Bouwdokken als Windpark Overvallers Domburg spoorloos Songfestival 18 en 19 NEELTJE JANS Veere accepteert bouw negen windmolens, elk 180 meter hoog 17 20 Auto in brand almanak •II De verhalen over Chopin zijn leuk en zijn muziek prachtig Dinsdag 5 oktober 2010 Plusklassen geven slimme leerling extra uitdaging Tip? walcheren@pzc.nl DOMBURG - De politie is ook giste ren de hele dag bezig geweest met sporenonderzoek naar een gewa pende overval op bungalowpark Hof Domburg. Drie mannen met vuurwapens overrompelden zon dagavond rond sluitingstijd het personeel van het parkrestaurant De Zeester. Ze bonden de drie me dewerkers vast en gingen er met de kassa-inhoud vandoor. Het res taurant ligt dicht bij de ingang van het park aan de Schelpweg. De medewerkers zijn erg aangesla gen, maar raakten niet gewond. Ze wisten zelf los te komen en sloe gen alarm. De overval gebeurde rond tien uur, kort nadat de laatste klanten waren vertrokken. De poli tie zette een speurhond in, maar kwam de overvallers niet op het spoor. Een behoorlijk signalement ontbreekt. Zij hadden hun gezicht afgeschermd en droegen donkere kleding. Volgens de politie spraken de mannen Nederlands. Buurt- en sporenonderzoek had gisteren nog geen resultaat. De politie werkt met acht mensen aan de zaak. Het rechercheteam hoopt dat er men sen zijn die zondagavond iets vreemds is opgevallen. Het is ook op zoek naar mensen die kort voor de overval in het restaurant hebben gegeten. Zij kunnen bellen met 0900-8844. Hof Domburg wil niet reageren. VLISSINGEN - Een autobrand is maandagochtend overgeslagen naar een huis in de Vlissingse Cal- lenfelsstraat. De auto was door on bekende oorzaak in brand geraakt. De woning liep fikse schade op. De bewoners bleven ongedeerd. Tip? redactie@pzc.nl In het Middelburgse gezin werd hartstochtelijk meegeleefd met het Ju nior Songfestival 2010 dat zaterdag bij de Avro werd uitgezonden. De muzikale voorkeuren bleken daarbij behoorlijk uiteen te lopen. Vader - met zijn voorliefde voor Amerikaan se singer-songwriters - lette vooral op de teksten, zoon (8) en dochter (11) veel meer op uitstraling en beats. En dus stemde pa tot teleurstelling van de kids op Caylee, terwijl ze hem nog zo hadden gesmeekt net als zijzelf op Mano te stemmen. Toen aan het einde van de uitzending de stemmen waren geteld, bleek geen van beide de winnaar: uitgerekend Anna en Senna mogen naar Wit-Rusland voorde Europese fina le. Zoonlief kon het onrecht niet lan ger aanzien. „Blaah, Anna en Senna, met die stomme roze viool. Nou, dan kijk ik straks ook niet meer hoor!" Burgh-Haamstede f' (1 windmolen). Noordzee Oosterschelde Windmolens op en rond de Oosterscheldekering Gerealiseerd. Vergund, maar nog niet gebouwd. Gepland, nog in procedure. Roggeplaat (4 windmolens), vervanging van 12 oude. door Henk Postma NEELTJE JANS - Bij de voormalige bouwdokken op Neeltje Jans ko men negen enorme windmolens, elk goed voor een vermogen van 6 MW. Dit verdubbelt de opwek king van windenergie op Neeltje Jans tot bijna 108,7 MW. Dat blijkt uit een milieu-effectenrapport dat in behandeling is bij de gemeente Veere. De molens worden elk 180 meter hoog, de wieken meegerekend. Ze staan op palen van 117 meter. Ze komen bij de dokken waarin de pijlers werden gebouwd voor de stormvloedkering, vlakbij het Del tapaviljoen en de viskwekerij. Het bestemmingsplan Neeltje Jans moet worden gewijzigd om de bouw van de molens mogelijk -te maken. De gemeente Veere is daar inmiddels mee begonnen. Het bouwplan is ingediend door Windpark OSK BV. Die speelt er mee in op de aanwijzing door het provinciestuur van de Stormvloed kering als concentratiegebied voor windturbines. Aanvankelijk stuur de Windspark OSK aan op.REpo- wer molens van 5 MW. Maar in middels zijn verbeterde 6 MW tur bines beschikbaar. Het uitgangspunt is dat op Neeltje Jans zoveel mogelijk windenergie moet worden opgewekt. Want in i het Nationaal Landschap Walche ren kan dit niet. Dat moet zo veel mogelijk behouden blijven. Daar om wordt ook overwogen op Neel tje Jans een radartoren neer te zet ten voor de beloodsing op zee. Die 87 meter hoge toren zou aanvanke lijk bij Oostkapelle of Aagtekerke worden gebouwd, maar daar is van afgezien omdat dit het land schap te ernstig zou verstoren. De windmolens die Windpark OSK wil bouwen zijn ontworpen voor energie-opwekking op zee. Maar Neeltje Jans leent zich daar ook voor, stelt het milieu-effecten rapport. Het concludeert dat de molens niet of nauwelijks milieu hinder opleveren. Zodra ze over last veroorzaken, vallen ze automa tisch stil. De molens verstoren wel een broedplaats voor vogels. Die krijgen verderop een nieuwe plek. Windmolens na 2012 Roompotsluis: vier molens van elk 3 MW. Daarvan zijn er twee al ge bouwd. De andere twee komen in 2012. 9 Vluchthaven: vier molens van elk 3 MW. Daarvan zijn er drie al ge bouwd. De vierde komt in 2012. 9 Roggeplaat: vier molens van elk 2,3 MW. Die vervangen in 2012 de twaalf kleinere molens. Jacobahaven: drie molens van elk 3 MW. Camperwind: vijf molens van elk 2,5 MW. Bouwdokken: plan voor negen mo lens van elk 6 MW Sinds het provinciebestuur de stormvloedkering aanwees als 'concentratiegebied' voor windmolens, verschijnen op steeds meer plekken almaar grotere windturbines op en bij het voormalige werkeiland Neeltje Jans. foto Lex de Meester Jacobahaven (3 windmolens) te Kamperland, vervanging 5 oude. Roompotsluis j (4 windmolens). Bouwdokken (9 windmolens van elk 6 MegaWatt). Camperwind (5 windmolens) in de Rippolderte Kamperland, j Rolant Quist bron: Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19