weer voorzichtig op Tjoba krabbelt 42 EMM-handbalster Viergever breekt arm in oefenduel Door een magere overwinning op HKC doen de korfballers van Tjoba weer helemaal mee in de eerste klasse. Steketee Schilders in problemen Gebrek aan wissels breekt Sranang op Gelijkspel voor Hoondert/de Waard Groene Ster rijgt zeges aaneen Verbart redt de eer voor Volharding Eerste puntenverlies voor Schouwse Boys maandag 4 oktober 2010 VELDKORFBAL asBMBp In de eerste klasse E zijn er na vijf speelrondes vier nummers twee. VEO, Fortis, Vitesse en Tjoba hebben alle zes punten. Rust Roest leidt met twee punten verschil. In de derde klasse werd het duel Seolto-Scheldevogels gestaakt bij de stand 4-2. Het veld bleek te slecht. Togo-korfbalster Mijke Tahapary, op voorgrond met gele shirt, verdedigt in het duel met All Ready. foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De handbalsters van het Middelburgse EMM hebben de oefenperiode op een vervelende wijze afgesloten. Halverwege de tweede helft werd de vriend schappelijke partij tegen de reser ves van Heerle zaterdagavond ge staakt omdat EMM-speelster Cheyenna Viergever er hg gebles seerd raakte. De jeugdige EMM-speelster gleed uit bij een poging de bal te be machtigen. Tijdens die ongelukki ge actie stapte een speelster van Heerle op haar onderarm, met een breuk als gevolg. Ook raakte Vier gevers elleboog uit de kom. De Middelburgse is gisterochtend met een geopereerd. „Na zoiets heeft verder spelen geen enkele zin", aldus trainer Au- ke van Hinte. „Dit was echt heel vervelend." Heerle 2 leidde op dat moment met 9-15. De handballers van SV Orion uit Heinkenszand worstelen nog met de vorm. De Bevelanders hadden al een matige oefencam pagne en trokken de lijn zaterdaga vond door. Ze speelden tegen Whi te Demons 2 en Dongen en verlo ren beide duels, zei het nipt. Te gen Dongen werd het 21-20, tegen de reserves van White Demons 27-23. Voor de instelling had trainer John Jansen niets dan lof „Ze hebben geknokt voor elke meter, maar de systemen lopen nog niet. Ook in de basisprincipes, zoals de passing en balbescherming, gaat er nog te veel fout." SPRUNDEL Steketee Schilders verloor de uit wedstrijd in de derde divsie drie banden tegen Aartsbouw 2 met 6-2. De toekomst voor de Bevelanders ziet er een beetje somber uit nu kopman Tonny van Iwaarden zijn hand heeft gebroken. Iedereen schuift nu een plaatsje op en dat zorgt voor problemen zoals tegen Aartsbouw 2. DEN BOSCH De zaalvoetballers van FM Sranang verloren ook in hun tweede uit wedstrijd van dit seizoen. Bij FCK/De Hommel 2 werd het 8-4. Halverwege de wedstrijd leidde Sranang nog met 2-3. Het gebrek aan wisselspelers brak de Goese hoofdklasser na de rust op. Voor FM Sranang scoorden Iby El-Uarichi, Ugur Kahveci en Jihad Azzagari (2x). door Jan Dagevos MIDDELBURG - De Zeeuwse korfbal ploegen beleefden een mager week einde. TOP leed in de overgangs klasse een zure nederlaag bij Twee maal Zes (12-11). Ook eersteklasser Fortis ging onderuit: 10-16 tegen Rust Roest. Voor Tjoba was er wel winst. De eersteklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen won met 13-11 van HKC. Tweemaal Zes-TOP 12-11: De laat ste minuut werd overgangsklasser TOP fataal. De ploeg verspeelde bin nen zestig seconden de twee pun ten. Tweemaal Zes kwam eerst langszij, waarna dertig seconden voor tijd ook nog een strafworp werd benut. „Het was erg schlemie lig", vond trainer/coach Edwin Co- ppoolse. „We hebben het niet goed uitgespeeld." Scores TOP: Corné Bezemer 4, Anita de Ridder 2, Jeanine Marijs 2, Leon van Belzen, Wilma de Ridder en Nelleke van Belzen 1 Fortis-Rust Roest 10-16: Fortis had zijn dag niet tegen Rust Roest. „Het was allemaal net niet", vond coach Leonard Debbaut. Fortis startte zwak en keek al snel tegen een 4-0-achterstand aan. Daarna kwam de Souburgse formatie tot twee keer tot op één punt terug, maar Rust Roest liet het niet verder komen. Bij 8-14 was de wedstrijd gespeeld. Scores Fortis: Niels Bebelaar 6, Jordy Sleijpen 2, Patrick Koppejan 2. HKC-Tjoba 11-13: De opluchting was groot bij Tjoba. „We hebben een eerste stap gezet", zei coach Chris van Put van Tjoba. „Op heel veel punten moeten we ons nog verbeteren, maar met wat we tegen HKC hebben laten zien, kunnen we voort." De basis voor de zege werd in de eerste helft gelegd. Toen nam Tjoba een io-6-voorsprong. Na rust drong HOEVEN De driebanders van Hoondert/de Waard pakten in poule vier van de derde divisie een punt tegen 't Tap- perijke: 4-4. Dat gebeurde zonder kopman Richard de Bruijn. Frans de Koek en Eddy der Wedu we wonnen hun partijen. Vooral de winst De Koek was overtui gend. Invaller Jan Westdorp en Bram de Waard verloren. TILBURG De zaalvoetballers van Groene Ster blijken ook in de eerste divisie een titelkandidaat. De promovendus won ook zijn derde wedstrijd. Uit tegen RKTW, dat ook nog ongesla gen was, won Groene Ster met 4-5. Saïd Bouzambou en André Siere- veld,Khalid El Hattach, Alfaro Pen- tury zorgden voor de Zeeuwse goals. RKTW maakte ook nog een eigen doelpunt. de thuisploeg stevig aan en wankel de Tjoba. „We werden onzeker", vond Van Put. „Als je maar drie keer scoort in zo'n tweede helft zegt dat genoeg." Toch werd de overwinning veiliggesteld. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Marcel de Dreu 2, Dennis Broerse 2, Kristian Huisman, Esmee Walraven en Johanneke Vleugel 1. Swift-Korbatjo 7-13: Tweedeklas ser Swift kwam er tegen een gerou tineerde en fysiek sterke tegenstan- "der niet aan te pas. „We waren niet bij machte ons eigen spel te spe len", zei coach Marianne Marinis- sen. Scores Swift: Anita Hoekstra en Roel Klootwijk 2, Bas Gunter, Matthijs Pagee en Ivo de Hond 1. Ventura Sport-Ondo 15-12: De start van Ondo was goed (0-2), maar daarna verdedigde de ploeg niet attent genoeg en dat werd ge nadeloos afgestraft. „We waren niet bij de les en dat bleek achteraf cruciaal", vond coach Hans de Meij van Ondo. Scores Ondo: Jeroen Mesu 7, Ronald Wisse 2, Joris Hoogwerf, Annemieke Koppelaar en Anita Geschiere 1. All Ready-Togo 7-14: De uitslag was enigszins geflatteerd, maar wel terecht. Togo had zowel voor als na rust (5-8) de betere ploeg. „We zijn nooit in de problemen geweest", stelde coach Carlo de Waele van To go vergenoegd vast. „We hebben al tijd controle gehouden." Scores All Ready: Bram Bolle 3, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 2, Es ther Snoek en Jacco de Loof 1 Scores Togo: Niek Meerman 4, Jan- Kees Goossens 3, Marscha van Belzen en Corné van Rooijen 2, Marten Poste- ma, Anouk Hazelaar, Janneke de Wit 1. Stormvogels-Good Luck 14-8. Scores Stormvogels: Linda de Witte 4, Frank Peene en Arja Groenleer 3, Arjen Schoe 2, Loura Kleinepier 1, Niek Peene 1. MIDDELBURG Volharding verloor gisteren in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal met 7-1 bij Hulsterloo. Het elftal uit Ovezande moest zich vooral be perken tot verdedigen. Bij rust was het 3-1. Remon Verbart had met een schot van afstand de 2-1 gemaakt. In de tweede helft werden de gasten compleet overlo pen. GELDROP De zaalvoetballers van Schouwse Boys moesten in het derde duel van dit seizoen hun eerste verlies- punten incasseren. De hoofdklas ser speelde bij Braakhuizen met 2-2 gelijk. Omdat Schouwse Boys in de eerste helft te gemakzuchtig was, keek de ploeg halverwege tegen een 2-0-achterstand aan. In de twee de helft scoorden Martijn van Grunsven en Kevin Veerhoek. 1wMssim SiitWSS Pjèé-ÉI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50