Geen blokkade tegen plan Poel V PZCI 17 ROC'ers dansen bij NS-station Goesenaar moet drie jaar de cel in Songfestival BEVÉLANDEN-THOLEN almanak 18 en 19 20 en 21 Gedeputeerde vindt dat Goes wel eerst naar andere mogelijkheden moet kijken Centrum voor Jeugd en Gezin organiseert opvoeddebat Dinsdag 5 oktober 2010 BEDRIJVENTERREIN door Frank Balkenende GOES - De provincie is niet op voorhand tegen aanleg van een be drijventerrein ten westen van de Deltaweg bij Goes. Dat zegt gede puteerde Harry van Waveren. De gemeente moet wel aantonen dat een Poel V echt noodzakelijk is. Met de Poel V zou het Goese be drijvengebied de Deltaweg overste ken. Het bedrijventerrein waarop de gemeente al jaren preludeert, zou ten zuidwesten van hotel Goes moeten verrijzen. De ge meente heeft daar al een aantal percelen in eigendom. De gedachte plek past echter niet in het Integraal Omgevingsplan Zeeland. Ook is het nieuwe bedrij venterrein strijdig met rijksbeleid. Gedeputeerde Harry van Waveren zegt dat Goes met steekhoudende argumenten moet komen.om aan leg van een Poel V te kunnen ver antwoorden. „Het is nogal om wat om de Deltaweg over te steken en in the middle of nowhere een be drijventerrein aan te leggen." Naast de natuurwaarden (Poelbos) en het open landschap dat wordt geofferd voor een bedrijventer rein, heeft de provincie moeite met bebouwing van zones langs de A58. Vorig jaar scherpte ze de regels daarvoor aan in het plan Vensters op Zeeland. „Een Poel V betekent dat je een enorme plint langs de A58 krijgt. Dat is niet fraai, maar we zeggen ook niet bij voorbaat 'nee'. Er ligt geen blokka de. Ik denk dat we er wel uitko men", aldus Van Waveren. Andere mogelijke locaties zijn een perceel bij het ziekenhuis. Ook - en dat is rijksbeleid - is ruimte te vinden door bestaande, doch ver ouderde bedrijventerreinen op te peppen. Zoals de Goese Poort, Klein Frankrijk, Eindewege en Poel III (is deels al uitgevoerd, met financiële steun van de provincie). Goes heeft beloofd nut en nood zaak van een Poel V aan te tonen in de strategische visie Goes 2040, al zegt de Goese wethouder Loes Meeuwisse dat de urgentie van het bedrijventerrein al is onderstreept in een regionaal bedrijvenprogram- ma voor de Bevelanden. Goes zou volgens die visie 23-25 hectare no dig hebben in de nabije toekomst. GS hebben dat programma goedge keurd. Van Waveren heeft even niet paraat of die vork zo in de steel zit. Goes zegt ook ruimte no dig te hebben voor bedrijven die op termijn in De Goese Schans die nen te wijken voor woningbouw. door Frank Balkenende GOES - Zon zeventig ROC-leerlin- gen hebben maandagmorgen om acht uur treinreizigers verbaasd. Op het Stationsplein kwamen leer lingen van mbo dans en zorg bij een voor een flash mob. Ze voer den een ingestudeerde dans uit. De flash mob is bedoeld als aftrap van de landelijke 6-Daagse Be roepsonderwijs, bedoeld om het belang van beroepsonderwijs en vakmanschap te promoten. Ook in zes andere steden werd gelijktijdig een flash mob gehouden. De vi deo-opnamen werden in de loop van de dag aan elkaar gesmeed tot één fimpje. De hele week zijn er activiteiten. Stagiair(e)s worden in het zonne tje gezet, leerlingen doen een pro- jectje in verpleeghuis Ter Valcke in Goes, het ROG Zeeland houdt open huis (donderdag van 10.00-18.00 uur) en vrijdag wordt bekend of de Zeeuwse ROC-uit- blinker Richard van Klaveren (mbo bouwkunde) de landelijke ti tel in de wacht sleept. Het is de tweede keer dat de 6-Daagse Be roepsonderwijs plaatsvindt. 8www.6dbo.nl www.roczeeland.nl video op www.pzc.nl Leerlingen van de mbo's dans en zorg voeren een dans uit op het Stationsplein in Goes als begin van de 6-Daagse Beroepsonderwijs, een landelijke manifestatie om beroepsonderwijs en vakmanschap te promoten. foto Frank Balkenende door jan-Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Een 70-jarige man uit Goes is gisteren door de Haagse rechtbank tot drie jaar cel veroor deeld voor drugshandel. De man heeft zich volgens de rech ter bezig gehouden het voorberei den en regelen van Zuid-Ameri kaanse cocaïnetransporten eind vo rig jaar via de havens van Antwer pen en Rotterdam en via luchtha ven Schiphol in Amsterdam. Er zijn in zijn geval nooit daadwer kelijk drugs aangetroffen, maar de man was afgeluisterd en geobser veerd door de politie. De voormali ge importeur van Surinaams fruit ontkende, hoewel hij al tweemaal eerder voor drugsfeiten is veroor deeld: een keer tot zes jaar en een keer tot twaalf jaar. Tijdens de behandeling van de strafzaak, twee weken geleden, was door het Openbaar Ministerie twee jaar cel geëist. De rechtbank vond dat, gezien het verleden van de man, veel te mild. Ze veroor deelde de Goesenaar daarom tot een onvoorwaardelijke celstraf van drie jaar. De man werd in maart opgepakt naar aanleiding van een onder zoek naar criminele activeiten van een groep van minstens acht ver dachten. Het zou daarbij gaan om drugssmokkel, wapenbezit en over vallen. De andere verdachten staan op 8 oktober terecht. In het Middelburgse gezin werd hartstochtelijk meegeleefd met het Ju nior Songfestival 2010 dat zaterdag bij de Avro werd uitgezonden. De muzikale voorkeuren bleken daarbij behoorlijk uiteen te lopen. Vader - met zijn voorliefde voor Amerikaan se singer-songwriters - lette vooral op de teksten, zoon (8) en dochter (11) veel meer op uitstraling en beats. En dus stemde pa tot teleurstelling van de kids op Caylee, terwijl ze Tip? redactie@pzc.nl hem nog zo hadden gesmeekt net als zijzelf op Mano te stemmen. Toen aan het einde van de uitzending de stemmen waren geteld, bleek geen van beide de winnaar: uitgerekend Anna en Senna mogen naar Wit-Rusland voor de Europese fina le. Zoonlief kon het onrecht niet langer aanzien. „Blaah, Anna en Senna, met die stomme roze viool. Nou, dan kijk ik straks ook niet meer hoor!" Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Vitaal Reimerswaal slaat spijkers met koppen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51