27 Luctor et Emergo herstelt zich in Leiden UCI heeft het helemaal gehad met lankmoedige houding van Spanje Alleen Tan Anran biedt weerwerk Les van Bosvelt Marathon in Londen krijgt andere finish dinsdag 5 oktober 2010 KORTGENE - Paul Bosvelt neemt Valentijn van Keulen van JVOZ D2 onder handen. De oud-inter national gaf gisteravond samen met Michel Boere- bach in Kortgene training aan de Zeeuwse talen ten. Bosvelt en Boerebach zijn momenteel assis tent-trainer van Go Ahead Eagles. Deze eerstedi- visieclub uit Deventer kwam zondag aan in Kam perland voor een trainingskamp van een week. Dat belegt de club op uitnodiging van JVOZ. 's Middags had hoofdtrainer Andries Ulderink de B- en C-jeugd van JVOZ al getraind. Vandaag speelt Go Ahead een oefenwedstrijd tegen zondag-twee deklasser Goes. De aanvang van dat duel is 17.15 uur op sportpark Het Schenge in Goes foto Willem Mieras door Rob Vermeulen MIDDELBURG - Tijdens de eerste ronde van de nationale zwemcom- petitie konden de Zeeuwse vereni gingen niet overtuigen. In Leiden werkte Luctor et Emergo de wed strijd voor de landelijke A-klasse af in een zwembad met tropische omstandigheden. De Middelbur gers misten een aantal belangrijke zwemmers en de goede vorm bleek bij een aantal zwemmers nog niet aanwezig. Sonny Corré overtuigde wel; zijn tijd op de 400 LONDEN - Het parkoers van de olympische marathon in London 2012 is gewijzigd. Gisteren maakte de organisatie (LOCOG), voorgeze ten door Sebastian Coe, bekend dat de atleten na 42,195 kilometer niet in het olympisch stadion zul len finishen maar bij Buckingham Palace, de officiële residentie van koningin Elizabeth. LOCOG heeft voor een andere rou te met de eindstreep in het cen trum gekozen om ernstige ver- keersontwrichting te voorkomen en meer mensen de kans te geven het olympisch spektakel bij te wo nen. De deelnemers aan de marathon lopen nu in het centrum van Lon den langs tal van toeristische be zienswaardigheden, waaronder St Pauls Cathedral, Admiralty Arch en Parliament. De start is even eens bij Buckingham Palace. meter vrije slag (4.12,85) was van grote klasse. Bob Dalmeijer be wees als slotzwemmer op de 4x100 meter vrije slag zijn waarde. Verder waren Stephanie Rom- bout, Romy Hoogendijk en Simon Edenburg op dreef. Na de teleur stellend verlopen eerste ronde staat Luctor nu twintigste. De Stormvogel kwam aan de start in Dordrecht. De Vlissingers moe ten dit seizoen vrezen voor degra datie naar de landelijke B-klasse. De ploeg onder leiding van Eelco van Gemert zag afgelopen zomer een aantal belangrijke zwemmers vertrekken en miste tijdens het eer ste treffen Savannah Leenheer van wege een blessure. Persoonlijk suc ces was er wel. Merel van der Ent zwom een nieuw Zeeuws leeftijd- record voor zeventienjarigen op de 100 meter rugslag (1.04,68), ook de 200 meter schoolslag werd door haar gewonnen. Tom van Eisen was de gevierde man bij de junio renafstanden, hij won al zijn num mers. Z&PC De Schelde en Schelde- stroom uitkomend in de B-Klasse troffen elkaar in Oostburg, ook de ploeg van ZC Koewacht uit Hulst (C-Klasse) kwam aan de start. Na de eerste ronde staan de Terneuze- naren zeventiende, de Oostburgers zullen in de komende wedstrijden alles uit de kast moeten halen om niet in de degradatiezone terecht te komen. Opvallende prestaties waren er voor Björn Scherbeijn en Manon Aerssens, de zwemmers van Scheldestroom kwamen tot snelle tijden. De ploeg van ZC Koe wacht moet ook vrezen voor degra datie, zijn staan 27e. door Ad Pertijs GEELONG - UCI-voorzitter Pat Mc Quaid heeft het duidelijk gehad met de Spaanse wielerwereld. „Vijftig procent van al onze do- pingzaken komt uit Spanje. Het wordt tijd dat de Spaanse regering eindelijk eens actie gaat onderne men. Men heeft er de wetten al voor", zei de Ier in Geelong, waar het WK is gehouden. De Ier uitte al eerder in de zaak rond Alejandro Valverde zijn erger nis over de lankmoedige manier waarop in Spanje dopingzaken ter hand worden genomen. „Op een of andere manier is daar nog steeds niet het echte besef dat er een groot probleem is." Gesteund door de Spaanse sportautoriteiten bleef Valverde volgens hem stug zoeken naar een juridische uitweg, waar het bewijs van dopingge- bruik onmiskenbaar geleverd was. Nu er binnen korte tijd weer vier Spanjaarden (Sevilla, Mosquera, Garcia Da Pena en mountainbikes ter Fullana) tegen de lamp gelopen zijn, meent McQuaid dat het land niet langer de ogen kan sluiten voor 'een probleem'. In het algemeen vindt hij dat de teams in de strijd tegen doping nog het minst te verwijten valt. „Die hebben hun maatregelen ge nomen, maar ze zitten ook vaak te ver bij de renners vandaan om ze goed in de gaten te houden." Mc Quaid zegt dat de 'trieste' zaak van Roy Sentjens illustreert hoezeer het vaak een individueel probleem is dat renners grijpen naar doping. McQuaid nam in Geelong al even min een blad voor de mond als het gaat om de doorgaans delicate verhouding tussen de grote ron den en zijn UCI. „De tijd dat orga nisators bepalen wie er mee mo gen doen, is voorbij", zei hij in een reactie op uitlatingen van Gi ro-baas Angelo Zomegnan over de nieuwe World Tour. De Italiaan zegt dat hij niet weet van een gete kend akkoord. „Er hoeft ook niets getekend te worden", meent Mc Quaid. De Ier pakte het oude uitgangs punt van de beste renners in de beste koersen opnieuw op. „En ik kan me niet voorstellen dat de Gi ro niet de beste renners in haar koers wil hebben." De beste acht tien Pro Teams hebben startrecht en -plicht. Er wordt een nieuwe ranglijst gemaakt om de volgorde te bepalen. Daartoe komt er een systeem waarbij onder meer alle resultaten (dus ook die van buiten de ProTour) van de vijftien beste renners van iedere ploeg worden meegewogen. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg verloren in de eerste divisie met 3-7 van het Leidse Scylla. Alleen Tan Anran kon voor TTC Middelburg echt een vuist maken. Hij versloeg met gemak Simon Goessens en in een enorme thriller van vijf games werd Thomas Benit aan de kant ge zet. Tegen kopman Gerard Bakker junior dolf de Chinees in Middel burg dienst in vijf games het on derspit. John Scott kwam niet goed in de wedstrijd en versloeg uiteindelijk alleen Benit. Wouter van der Mark kwam in het geweld tekort. In de derde divisie leed Arnemui- den een kleine nederlaag tegen Herwaarden 3. Riny Kasse bleek het beste op dreef met twee winst partijen op Gerald van Berkel en Gabor Martens. Verlies was er te gen Bart van Meurs met het kleinst mogelijke verschil: 11-9 in de vijfde game. Mare Hackenberg versloeg Van Berkel. De op het laat ste moment opgetrommelde inval ler Max Vleugel zorgde voor een enorme stunt door van Martens te winnen en de nederlaag voor Ar- nemuiden dragelijk te maken: 6-4. De vrouwen van SAR speelden in de tweede divisie gelijk tegen het Rotterdamse FVT. Anja d'Hondt was het best op dreef met drie overwinningen. Stefanie Fassaert bleef keurig in het spoor met over winningen op Bodil Tabak en Sabi ne Nossent. Chantal Remorie kon niet tot scoren komen. In het landelijk B behaalden de jongens van TTC Middelburg een kleine 6-4-overwinning op Scylla 3. Miquel de Witte behield zijn on geslagen status. In de hoofdklasse B wist TTC Mid delburg 3 met 6-4 te winnen van het Bossche Kruiskamp. Sören de Witte en Emiel de Rijke wonnen tweemaal. Michel Sperling kon daar een punt aan toevoegen. Ook TTC Middelburg 3 won in de hoofdklasse A met 4-6. In Tilburg was Jeroen Louws de grote man met drie winstpartijen. TTC Mid delburg 4 heeft weer uitzicht op behoud in de hoofdklasse C. Met 7-3 werd er gewonnen van Veldho ven. Thomas Groenewoud was dit keer weer op dreef met drie ge wonnen wedstrijden. In dezelfde poule speelde SAR tweemaal met wisselend succes. Veldhoven werd met 6-4 verslagen, waarbij .Octaaf Eggermont ongeslagen bleef Te gen het Bredase Belcrum werd een 7-3-nederlaag geleden. Bart Mag nus, Pascal Neve en Mare Maas klopten alleen invaller Reinier Takx. Tan Anran

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29