261 sport Inschrijving gaat op de helling KUSTMARATHON Organisatie wil geen onaangekondigde toppers aan de start Discussie Nederland grijpt naast EK vrouwen Kuijt biedt supporters Liverpool excuses aan Sauber contracteert Mexicaan Perez Zilver Aniek Aper op NK studenten dinsdag 5 oktober 2010 door Koen de Vries MIDDELBURG - De manier van in schrijven voor de Zeeuwse Kust- marathon gaat op de helling. De organisatie wil voorkomen dat net als afgelopen zaterdag een niet aan gemelde, sterke loper aan de start staat. Sommige atleten hadden pas enkele minuten voor het vertrek in de gaten dat de Algerijn Noured- dine Athamna mee zou doen. Hij had niet ingeschreven, maar had wel een startnummer met daarop de naam van een zekere Pieter. Athamna won de wedstrijd in een recordtijd en liet de grote fa voriet Sébastièn Schletterer ander halve minuut achter zich. Drievou dig winnaar Schletterer was not amused over de manier waarop de Algerijn aan de start kwam. En de organisatie van de Kustmarathon evenmin. „We moeten dit soort excessen voortaan voorkomen", reageerde Lein Lievense, de voorzitter van het organisatiecomité gisteren. „Als die Algerijn gewoon had inge schreven, had ik er geen enkele moeite mee gehad. En als er tien Algerijnen hadden ingeschreven ook niet, al zou dat natuurlijk wel ten koste gaan van de charme van de wedstrijd. Maar op deze manier mag het niet meer. Dat past niet bij de stijl van de Zeeuwse Kustma rathon. Het is een bijzondere wed strijd waar je graag aan mee wilt doen. En geen wedstrijd waar je naartoe komt omdat een makelaar je haalt, of omdat je er veel geld kunt verdienen." Lievense ziet een gevaar dat het en thousiasme in Zeeland er op deze manier een beetje van afgaat. „De Kustmarathon is een Zeeuws volks feest. En dat moet het natuurlijk wel blijven." Welke maatregel de Kustmarathon gaat treffen, weet Lievense nog niet. Hij en zijn comitéleden zit ten er op te broeden. Een mogelijk heid zou zijn om het prijzengeld omlaag te brengen. De winnaar en de winnares verdient nu 750 euro, Voor een Nederlandse topper of subtopper is dat misschien niet veel, maar voor een Algerijn die niet tot de absolute top behoort wel. Er wordt ook aan gedacht om de laatste maand voor de start geen startbewijzen meer om te la ten zetten op de naam van een an der. Maar die maatregel gaat niet ver genoeg. Ook dan kunnen er onverwachte dingen gebeuren. Dat Adhamna aan de Kustmara thon meedeed, was het resultaat van een actie van Archie Staal uit Burgh-Haamstede, in Zeeland een atleet die tot de subtop behoort. Staal haalde de Noord-Afrikaan uit idealisme naar Zeeland. „Ik wil de de wedstrijd wat extra's geven. Mijn doel was om al die Neder landse atleten te laten zien dat het beter kan. Ze kunnen een voor beeld nemen aan een man als Athamna. Hij traint misschien wel minder dan de Nederlandse top pers, maar is wel beter dan de meeste. Hij leeft sober, heeft disci pline, is mentaal sterk en is zelfver zekerd. Als je naar zo iemand kijkt, kun je er alleen maar beter van worden." Dat iedereen verrast was bij de start, daar heeft Staal geen bood schap aan. „Dat is niet mijn pro bleem, maar het hunne", vindt hij „Ik vind het wel grappig zoals het is gegaan." Bij de Banjaard leidt Nourredin Athamna een groepje met (vrnl) Sébastièn Schletterer, John Aalbers, Rik Wolswin kel en Jos Op 't Hoog. De onverwachte start van Athamna zorgt voor de nodige discussie. foto Ruben Oreel Op verschillende internetfora is een forse discussie uitgebroken over de deelname van de Algerijn Athamna aan de Kustmarathon. Hier een kleine selectie. „De charme van deze wedstrijd is namelijk altijd geweest dat er atle ten aan de start staan die gefasci neerd zijn door deze wedstrijd en zich daarom ook echt op deze wed strijd richten. Nu komt er een Alge rijnse atleet aan de start die toeval lig in Nederland is en die we wel licht nooit meer terugzien in Zee land. De organisatie van de mara thon mag heel blij zijn dat Sébas tièn Schletterer in een fantastische vorm aan de start stond en daar door slechts een kleine anderhalve minuut verspeelt op de winnaar, anders had Athamna een voor sprong van bijna een kwartier ge had op de nummer twee." Michel Schrier (Vlissingen) op www.atletiekzeeland.nl „Een van de charmes van deze wed strijd is dat men al een week of twee de weersvoorspellingen en de deelnemerslijst bespreekt. Yes, windkracht 5 tegen, regen, en hoe ra kanjers als Bert Flier en Jan vd Marei gaan de strijd aan! Hoe doet Niels Koole het, hoe hard loopt Ronnie op z'n nieuwe sloffen? En wie verrast llonka? En ja, als er dan bij het startlint een paar onbeken den staan dan bederft dat de voor pret die wedstrijden als deze zo leuk maakt." Mark de Boer (Rotterdam) op www.losseveter.nl „Als Staal en atletenmakelaar Mezi- ane volgend jaar weer deze atleet binnenhalen, dan kunnen anderen hen op hun beurt weer de voet dwars zetten door Kenianen bio- nen te halen. Kortom: het begin van het einde en een tendens die bij teveel Nederlandse wedstrijden merkbaar is." Marcel Mangnus (Hulst) op www.losseveter.nl UIT t> BADMINTON Derde klasse: Marathon-Zierikzee 5-3. Stand: Kats 13-2, Rillandia Smashers 2 12-2, Mara thon 10-2, Terneuzen 2 6-2, Den Ossaert 6-2, Rillandia Smashers 3 5-2, Zierikzee 3-1, Sjuttul 1-1. Vierde Klasse: Den Ossaert 3-Astroiden 2-6, Marathon 2-Pluumpje 2 5-3, Pluumpje 2-Zierik- zee 2 5-3. Stand: Astroiden 8-2, Pluumpje 2 8-2, Zeeland 6-1, Marathon 2 5-1, Schepnet 5-1, Zierikzee 2 3-1, Den Ossaert 2 3-1, Den Ossaert 3 2-1. Vijfde klasse: Marathon 3-Rillandia Smashers 4 2-6, Rillandia Smashers 5-Zeeland 2 1-7, Zee land 2-Sjuttul 2 6-2. Stand: Zeeland 2 15-3, Schepnet 2 11-2, Rillandia Smashers 4 8-2, Ril landia Smashers 5 7-2, Terneuzen 3 6-1, Sjut tul 2 4-2, Schepnet 3 3-1, Marathon 3 2-1, Sjuttul 3 0-0. GOLF Newport. Ryder Cup. Europa-Verenigde Sta ten 14 1/2-13 1/2. Singles: Stricker-West- wood (Eng) 2&1, Mcllroy (Nle)-Cink 1/2-1/2, Donald (Eng)-Furyk 1up, Dustin Johnson-Kay- mer (Dui) 6&4, Poulter (Eng)-Kuchar 5&4, Overton-Fisher (Eng) 3+2, Jimenez (Spa)-Watson 4&3, Woods-Francesco Molinari (Ita) 4&3, Edoardo Molinar (Ita)-Fowler 1/2-1/2, Mickelson-Hanson (Zwe) 4&2, Zach Johnson-Harrington (Ier) 3&2, McDowell (Nle)-Mahan 3&1. PAARDENSPORT Lexington. Wereldruiterspelen. Eventing, eindstand na dressuur, cross en springen: 1. Jung (Dui) Le Biosthetique-Sam 33,0 strafpun- ten, 2. Fox-Pitt (GBr) Cool Mountain 42,0, 3. Nichsolson (NZe) Nereo 43,5, 4. Donckers (Bel) Gazelle de la Brasserie 44,4, 5. Funnell (GBr) Redesigned 45,5, 6. King (GBr) Imperial Cavalier 46,2. Uitgevallen: Tim Lips/Concrex Oncarlos. Landenwedstrijd: 1. Groot-Brittan- nië 139,40, 2. Canada 151,50, 3. Nieuw-Zee- land 154,80, 4. Verenigde Staten 160,30, 5. Duitsland 200,7, 6. België 227,10. TENNIS Peking (Chn). Vrouwen. Eerste ronde: Ker- ber (Dui) - Agnieszka Radwanska (Pol/6) 5-7 7-6 (3) 7-5, Errani (Ita) - Peng Shuai (Chn) 1-6 6-4 6-1, Dulgheru (Roe) - Zahlavova Strycova (Tsj) 6-4 6-4, Doesjevina (Rus) - Makarova (Rus) 6-4 6-4, Zvonareva (Rus/2) - Safina (Rus) 6-4 7-6 (6), Peer (lsr/15) - Sun Shengnan (Chn) 6-1 6-2, Ivanovic (Ser) - Bartoli (Fra/11) 6-2 6-3. Tweede ronde: Jovanovski (Ser) - Jan- kovic (Ser/3) 4-6 6-2 6-2, Petrova (Rus/13) - Alona Bondarenko (Oek) 6-3 7-5, Kirilenko (Rus) - Dulko (Arg) 6-2 3-6 6-2. Mannen. Eerste ronde: Kohlschreiber (Dui) - Verdasco (Spa/6) 6-2 7-5, Simon (Fra) - Quer- rey (VSt) 6-3 3-6 6-2, Isner (VSt) - Yang (Tai) 7-6 (5) 6-3, Fish (VSt) - Tipsarevic (Ser) 6-2 7-6 (5), Berrer (Dui) - Berdych (Tsj/5) 4-6 7-5 6-4. P- WIELRENNEN Merelbeke (België). Waod. Cat. C: 8. Rudi Ra- bout (Heinkenszand); cat. D: 11. Ko Harms (Zuiddorpe); cat. G: 3. Edward Batersby (Vlis singen). zie www.pzc.nl/sport voor meer uitslagen KUSTMARATHON Hoe heeft Rudie Grim zijn Kustmara thon beleefd? Lees het op www.pzc. nl/blog/kustmarathonweblog MEEST CELEZEN Doelpuntenregen bij Axel-Hontenisse Ongenoegen groeit na verlies Hoek Terneuzense Boys-Dauwendaele 2-0 STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Meer dan 400 foto s staan al in het PZC-album Kustmarathon ZEIST Nederland heeft gisteren naast de organisatie voor het Europees kam pioenschap voetbal 2013 voor vrou wen gegrepen. De Uefa besloot dat het toernooi over drie jaar in Zwe den wordt gehouden. De medede ling was fikse een tegenvaller voor de KNVB. „Met name voor de ver dere uitbouw van het meisjes- en vrouwenvoetbal in Nederland." LIVERPOOL Dirk Kuijt heeft gisteren zijn excu ses aangeboden voor de 2-1-neder- laag van Liverpool tegen Blackpool een dag eerder. „Het was voor mij de zwaarste nederlaag ooit, sinds ik voor Liverpool voetbal", verklaar de de spits. Liverpool kent een be roerde seizoensstart. De ploeg staat na zeven duels op de achttiende plaats. Daarnaast hebben de 'Reds' financiële problemen. HINWIL De Mexicaan Sergio Perez rijdt vol gend seizoen voor Sauber in de For mule 1. Perez is de opvolger van de Duitser Nick Heidfeld. Met de Ja panner Kamui Kobayashi vormt de 20-jarige Mexicaan het rijderskop pel in 2011. Het aantrekken van Pe rez heeft mede te maken met de sponsordeal die Sauber sloot met het Mexicaanse bedrijf Telmex. BREDA Tijdens de 25e Singelloop in Breda heeft Aniek Aper van RKHAV deel genomen aan het studentenkam pioenschap 10 kilometer. Ze liep daar een tijd van 43 minuten en 58 seconden goed voor een zilveren plak. Sandra de Block (Dynamica) werd op de 10 km vrouwen derde in 40.05. Martijn de Kok (Dynami ca) werd negentiendee op het NK halve marathon in 1.00.27.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60