven over pleegzorg in Zee land en het traject om pleegouder te worden. Wie interesse heeft om de bijeenkomst bij te wonen, hoeft zich niet vooraf aan te melden. De bijeenkomst is van 20.00 tot 22.00 uur. Engelen over haar inzet voor dieren. „Ik doe het graag en dan is het opgave." foto Dirk-Jan GjeStema door Frank Balkenende GOES - Zo'n zeventig ROC-leerlin- gen hebben maandagmorgen om acht uur treinreizigers verbaasd. Op het Stationsplein kwamen leer lingen van mbo dans en zorg bij een voor een flashmob. Ze voer den een ingestudeerde dans uit. De flashmob is bedoeld als aftrap van de landelijk 6-Daagse Beroeps onderwijs, bedoeld om het belang van beroepsonderwijs en vakman schap te promoten. Ook in zes an dere steden werd gelijktijdig een flashmob gehouden. De videoop namen werden in de loop van de dag aan elkaar gesmeed tot één fimpje. De hele week zijn er activi teiten. Stagiairs worden in het zon netje gezet, leerlingen doen een projectje in verpleeghuis Ter Val- cke in Goes, het ROC Zeeland houdt open huis (donderdag van 10.00-18.00 uur) en vrijdag wordt bekend of de Zeeuwse ROC-uit- blinker Richard van Klaveren (mbo bouwkunde) de landelijke ti tel in de wacht sleept. Het is de tweede keer dat de 6-Daagse Be roepsonderwijs plaatsvindt. Video www.pzc.nl (J) www.6dbo.nl www.roczeeland.nl De schuren aan de Brouwerijstraat in Noordgouwe staan inmiddels al enkele jaren leeg en dreigen te worden overwoekerd. De gebouwen worden ge sloopt om plaats te maken voor woningen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65