zeeland 13 _5 Een negen voor geluk Meer dalen dan pieken Rechtbank begint aan megazaak Hulstdonk Zondebok commentaar Nieuwe auto's voor Zeeuws college van GS expert dinsdag 5 oktober 2010 jaar duurt het gemiddeld voordat het verlies van een partner of een scheiding weer geluk toelaat. 'Vijftig procent van het hoogst bereikbare is aangeboren, genetisch bepaald. Veertig procent is het gedeelte dat je zelf kunt beïnvloeden' Marlies Terstegge, psychologe Zet uw sportieve foto in het album www.pzc.nl/foto Wie Miriam Buijze ziet - hoogzwanger, stralende ogen en als ze weg droomt soms even zo'n fijn Mona Lisa-lachje - weet: die is gelukkig. Héél gelukkig. De 30-jarige leerkracht van de Vlis- singse Schoolvereniging (VSV) hoeft niet lang na te denken welk cijfer ze desgevraagd aan haar le ven zou geven. Een negen, zeker weten. Bijna een tien, eigenlijk. En nu nog riieer dan anders, om dat alles in haar leven klopt. Omdat ze een gezin heeft dat ge borgenheid biedt. Omdat ze een lieve man heeft die haar steunt en het gevoel geeft dat ze er mag zijn, helemaal zoals ze is. Omdat ze niet opgeslokt wordt door gepie ker. Omdat haar dochtertje van drie 's avonds met open armen op haar af gestormd komt: 'Mama!', blij dat haar moeder weer thuis is. En omdat er, als alles goed gaat, eind november een piepklein nieuw mensje in haar armen ligt. Omdat ze helemaal op haar plek is bij de VSV, waar ze sinds ander half jaar als intern begeleider kin deren helpt en leerkrachten coacht. Toch weet ze ook wat verdriet is. Vier jaar geleden stierf haar lieve lingsopa. Ze moest dat verlies een plek geven, en dat heeft tijd ge kost. Maar, zegt ze, verdriet vormt je. Je leert jezelf er beter door ken nen en daardoor wordt het gemak kelijker gelukkig te zijn. Ze heeft haar vader en moeder nog. Verlies leert je ook meer te waarderen wat je hebt. Gezond heid, veiligheid, een warm gezin, fijn werk. Veel om dankbaar voor te zijn. Ze heeft alvast wat opge schreven, want ze is geen prater. „Ik kan beter luiste ren." Clichés, zegt de 6i-jarige Elly van Driel, zijn vaak waar: zonder dalen geen pieken. Geluk is rela tief Helaas waren er meer dalen dan pieken in haar leven. Door omstandigheden, en omdat ze pech heeft. Zoals de psychiater zei, vrij vertaald: het zit in het beestje. Zij is extreem gevoelig. Er is wei nig voor nodig haar uit haar even wicht te brengen. „Innerlijke rust, dat is geluk. Maar ik heb anderen nodig om mij overeind te houden. Eenzaamheid is mijn grootste vij and, mijn grootste angst. Dat maakt me enorm kwetsbaar, want het betekent - en dat is een pijnlijk besef - dat mijn geluk afhankelijk is van anderen. Als mijn partner om welke reden dan ook wegvalt, zal ik op zoek moeten naar een woonvorm waar ik met anderen kan samenleven, om het hoofd bo ven water te houden." In Domburg woont ze vlak bij het strand. Ze is er zelden. Mensen heeft ze nodig, natuur zegt haar weinig. „Als ik allebei mijn kinde ren bij me heb, dan kom ik wel tot een 9, qua geluksgevoel. Maar ze hebben het hartstikke druk. Ik zie ze twee keer per jaar, ongeveer." Over het geheel genomen geeft ze haar leven een 6. „Ik ga nu een maal moeilijk door het leven. Soms lukt het zelfs niet die 6 vast te houden. Dan kom ik in een die pe depressie, moet soms zelfs opge nomen worden. Ik weet dat er al tijd weer licht komt, aan het eind van de tunnel. Dat moment, dat ik merk: ik kan weer voelen, weer liefhebben, weer genieten, dat de wereld weer kleur krijgt, is gewel dig." MIDDELBURG - De leden van het col lege van Gedeputeerde Staten krij gen de beschikking over nieuwe dienstauto's. De BMW's 500 D worden ingeruild voor vier nieu we Mercedessen Benz E200 diesel. De nieuwe auto's zijn goedkoper en groener laat de provincie we ten. Gedeputeerde Wiersma daar over: „Als provincie moeten en kunnen wij het goede voorbeeld geven. En dat hebben we nu ge daan." Er zijn misschien nog wel goedko per en zuiniger auto's te beden ken, wordt van de kant van de pro vincie desgevraagd toegegeven, maar er is ook gekeken naar het ge geven: kunnen we ook in de au to's werken? Het leasecontract van de BMW's en de Mercedes van Karla Peijs liep af De nieuwe au to's zijn grijs van kleur en in eigen dom van de provincie. MIDDELBURG - De zaak 'Hulst donk', waarmee gisteren de recht bank in Middelburg een begin heeft gemaakt is een 'megazaak'. Niet vanwege het grote aantal ver dachten - achttien in totaal - of de hoeveelheid van anderhalve kilo amfetamine en wat xtc die in voor namelijk Goes werd verhandeld. Ook niet de eisen van 240 uren taakstraf de celstraffen gelijk aan het voorarrest en de gevorderde voorwaardelijke celstraffen even min, maar de dikte van het dos sier. Dat bepaalt of een zaak 'me ga' is of niet. In deze zaak gaat het om de han del in speed en xtc in de periode eind 2009 tot en met 3 februari van dit jaar. De zaak kwam aan het rollen toen de vader van een 21-jarige jongeman uit Hansweert ontdekte dat zijn zoon dealde. Hij schakelde de politie in en het on Elly van Driel: „Voor iemand als ik is deze individualistische wereld niet ide aal. Ik heb met vallen en opstaan geleerd professionele hulp te zoeken." Bondscoach Bert van Marwijk heeft Nigel de Jong uit Oranje ge zet. Beter laat dan nooit. Het soms zeer ruwe en dus gevaarlijke spel dat De Jong ondanks herhaalde waarschu wingen blijft spelen, laat Van Marwijk geen keus. Zodra De Jong op het veld staat, kun je wachten op pure antireclame voor het voetbal. De woeste charges van de middenvelder, hier en daar verklaard uit inzet en winnaarsmentaliteit, pak ken te vaak uit als een zware mishandeling. Bert van Marwijk heeft moge lijk een trend gezet. Het zou mooi zijn als Manchester City, de club van De long, zijn lijn zou volgen. En andere clubs ook. Want Nigel de Jong is geen uitzondering. Hij is een pro duct van de voetbalcultuur die op het veld geweld toestaat en vervolgens goedpraat. Geweld dat elders meteen juridische ge volgen zou krijgen. Het wordt tijd dat het voetbal een nieuwe weg inslaat. Terug naar de beschaving. Fietsroutes, video's, columns en foto's. Alles over fietsen in Zeeland op www.zeeuwsjaarvandefiets.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl derzoek begon. Er werd geobser veerd, telefoons werden getapt en op 4 februari rolde de politie de groep verdachten op. Bij een inval in een woning werd 465 gram speed gevonden. Gisteren behan delde de rechtbank de zaak tegen zes belangrijke verdachten: twee Rotterdammers, een Vlaardinger, een Hansweertenaar en twee Goe- senaren. De aanvoer van amfetami nen begon met een 49-jarige Rot terdammer en diens 25-jarige zoon uit Vlaardingen. Uiteindelijk werd in ruim een maand anderhalve ki lo speed aan twee Goesenaren gele verd, die op hun beurt weer voor verspreiding zorgden. De zaak te gen de Hulstenaar werd achter ge sloten deuren behandeld. De overi ge twaalf verdachten zullen de ko mende dagen voor de rechtbank verschijnen. De uitspraak in alle za ken is 22 oktober. Miriam Buijze: „Geluk is de afwezigheid van groot verdriet, van grote zor gen, van ziekte en gebrek. Het is je veilig voelen." foto's Lex de Meester IE37C530 Mei 1920x 1080 pixels, HyperReol Engine, High Contrast, Wide Color Enhancer, DV8Ci+ tuner en 3x HDMI. Geschikt voor Ziggo en Digitenne VS06G17Q0. Met elektronische zuïgkrachlrege ling, Ultra Air II hygiënefiltering en omschakel- bare zuigmond. Mét 3 rubberen zwenkwielén Van experts kun je meer verwachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3