Brigade uit Giethoorn Natuurcentrum Knokke wordt 'topattractie' Songfestival i8l Thema-avond over werk met triadekaart info over nieuwe bestemmingsplannen MEEST GELEZEN Lezing van Draulans over reis is vanavond Voorlichting over oedeem bij kanker Lastige viswedstrijd door lage waterstand KOOKKUNST Bevriende chefkoks Vinke en Kruithof zwaaien twee dagen almanak voorstelling Filmhuis Hulst Drukke eerste Dansend beroepsonderwijs promoten dinsdag 5 oktober 2010 Ypsilon Zeeuws-Vlaanderen houdt vanavond een themabijeenkomst over 'werken met de triadekaart'. Ypsilon is een vereniging voor naasten van mensen met schizofre nie of psychosen. De infoavond vindt plaats in ruim te Ni.27a en b van ziekenhuis De Honte in Terneuzen, ingang Vliet- straat. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. AARDENBURG/.E EDE De gemeente Sluis houdt morgen een informatiebijeenkomst over de nieuwe bestemmingsplannen voor de kernen Aardenburg en Eede. Die vindt plaats in HCR 't Zonne tje aan de Kaai in Aardenburg. Over de voorontwerpen van de plannen kan iedereen nog tot 3 no vember zijn of haar zegje doen. De bijeenkomst, een inloopavond, duurt van 19.00 tot 21.00 uur. 1. Jongens verongelukt op brommer 2. Bestuurder drinkt elf keer teveel 3. Jaap Sala nooit echte burgervader STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De lezing van Dirk Draulans in Por- gy Bess in Terneuzen vindt van avond plaats en niet gisteravond, zoals eerder per abuis gemeld. Draulans vertelt over zijn boek Draulans' Beagle dagboek: op reis naar de oorsprong van de evolutie. Daarin gaat hij in op een bootreis door we tenschappers, vorig jaar en dit jaar. De lezing begint om 20.00 uur. Toe gang is 10 euro. TERNEUZEN De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Borstkankerverenigïng Ne derland houdt vanavond een info- bij eenkomst over lymfoedeem bij borstkanker. Dat gebeurt in de kerk- zaal van ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Oedeem- en oncologie- fysiotherapeuten geven voorlich ting en een demonstratie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Entree gratis. KLOOSTERZANDE Martin van Bellen en Joop de Waal uit Kloosterzande hebben de zeven de clubwedstrijd van zeehengelver- eniging De Vogel afgelopen zondag gewonnen. Van Bellen ving 108 cen timeter vis in de categorie vrij aas. In de categorie zeepieren was De Waal met 64 centimeter de beste. De pijp ging naar Louis Taalman uit Kuitaart. Er is aan de Wester- schelde bij Kruispolder gevist. Het was lastig vissen door de lage wa terstand. De 22 deelnemers vingen 37 vissen, met name bot en een paar kleinere zeebaarsjes. door Monique den Hamer Voor de gasten van de Kromme Watergang in Hoofdplaat stond er gisteravond wat an ders op het menu dan ze gewend zijn van hun kok Edwin Vinke. Chefkok Martin Kruithof van De Lindenhof uit Giethoorn en zijn personeel ne men namelijk voor twee dagen het hele restaurant van Vinke over. De twee mannen hebben een primeur: ze houden een uit wisseling tussen hun twee sterren restaurants. Kruithof kookt nu in Zeeland. „Wij bereiden hier specia liteiten uit Giethoorn en daarvoor heb ik negen personeelsleden mee genomen die mij helpen in de keu ken en de bediening. Zonder per soneel ben je als ondernemer ner gens." Gisteravond was er een di ner en vandaag serveren de noor derlingen een lunch. Volgend voor jaar kookt Vinke in Giethoorn. Vinke en Kruithof zijn al ja renlang vrienden. Ze ken nen elkaar via een vrien denclub van sterrenchefs, les Pa trons Cuisiniers. „In deze club door Martijn de Koning KNOKKE-HEIST - De provincie West-Vlaanderen wil volgend jaar beginnen met de realisatie van een nieuw natuurcentrum op de plaats van het natuur- en vogel park bij Knokke. De huidige voor zieningen worden vernieuwd en aangevuld. West-Vlaanderen laat vijf kandida ten een ontwerp maken. De beste tekent straks ook voor de realisa tie. De opdracht aan de ontwer pers is niet vastomlijnd. Wel moet de ontwerper een 'belangrijk ei gentijds natuurtoeristisch cen trum' realiseren, als 'nieuwe topat tractie aan de Vlaamse kust'. In het Middelburgse gezin werd hartstochtelijk meegeleefd met het Ju nior Songfestival 2010 dat zaterdag werd uitgezonden. De muzikale voor keuren bleken behoorlijk uiteen te lo pen. Vader lette vooral op de teksten zoon (8) en dochter (11) op uitstra ling en beats. En dus stemde pa tot teleurstelling van de kids op Caylee, terwijl ze hem nog zo hadden ge- Voorwaarde is dat er vogelhuisves ting en een nieuw tentoonstellings gebouw komen en dat die met duurzaam materiaal wordt gereali seerd. Het nieuwe natuurcentrum moet in 2013 klaar zijn. De komst ervan hangt samen met de geplande uit breiding van het naastgelegen na tuurgebied Het Zwin, dat om streeks dezelfde periode wordt uit gevoerd. Het vergrote Zwin moet op zichzelf al een toeristische trek ker worden. Ook aan Nederlandse kant, in de buurt van Retranche- ment, komt straks een bezoekers centrum. Dat is wel een stuk klein schaliger van aard. Beide centra moeten elkaar aanvullen. Tip? redactie@pzc.n! smeekt op Mano te stemmen. Toen aan het einde van de uitzending de stemmen waren geteld, bleek geen van beiden de winnaar: uitgerekend Anna en Senna mogen naar Wit-Rusland voor de Europese fina le. Zoonlief kon het onrecht niet lan ger aanzien. „Blaah, Anna en Senna met die stomme roze viool. Nou, dan kijk ik straks ook niet meer hoor!" TERNEUZEN TERNEUZEN GOES - Zo'n zeventig ROC-leerlingen mbo-dans en zorg verbaasden gister ochtend op het Stationsplein van Goes de treinreizigers. Ze voerden een ingestudeerde dans uit. De 'flash mob' fungeerde als aftrap van de tweede landelijke 6-Daagse Beroepsonderwijs, bedoeld om het beroepsonderwijs en vakmanschap te promoten. Zie voor video: www.pzc.nl foto Frank Balkenende HULST - De eerste voorstelling van het Filmhuis Hulst in het Reynae- rtcollege in die plaats was met tachtig filmliefhebbers goed be zocht. Tevreden gezichten bij de initiatiefnemers van de werkgroep film in Hulst. „Het toont aan dat we echt in een behoefte voorzien. Mensen willen graag dicht bij huis goede films kunnen zien." Naar aanleiding van opmerkingen na de proefvoorstellingen vorig seizoen was een aantal verbeteringen aange bracht. Zo hing er een beter projec tiescherm, stond het stoelenplan verder naar achter en was het ge luid van de projector minder hoor baar. www. h u Istcu Itu reel .eu Martin Kruithof en Edwin Vinke (r) beginnen met veel enthousiasme aan de uitwisseling. „Het is weer eens wat anders", aldus de koks. foto's Peter Nicolas 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38