zit vol heimwee' ROC'ers dansen bij station ESitT Parkeren aan kust duurder Een hovenier die meedenkt? talamini onlinehovenier.nl keukens en het carillon Musicalcompany start 'Gleeclub' dinsdag 5 oktober 2010 Fryderyk Franciszek Chopin februari 1810 Chopin wordt geboren in het Poolse dorp Zelazowa Wola. door Maurits Sep VEERE - Parkeren langs de kust van Walcheren en Noord-Beveland en langs het Veerse Meer wordt vol gend jaar ietsje duurder. Het water schap verhoogt de tarieven op zijn parkeerterreinen met een dubbel tje per uur. Een dagkaart wordt twee kwartjes duurder. Parkeren op de terreinen van het waterschap kost nu nog tachtig cent per uur en dat wordt negen tig cent. Een dagkaart kost volgend jaar vijf euro, vijftig cent meer dan dit jaar. Het waterschap geeft ook abonne menten uit. Die worden niet duur der en blijven 67,50 euro kosten voor een heel seizoen. Op de wa terschapsterreinen moet van 1 april tot en met 31 oktober wor den betaald, van 9.00 tot 19.00 uur. Voor gehandicapten is het ove rigens gratis, mits er een geldige ge- handicaptenparkeerkaart achter de autoruit ligt. Bij het vaststellen van de nieuwe tarieven heeft het waterschap over legd met de gemeenten Veere, Vlis- singen en Noord-Beveland. 1816 Chopin begint zijn muzikale opleiding. 1817 Fragment uit Polonaise G klein. november 1830 Hij verlaat Polen en komt in Wenen terecht. Een jaar later vertrekt hij naar Parijs. 1837 Chopin krijgt een stormachtige relatie met de Franse schrijfster George Sand. Deze eindigt twee jaar voor zijn dood. 1839 Hij componeert op Mallorca de 24 Preludes; één van zijn beter bekende werken. dag 6 oktober) volgt de tweede se rie. Om 9.00, 10.00 en 11.00 uur start de voorstelling, die openbaar toegankelijk is. Het zijn niet de enige klanken van Frédéric Chopin die te beluisteren zijn. Ook de stadsbeiaardier haakt deze weken in op het Romantic Festival, door herhaaldelijk Chopin te spelen. Die aandacht voor de componist is niet voor niets. Het is dit jaar tweehonderd jaar ge leden dat het muzikale wonder kind werd geboren. Dat was in Warschau aanleiding voor de opening van een nieuw Chopinmuseum. Zierikzee. De kerk is tevens decor voor het Chopinrecital door Zeeuws pianotalent. foto Dirk-Jan Gjeltema 17 oktober 1849 Foto van Chopin in zijn sterfjaar. Hij overlijdt in Parijs op 39-jarige leeftijd. (Hans Hest) geeft les aan leerling Pièrre tijdens Keet in de Kerk. 2010 Viering van het 200e geboortejaar. Op 1 maart officiële opening van het Fryderyk Chopin Museum in Warschau, Polen. Chopin Oonja Odijk GOES - Zeventig ROC-leerlingen hebben maandagmorgen treinreizi gers verbaasd. Op het Stations plein kwamen leerlingen van mbo dans en zorg bijeen voor een flash mob. Ze voerden een ingestudeer de dans uit. De flash mob is de af trap van de landelijk 6-Daagse Be roepsonderwijs. De hele week zijn er activiteiten. Stagiair(e)s worden in het zonnetje gezet, leerlingen doen een projectje in verpleeghuis Ter Valcke in Goes, het ROC Zee land houdt open huis (donderdag van 10.00-18.00 uur) en vrijdag wordt bekend of de Zeeuwse ROC-uitblinker Richard van Klave ren (mbo bouwkunde) de landelij ke titel in de wacht sleept. Het is de tweede keer dat de 6-Daagse Be roepsonderwijs plaatsvindt. ff) www.6dbo.nl www.roczeeland.nl video op ww.pzc.nl DEN HAAG - Een 70-jarige man uit Goes is gisteren door de Haagse rechtbank tot drie jaar cel veroor deeld voor drugshandel. De man heeft zich volgens de rech ter bezig gehouden met het voor bereiden en regelen van Zuid-Amerikaanse cocaïnetrans porten eind vorig jaar via de ha vens van Antwerpen en Rotter dam en via luchthaven Schiphol in Amsterdam. Er zijn in zijn geval nooit daadwerkelijk drugs aange troffen, maar de man was afgeluis terd en geobserveerd door de poli tie. De voormalige importeur van Surinaams fruit ontkende, hoewel hij tweemaal eerder voor drugsfei ten is veroordeeld (tot 6 en 12 jaar).De man werd opgepakt tij dens een onderzoek naar crimine le activeiten van een groep van minstens acht verdachten. Het zou daarbij gaan om drugssmokkel, wa penbezit en overvallen. De ande foto Frank Balkenende ren staan 8 oktober terecht. MIDDELBURG - Ellis Jane begint in haar cursus- en productiecentrum The Musicalcompany aan het Zus terplein in Middelburg met 'Glee- club'-lessen. Het cursuspakket is gebaseerd op de populaire tv-serie 'Glee' die wekelijks via RTL 5 wordt uitgezonden. Het verhaal gaat over highschool-leerlingen die met dansen en zingen een com petitie met elkaar aangaan. Belang stellenden kunnen vanaf woens dag 18 uur bij The Musicalcompa ny binnenlopen voor een proefles. Talamini Keukens, als kwaliteit een naam mag hebben!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21