421 sport Vlissingse hockeysters te laat WS'92 houdt winst in eigen huis Slotfase wordt TOP fataal OPONTHOUD Reis met horten en storten speelt Walcherse ploeg parten tegen Oirschot Fortis mist scherpte tegen Rust Roest maandag 4 oktober 2010 door Jan Dagevos MIDDELBURG - De Zeeuwse korfbal ploegen beleefden een mager weekeinde. Vaandeldrager TOP leed in de overgangsklasse een zu re nederlaag bij Tweemaal Zes. Tweemaal Zes - TOP 12-11 (6-6): De laatste minuut van de wed strijd werd overgangsklasser TOP fataal. De ploeg verspeelde binnen zestig seconden de twee punten. Tweemaal Zes kwam eerst langszij, waarna dertig seconden voor tijd ook nog een strafworp werd be nut. „Het was erg schlemielig", vond trainer/coach Edwin Cop- poolse. „We hebben het niet goed uitgespeeld." De strafworp was omstreden. Er ging een overtre ding aan vooraf. „Een zware teleur stelling. Aan de andere kant heb ben we ook te weinig gescoord." Scores TOP: Corné Bezemer 4, Anita de Ridder en Jeanine Marijs 2, Leon van Belzen, Wilma de Ridder en Nelleke van Belzen 1. HKC - Tjoba 11-13 (6-10): De op luchting was groot bij Tjoba. „We hebben een eerste stap gezet", zei coach Chris van Put. De basis voor de zege werd in de eerste helft ge legd. Toen nam Tjoba een io-6-voorsprong. Na rust drong de thuisploeg aan en wankelde Tjoba. Toch werd de winst veiliggesteld. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Marcel de Dreu en Dennis Broerse 2, Kristian Huisman, Esmee Walraven en Johanneke VleugeM. Swift - Korbatjo 7-13 (4-7): Twee deklasser Swift kwam er tegen een geroutineerde en fysiek sterke te genstander niet aan te pas. „We waren niet bij machte ons eigen spel te spelen", vond coach Marian ne Marinissen. „De scores bleven ook uit. Als je uiteindelijk maar ze ven keer scoort, tja, dan kun je geen wedstrijden winnen." Na rust leek Swift aan te sluiten bij. de tegenstander (5-7), maar Korbatjo pakte de draad toen weer op en drukte het verschil in cijfers uit. Scores Swift: Anita Hoekstra en Roel Klootwijk 2, Bas Gunter, Matthijs Pagee en Ivo de Hond 1 Ventura Sport - Ondo 15-12 (8-6): De start van Ondo was goed (0-2), maar daarna verdedigde de ploeg niet attent genoeg en dat werd ge nadeloos afgestraft. „We waren niet bij de les en dat bleek achteraf cruciaal", zei Ondo-coach Hans de Meij. Na rust was Ondo gelijkwaar dig aan Ventura Sport en nam het zelfs een 12-11-voorsprong. De thuisploeg kwam echter terug. „Er knakte toen iets bij ons." Scores Ondo: Jeroen Mesu 7, Ronald Wisse 2, Joris Hoogwerf 1, Annemieke Koppelaar 1, Anita Geschiere 1. Seolto - Scheldevogels gestaakt: Het veld was al niet denderend en toen het vervolgens ging regenen, werd het alleen maar erger. De scheidsrechter besloot het duel na rust, bij een 4-2-stand.. rtaken. Stormvogels - Good 14-8: Stormvogels nam revanche ✓oor de slechte wedstrijd tegen All Rea dy. Nu werd Good Luck opzijgezet en kwam de ploeg terug aan de lei ding. „We hebben in de tweede helft het verschil gemaakt", vond coach JaapJan Ritsema. Scores Stormvogels: Linda de Witte 4, Frank Peene en Arja Groenleer 3, Arjen Schoe 2, Loura Kleinepier en Niek Peene 1 OOST-SOUBURG - Korfbaleersteklasser Fortis had zaterdag zijn dag niet tegen Rust Roest en ver loor met 10-16. „Het was allemaal net niet", vond coach Leonard Debbaut. Fortis startte zwak en keek al snel tegen een 4-Q-achterstand aan. Daarna kwam de Souburgse formatie tot twee keer tot op één punt terug, maar Rust Roest liet het niet verder komen. Bij 8-14 was de wedstrijd gespeeld. „We waren niet scherp genoeg", vond Debbaut. „We hebben het zowel verdedigend als aanvallend laten liggen. De uitslag zegt wat dat betreft genoeg." Fortis heeft nu zes pupten uit vijf duels. „We hadden natuurlijk graag gewon nen, maar aan de andere kant moeten we ook realistisch blijven. We doen het tot nog toe pri ma." Voor Fortis scoorde Niels Bebelaar zes keer. Patrick Koppejan (foto) en Jordy Sleijpen waren ieder tweemaal trefzeker. foto Lex de Meester door Peter Snelders middelburg - De hockeysters van Vlissingen verloren gisteren in de derde klasse van Oirschot. De Vlis singse mannen verloren thuis van Zundert. De vrouwen van Rapide bedwongen in de tweede klasse koploper Voorne met 2-2. Oirschot - Vlissingen 2-0 (0-0): De wedstrijd begon drie kwartier later omdat Vlissingen langdurig oponthoud had door files. Toen waren nog niet alle speelsters pre- sent. In de eerste 25 minuten kon Vlissingen slechts een beroep doen op negen speelsters. Toch hield het de schade tot aan de rust beperkt tot 0-0. De vier uur duren de trip naar Oirschot had een nega tieve invloed op het spel van Vlis singen. Door concentratieverlies kwam Vlissingen nooit in het ver trouwde ritme en zag de Zeeuwse formatie de thuisploeg schlemielig uitlopen naar 2-0. Coach Rinske de Schipper was heel kordaat in haar reactie: „Deze wedstrijd moe ten we snel vergeten. Door die be slommeringen haalden we nooit ons normale niveau." Vlissingen - Zundert 2-5 (0-1): Ondanks dat de schade in de eer ste helft nog beperkt bleef tot 0-1, was al duidelijk dat Vlissingen niet echt goed in de wedstrijd zat. Toen het kort na de hervatting 0-2 en 0-3 werd, leek Vlissingen wak ker te schrikken. De thuisploeg kwam zelfs nog terug tot 2-3 door Boudewijn Jagers en Mark van Da len. Daarna nam Vlissingen echter steeds meer risico en dat werd ge nadeloos afgestraft door een effec tief Zundert. De Brabanders scoor den uit zeven kansen vijf keer. Voorne - Rapide 2-2 (1-1): De thuisploeg nam in de achttiende minuut de leiding uit een strafcor- ner. Rapide kwam al vier minuten later gelijk door Roliene Zaman en in de tweede helft zelfs op voor sprong via Eva Willaert (strafcor- ner). Negen minuten voor tijd kreeg de thuisploeg een dubieuze strafbal waaruit het 2-2 werd. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus verzekerden zich in de re giodivisie van de eerste zege. Voor eigen publiek werd met 4-0 ge wonnen van Voko/Irodion. Beide standaardteams van WS'92 hiel den de winst eveneens in eigen huis. De vrouwen van BOK verlo ren in de promotieklasse ook hun tweede duel. Mytilus-Voko/Irodion 4-0 (25-21, 25-19, 25-12, 25-20): Bonuspunten voor de Goese ploeg, die geduren de de gehele wedstrijd een hoog niveau haalde. Mytilus bestookte de bezoekers met een lastige op slag. In de slotfase van de eerste set haalde Mytilus door een tacti sche wijziging een achterstand op. Daardoor werd de Brabantse mid- denaanval aan banden gelegd, ter wijl de thuisploeg aan de buiten kanten een prima blok had. Dat wierp ook in het restant van het duel zijn vruchten af Vanuit een perfecte spelverdeling werden de aanvallers op maat bediend. Nadat Mytilus vooral aan het einde van de eerste set en in het tweede be drijf erg goed had gespeeld, kwa men de geconcentreerd spelende Zeeuwen niet meer in gevaar. WS'92-Voko/Irodion 2 3-1 (25-20, 25-20, 27-29,25-22): Een pri ma wedstrijd van de Vlissingse mannenploeg, die vrijwel constant het initiatief had. Zowel serverend als aanvallend was WS'92 de bo venliggende partij. Met twee setze ges op zak volgde in het derde be drijf aanvankelijk een dip; de be zoekers sloegen een gat van tien punten. Die kloof bleek na een in drukwekkende inhaalrace uiteinde lijk net niet te overbruggen. In de vierde set trok WS'92 de goede lijn weer door en werden door winst vier punten aan het totaal toegevoegd. WS'92-Voko/Irodion 2 3-2 (25-14, 25-18, 21-25, 19-25, 15-8): De Vlissingse vrouwen begonnen ondanks personele problemen voortvarend. In de eerste twee sets lukte alles en werd Voko op alle fronten afgetroefd. Met een 2-o-voorsprong op zak brak daar na een mindere fase aan. De thuis ploeg liet het serverend, in vergelij king met de beginfase, afweten en stuitte op een taai verdedigende opponent. Nadat de bezoekers de stand in evenwicht hadden ge bracht, pakte WS'92 de draad weer op. Dat resulteerde in een zwaarbevochten overwinning. BOK-Sarto 3 1-3 (16-25, 20-25, 25-18, 8-25): Ondanks de tweede nederlaag op rij werd in het BOK-kamp met voldoening op de eerste setzege teruggekeken. De Zeeuwen serveerden in de derde set met lef en zagen dat beloond met winst. Daarmee was de koek op. „Het was alsof er een ballonne tje leeggelopen was", zei trainer Clemens van den Berg over de draai om de. oren in de vierde set.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 92