Noordgouwse 'schuren van Dalebout' i i8l zeeland Zeeuwland gaat verder met verjongen van de Noordgouwse Pauwstraat 'Mijn grootste wens is dat de bouw van het asiel eindelijk doorgaat' PLAN DE LELIE Na zeven jaar praten en onderhandelen eindelijk schot in project bouwbedrijf Boogert Parkeren aan Waleherse kust wordt duurder Gat in ring dinsdag 5 oktober 2010 De nieuwe woningen komen aan de Brouwerijstraat. Er komen twee bouwblokken van elk vijf woningen. veere - Parkeren langs de kust van Walcheren en Noord-Beveland en langs het Veerse Meer wordt vol gend jaar ietsje duurder. Het water schap verhoogt de tarieven met een dubbeltje per uur. Een dag kaart wordt twee kaartjes duurder. Parkeren op de terreinen van het waterschap kost nu nog tachtig cent per uur en dat wordt negen tig cent. Een dagkaart kost volgend jaar vijf euro, vijftig cent meer dan dit jaar. Op de waterschapsterrei nen moet van 1 april tot en met 31 oktober worden betaald, van 09.00 tot 19.00 uur. Bij het vaststel len van de nieuwe tarieven heeft het waterschap overlegd met de be treffende gemeenten. door Piet Kleemans Het geduld van Hans Boogert, directeur van het Oosterland- se Bouwbedrijf Boo gert, is beloond. Na zeven jaar praten, tekenen, onder handelen, bijstellen, weer praten en nog maar eens tekenen lijkt er serieus schot te komen in bouw plan De Lelie. De oude vervallen schuren in Noordgouwe maken plaats voor elf woningen, waaron der drie starterswoningen. Boogert kocht in 2003 aan de Brou werijstraat in Noordgouwe twee grote schuren, een kleine schuur, een koetshuis en een varkenskot. Samen met woningbouwvereni ging Zeeuwland werden plannen gesmeed voor de bouw van appar tementen in en bij de schuren. In eerste instantie leek het allemaal best rap te gaan, maar dat bleek schijn. De eigenaar van een nabijgelegen camping tekende in 2006 bezwaar aan tegen de plannen omdat de woningen naar zijn idee iets té dicht bij de camping zou komen. Dat was voor Boogert reden het roer compleet om te gooien en een alternatief plan te ontwikke len. Het idee voor het maken van een 'boerenerf liet hij - zij het met spijt in het hart - varen. De ap partementen werden geschrapt en ervoor in de plaats kwam een plan voor de bouw van in totaal 12 wo ningen. In 2008 kwam er opnieuw een kink in de kabel. De gemeente weigerde Boogert vergunning voor de sloop van de inmiddels al be hoorlijk verpauperde schuren aan de Brouwerijstraat. Er moest eerst een goedgekeurd bouwplan komen en dat was er op dat moment nog niet. Mark van Gerwen van het cluster omgevings beleid van de afdeling ruimte en milieu van de gemeente: „We heb ben het over een gevoelig gebied, middenin een dorp. Daarom wil den wij er als gemeente echt zeker van zijn dat er een plan kwam voor woningen die goed in de om- De schuren aan de Brouwerijstraat zijn voorzien van gepotdekseBcüe houten wanden. Een gat in de bebouwing van de ring biedt zicht op één van de schu ren. Het gat blijft in de bebouwing van de dorpsring blijft maar de schuur verdwijnt. Ook de andere schuur, het koets huis en het varkenskot gaan tegen de vlakte. De schuren zijn in de volksmond bekend als 'de schuren van Dale- bout' maar dat is allang de eige naar niet meer. geving passen. Het mag bijvoor beeld niet te hoog en te massaal! zijn." Eisen die bouwer Boogert zich ter harte nam bij hef (door)ontwikkelen van de plan nen. Om voldoende openheid te j houden in het gebied is gekozen voor de bouw van twee blokken van vijf woningen met een forse onderlinge afstand. Los van de bouwblokken wordt nog een vrij staande woning gebouwd. Voor een groene aankleding van het nieuwe woongebied wordt ge zorgd. Om de bouw mogelijk te maken zal echter eerst fors ge snoeid en mogelijk zelfs groen ge rooid moeten worden. Boogert: „Het is niet echt leeg te noemen. Al die tijd dat er niks gebeurd is, is het helemaal dichtgegroeid." De plannen zoals die nu voorliggen zijn het product van uitgebreid overleg. Van Gerwen: „De wel stands- en monumentencommis sie hebben er naar gekeken en er is ook een stedebouwkundige inge schakeld. Er is echt tot op detail! naar dit plan gekeken." Bouw Boogert en de gemeente Schoi wen-Duiveland hebben met elka, een exploitatieovereenkomst ges, ten met betrekking tot het bo' plan. De gemeente draagt 4701 ro bij in de aaniegkosten van nieuw stuk riolering voor de werijstraat. Boogert hoopt in met de bouw te kunnen begi: Hij rekent met een bouwtij negen maanden. ervoor in de plaats kwam een plan negen maanden. iGmanï huurwoningen om er tien moder- een Rode Kruisgebo door Piet Kleemans Noordgouwe krijgt er aardig wat nieuwe huizen bij. Niet alleen aan de Brouwerijstraat wordt straks gebouwd, maar ook aan de Pauwstraat. Gelijktijdig met het bouwplan aan de Brouwerij straat wordt in het nieuw te ma ken bestemmingsplan tevens het plan van Zeeuwland voor de bouw van nog eens vijf huurwo ningen aan de Pauwstraat opgeno men. In 2008 sloopte de Schouwen-Dui- velandse woningbouwvereniging Zeeuwland er dertien verouderde huurwoningen om er tien moder ne huizen voor in de plaats te zet ten. Die reeds gerealiseerd huizen zijn markant vormgegeven. In plaats van een puntdak zijn ze voorzien van een zogeheten 'eier- schaalvormige' kap. De tien nieuwgebouwde twee-on- der-een-kapwoningen zijn levens- loopbestendig. Bewoners hebben de mogelijkheid de badkamer op de begane grond te laten realise ren. De woningen bieden genoeg ruimte voor een klein gezin. Op de plaats waar de vijf nieuwe huurwoningen moeten gaan verrij zen staan nu nog een speelzaal, een Rode Kruisgebouwtje en een particuliere woning. De woningen worden volgens Zeeuwlanddirec- teur Antoine de Ceuster iets klei ner van formaat dan de eerder aan de Pauwstraat neergezette twee-onder-een-kapwoningen, maar worden wel in dezelfde stijl gebouwd. De Ceuster hoopt dat snel gebouwd kan gaan worden. Gerekend wordt met een bouwtijd van een jaar. De gemeente Schou- wen-Duiveland sloot eerder al een exploitatieovereenkomst met Zeeuwland met betrekking tot de nieuwe woningen aan de Pauw straat. door Esme Soesman CENTREE Verslaggever Ali Pankow schrijft in haar blog Cultuur Dichtbij over de toekomst van Centree. EN VERDER Een beeldimpressie van het onder zoek van de waterkwaliteit van de Dreischorse kerkgracht. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/scliouwen-duiveland zierlkzee - Had het terrein van het Dierenasiel Schouwen-Duive- land niet vol met mensen gestaan dan had Ria Engelen-Lupker vast stiekem de benen genomen. Die kans kreeg de inwoonster van Mo- riaanshoofd gistermiddag niet. Zij kreeg, toen ze nietsvermoedend het terrein opliep, een koninklijke onderscheiding opgespeld door lo co-burgemeester Ad Verseput. Hoewel Engelen haar tomeloze in zet vol bescheidenheid wegwuifde („Er zijn zoveel mensen die zoiets veel meer verdienen dan ik"), maakte ze wel van de gelegenheid gebruik om een stevige harten kreet te uitten. „Ik heb eigenlijk maar één wens. Dat is dat de bouw van het asiel nu eindelijk doorgaat." Sinds juli van dit jaar ligt de bouw van de uitbreiding van de opvang aan de Zandweg in Zierikzee stil. Toen bleek dat on der de aanbouw (waarvoor een vergunning was verstrekt) een be langrijke hoofdwaterleiding ligt. Met de bouw van een bypass is 80.000 euro gemoeid. Geld dat het dierenasiel niet kan ophoesten. AI bijna drie maanden wachten half opgemetselde muren nu op het vervolg. Evenals medewerkers en dieren, omdat het met de huidige beperkte ruimte onmogelijk is on derlinge besmetting te voorko men. Vandaag wordt meer duide lijkheid verwacht, meldt voorzit ter Theo Ketting desgevraagd. Dat houdt in: ofwel feest ofwel vervolg gesprekken. Feest was het in ieder geval gisteren, op Dierendag, voorj Ria Engelen. Terecht volgens Verse J put, die opsomde wat Engelen zol al voor dieren doet. Een greep: zï zet zich al negen jaar in voor hg dierenasiel. Op allerlei fronten. brengt kittens groot, vangt ver derde katten op en collecteertj is daarnaast onder méér betrq bij Amivedi, de dierenamh en de opvang van papegaai De schuren staan op de nominatie voor sloop. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64