Centree gaat 'dicht op de huid' zitten uur13 Lezing Dirk Draulans over Beagle Dagboek Meer voorstellingen van Zeeuwse Ridders Thais meisjeskoor zingt met Grootkoor agenda Wat is het mooiste of beste Zeeuwse boek? Stem ook mee op www.pzc.nl/boekenprijs dinsdag 5 oktober 2010 TERNEUZEN Op uitnodiging van Stichting Pro metheus verzorgt de Vlaamse bio loog en schrijver Dirk Draulans vanavond een lezing in Porgy en Bess in Terneuzen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Deze maand verschijnt van Drau lans het Beagle Dagboek. Naar aanlei ding van de televisieserie Beagle: in het kielzog van Darwin deed Drau lans de epische zeereis van Charles Darwin over. Zijn reisverslag gaat over het leven, ons leven, dat onlos makelijk verbonden is met het lot van de aarde. Tijdens zijn tocht is hij getuige van opzienbarende na- tuurfenomenen. Draulans illustreert zijn lezing van avond met foto's en filmbeelden. VLISSINGEN Vanwege de grote belangstelling ko men er meer extra voorstellingen van de ringrijdersfïlm Zeeuwse Rid ders van Jacomien Kodde. Eerder was bekend dat de film zondag 10 oktober om 14.00,15.30 en 19.15 uur in CineCity in Vlissingen is te zien. Nu is ook besloten tot een verto ning om 17.00 uur én zaterdag 9 ok tober om 12.00 uur. Voor alle voor stellingen zijn nog kaarten. Zeeuwse Ridders won vorige maand de publieksprijs tijdens Film by the Sea. De film is nu ingezonden naar enkele internationale filmfes tivals. Er is ook belangstelling voor vertoningen bij Nederlandse ge meenschappen in Canada. MIDDELBURG Het Grootkoor Zeeland geeft mor gen een concert met het Wattana Girls Choir, afkomstig uit Bangkok (Thailand). Het optreden vindt plaats in de Nieuwe Kerk in Middel burg en begint om 20.00 uur. Het befaamde Wattana Girls Choir, dat vandaag in Nederland arri veert, is enkele dagen te gast bij het Grootkoor Zeeland. De gezel schappen kennen elkaar sinds vo rig jaar, toen het Grootkoor op tour nee in Thailand was en de Neder landse ambassadeur het Thaise meisjeskoor als verrassing uitgeno digd om te zingen. Kaartverkoop: Touristshop Middelburg en via zing@grootkoor.nl Meer agendanieuws en volledige filmagenda staan op onze website. OP PAD Brouwershaven Tv-opnamen Nederland Zingt (gratis). Grote Kerk, 19.30 uur. PODIUM Goes Theatershow The Soul of Motown III De Mythe, 20.00 uur. Middelburg Machteld van Gelder met gasten over the ma: Luxeproblemen, gebaseerd op Hand boek voor de moderne vrouw. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Vlissingen Kinderboekenweek: De Zandtovenaar. Bibliotheek, 14.00,15.30 en 19.00 uur. *Bigband The Evergreens Atrium Ter Reede, 19.30 uur. *Het optreden van Ronald Smink in het Arsenaaltheater is geannuleerd. De formatie Tangarine Friends met als spil en dus in het midden de tweelingbroers Sander (I) en Arnout Brinks, treedt zaterdagavond op in de Dikke To ren in Zierikzee tijdens het vijfde preview-festival van Centree. foto DRC Entertainment door Ali Pankow Biedt het plein rond de Nieuwe Kerk in Zierikzee ook mogelijkheden voor optredens in kleinschali ge locaties? Op die vraag moet het vijfde 'preview-festival' dat vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober wordt ge houden, het antwoord gaan geven. „Wij hebben het programma de ti tel Dicht op de huid meegegeven, omdat het allemaal intieme optre dens zijn waar het publiek met de neus bovenop kan zitten", zegt projectleider Willem Huijbreghs van Scoop. Hij prijst zich gelukkig uit een veelheid aan 'recepten' die productiebureau Meet Me Events hem aanbood, zelf het 'menu' te kunnen samenstellen. Zijn keuzen leveren een zeer gevarieerd pro gramma op met veel muziek, to neel en verteltheater voor jong en oud. Eén van de deelnemers is de Nederlandse band Tangarine 8c Friends uit Assen en omgeving. De eeneiige tweelingsbroers San- der en Arnout Brinks (27) zijn de spil van deze band. Zij lijken niet alleen heel veel op elkaar, ze heb ben beslist ook dezelfde smaak op muziekgebied. „Dat is altijd zo ge weest. Als kind vonden wij tussen de vele lp's met psalmen en gezan gen bij onze ouders in de kast ook de plaat Bridge over troubled water van Simon 8c Garfunkel. Die plaat heeft heel veel indruk op ons ge maakt en we zongen daar samen ook veel nummers van als er op de basisschool gezongen moest worden. De klasgenoten kenden die muziek helemaal niet, maar de leerkrachten vonden het geweldig wat we deden", vertelt Arnout Brinks. Andere muzikale helden voor hem en zijn broer waren en zijn eigenlijk nog steeds: The Beat les en Bob Dylan. Zelf zingen ze en ze spelen ze gitaar en vooral de laatste jaren schrijven ze samen veel liedteksten. „Op de middelbare school speel den we later in allerlei verschillen de bandjes en ook veel soorten muziek, maar verder hebben we daar op school niet zoveel meege daan", zegt Arnout. Pas in januari 2008 brachten de broertjes Brinks als duo Tangarine hun eerste album uit: Between the Lines, een cd met elf folksongs waarin een visie over politiek, ge loof en het leven wordt uitgedra gen. „Maar wel vaak in vragende vorm hoor. We zijn niet zo van het overdragen van een bood schap. De inspiratiewoor de tek sten kan ook overal vandaan ko men. Van een mooie boom in de tuin tot een overstroming in New Orleans." Arnout memoreert dat die eerste cd hen in contact bracht met ande re muzikanten, leeftijdsgenoten Niels Brandaan Cotterink brengt met Stoere Broer een kleurrijke en muzika le vertelvoorstelling naar een verhaal van de Zeeuwse auteur Wim Hofman. die van eenzelfde soort repertoire houden. „Sander en ik treden nog steeds ook als duo Tangarine op en als band komen dus de- 'Friends' erbij." Dat zijn: Martine Stulp (viool), Hans Datema (do- bro) Floris de Vries (banjo) Tom Charmes (basgitaar) en Bernard Gepken (mandoline). Arnout: „Het lijkt ons geweldig leuk om op een bijzondere locatie als de Dikke Toren in Zierikzee op te treden. Dat doen we eigenlijk nog liever dan op een gewoon podium. We geven ook graag concerten in klei ne dorpen van amper tweehon derd mensen, waar het publiek niet goed weet wat ze van ons moet verwachten." Tangarine 8c Friends brachten in maart het al bum A mystery thas binds us, still uit en de band staat dit jaar in de finale van de Grote Prijs van Ne derland in de categorie alternative /rock. „Onder een doelgroep helpt het iets voor onze naamsbekend heid, maar voor het grootste deel is het toch zelf hard knokken om te komen waar je komen wil." Programma Centree-previewfestival 'Dicht op de huid'. Vrijdag 8 oktober Souterrain voormalig Postkantoor (Life De sign): Singer/songwriter iEt, 20.00- 21.00 uur en 23.00 - 24.00 uur. De Driehoek: 'De Vloer Op' met Zeeuw se acteurs o.l.v Sjors Postelmans, 20.00 - 20.45 uur en 21.30 - 22.15 uur. Dikke Toren: Jazzformatie Roos, 21.30-22.30 uur en 23.00-24.00 uur. Zaterdag 9 oktober De Driehoek: 'Stoere Broer', vertelthea ter voor kinderen vanaf 4 jaar naar een verhaal van de Zeeuwse auteur Wim Hofman, 15.00 - 15.45 uur; 'De zoektocht naar Itte', verteltheater voor volwassenen, 20.00 -21.00 uur en 21.30-22.30 uur. Souterrain voormalig postkantoor (Life De sign): Trio Yori, Djem Nina (driestem mige zang, cajun en akoestische gitaar), 21.30-22.30 uur en 23.00-24.00 uur. Dikke Toren: Tangarine Friends,.20.00 - 21.00 uur en 23.00 - 24.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13