Van de Ven en Boot winnaars in Wemeldinge Driebanders van Delta Ruil levert resultaat op 40 Tovaal capituleert pas in slotfase De driebanders van Delta/Fast komen tegen DBL Hol land Mineraal niet verder dan 4-4. Garage Verbrugge Hyundai wint wel, met 6-2 van concurrent Ai Biljarts. maandag 4 oktober 2010 EREDIVISIE DRIEBAN door Herman Heuvink wemeldinge - Mark Boot en Ri- nus van de Ven waren zaterdag de grote winnaars tijdens de derde wedstrijd van het open Zeeuws kampioenschap in Wemeldinge. Boot won de MX 2-klasse, Vlis- singer Van de Ven was de snelste MX i-rijder. Hoewel het weer niet echt mee werkte, was de organiserende mo torclub De Sproeier er toch in ge slaagd de motorcrossers een goed berijdbaar parkoers voor te schote len. Op het circuit aan de Oude Polder weg behield Boot ook in de derde MX 2-wedstrijd zijn honderdpro- centscore. Met nog één wedstrijd voor de boeg, in Axel, kan de Zeeuwse titel de koploper uit Burgh-Haamstede bijna niet meer ontgaan. Boot was zaterdag in beide man ches de sterkste. Hij kreeg het suc ces echter niet cadeau, want de ze ventienjarige Jordi van de Wiele uit Sint lansteen bleef de gehele eerste manche in zijn buurt. Daarachter ontspon zich een mooi duel om de derde plaats. Erik Koote uit Sommelsdijk haalde het uiteindelijk voor Twan van Liere uit Kapelle en Steven Ovaa. In de tweede manche reden Boot en Van der Wiele opnieuw aan de leiding. Halverwege de manche kreeg de Zeeuws-Vlaming echter af rekenen met een vastloper, waar na hij teleurgesteld het renners- kwartier moest opzoeken. Van Lie re deed er alles aan om de tweede plaats over te nemen, maar hij moest zijn meerdere erkennen in Koote. Ook Ovaa moest in deze heat vroegtijdig naar de kant. - In de MX i-klasse waren alle ogen gericht op het duel tussen Rinus van de Ven uit Vlissingen en Roy door Hans Markusse middelburg - Het in de tweede klasse nog ongeslagen Oemoeme- noe ging gisteren in Delft voor het eerst onderuit. Delft verzilverde in de slotminuut een penalty-kick en stelde daarmee de 13-10-overwin- ning veilig. Ook de rugbyers van derdeklasser Tovaal capituleerden pas in de slotfase in het uitduel .met HRC 3, maar de Goesenaren gingen met 15-0 wel veel zwaarder onderuit. Ook Oemoemenoes tegenstander begon gisteren ongeslagen aan het duel, al speelde Delft vorige week gelijk tegen HRC 2. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en al leen Delft slaagde er in de eerste helft in een opening te forceren, .waardoor de thuisploeg met een 5-o-voorsprong kon gaan rusten. Direct na rust liep Delft uit naar 10-0, maar via twee tries van Quin- ten van Dijk kwamen de Middel- burgers weer langszij: 10-10. Beide Gijsel uit Heikant. Tot een echt ge vecht kwam het niet, omdat Gijsel in beide manches ten val kwam. Wel slaagde hij er in beide heats in de schade beperkt te houden door telkens als tweede te eindigen. Van de Ven maakte zijn debuut in deze categorie met een 350CC KTM. Met een soortgelijke machi ne gaat hij deelnemen aan het open Duits kampioenschap super cross, dat half november begint.. Zijn prestaties uit het verleden zijn niet onopgemerkt gebleven, want hij heeft met zijn zus Nancy (85CC) onderdak gevonden bij het gerenommeerde KTM-team van Burkhard Sarholz uit het Duitse Niederrossbach. De strijd om de derde plaats in Wemeldinge ging zaterdag tussen Martin Stroo uit Oost-Souburg en zijn plaatsgenoten Casper Ovaa en Jeffrey van Kempen. Stroo haalde het vóór achtereenvolgens Ovaa en Van Kempen. In de 50CC was Joris Lampio uit Vlissingen enigszins verrassend sneller dan Jornah Pijnen uit Arne- muiden. In de 65CC waren Bart Klijn uit Ouddorp (grote wielen) en Jayden Hoek uit Oost-Souburg (kleine wielen) de winnaars. In de 85CC was er een stevig duel tussen Niels Jansen uit Terneuzen en Nancy van Ven uit Vlissingen. Beiden werden eenmaal eerste en eenmaal tweede. Doordat ze in een aparte categorie waren onder gebracht, wonnen ze allebei hun klasse. Bij de veteranen werd Henk Buijs uit Oost-Souburg winnaar. Hij ken de een betere tweede manche dan Mykel van de Goor uit Vlissingen, die in punten gelijk eindigde. Kees den Dekker uit 's-Heer Abtskerke moest genoegen nemen met plaats drie. door Joop van demi Omideinihoveini SLUISKIL - Delta/Fast Bouwservice morste gisteren in Lochem tegen een zonder Tayfun Tasdemir spe lend DBL Holland Mineraal een kostbaar punt in de strijd om een plaats in de play offs (4-4)Het driebandenteam van Garage Ver- brugge Hyundai won thuis met 6-2 van naaste concurrent Ai Bil jarts uit Apeldoorn en droeg de laatste plaats daarmee over aan de opponent. De vaste puntenpakkers van voor heen voor Delta zijn dat op dit mo ment niet meer. Eddy Leppens moest zijn tweede nederlaag slik ken en Jean Paul de Bruijn leed al de derde nederlaag van het sei zoen. Als er al gescoord wordt, komt het van de borden drie en vier, waar Peter de Backer en Glenn Hofman ook nu weer onge slagen bleven. Eerstgenoemde hield Jelle Pijl er onder, al gebeurde dat wel in te veel beurten. Hofman daarentegen was zijn teleurstellende optreden tijdens het WK voor junioren al lang weer te boven, getuige zijn de monstratie tegen Henri Tilleman jr. In 24 beurten (2.083) was de jonge Hagenaar aan de finish en liet hij zijn tegenstander vertwij feld achter. Vertwijfeld bleef ook Eddy Lep pens na zijn partij tegen Murat Coklu op zijn stoel zitten. De Belg vroeg zich af waar het mis was ge gaan, maar vond geen antwoord. Ook De Bruijn verloor dik, al kon hij zich nog vasthouden aan zijn eindsprint. Na een tussenstand van 25-41 in 22 beurten kwam de Hulstenaar nog terug tot 40-50, maar het moyenne was niet best: 1.052. Teamleider Jan Kikken: „Het team moyenne lag beneden het vereiste Verbrugge-speler Ronny Daniëls concentreert zich op een stoot in zijn partij vorige wedstrijd. niveau. Ik kan alleen maar hopen dat het in de volgende ronde tegen Snellen beter wordt. Dat zal nodig zijn, want anders ziet het er niet goed uit voor ons." In Sluiskil was het wel feest voor het team van Garage Verbrugge Hyundai. De overwinning kostte nogal wat zweetdruppels, maar de beloning was ernaar. Voor de pau ze wonnen Henk Habraken (van Ronny Brants) en Ronny Daniëls (van Martien van de Spoel). Habra ken liep na een aarzelend begin -.w-i teams leken genoegen te nemen met een gelijkspel, maar in de aller laatste minuut mocht Delft nog aanleggen voor een penalty-kick. De bal vloog feilloos tussen de pa len, waarmee Delft alsnog de volle buit naar zich toetrok: 13-10. HRC 3 en Tovaal waren in Den Haag eveneens aan elkaar ge waagd. In de eerste helft werd niet gescoord, maar Tovaal kende tegen slag omdat Michiel Sinke al na twintig minuten geblesseerd het veld moest verlaten. Tovaal miste al Geert Heestermans en Niels van Ham in de defensie, maar kon wel een beroep doen op Caesar Luike naar. Ook na rust werd er lange tijd niet gescoord. In de zestigste minuut brak HRC 3 met een snelle actie over de blinde kant de ban: 7-0. To vaal drong vervolgens nog wel aan, maar kon niet scoren. De thuisclub deed dat wel. Eerst van uit een penalty-kick en niet veel la ter nogmaals via een try. door Lucien Roelandt westkapelle - Het klikte totaal niet tussen Kees Francke en de ruin Winston. En Arianne Fran cke kon geen baas over de talent volle, maar eigenzinnige Silvano. Een tijdje geleden besloten vader en dochter dan ook om van vier voeter te ruilen. Het blijkt achteraf gezien een gouden deal. Zaterdag, bij de start van de dres- suurcompetitie van De Vroonrui- ters in Westkapelle, resulteerde de ruil in een dubbelslag voor de fa milie uit Grijpskerke. Kees Francke stuurde Silvano in beide proeven van de klasse Z2 naar de zege. Arianne eiste in Ml met Winston beide oranje erelinten voor zich op. In Li bleef Marijke Brasser met de merrie Rixst fan 'e Goengamieden in manege De Zandbooi baas in ei gen huis. Laura de Witte is de voorlopige leider in het klasse ment. In een sterk presterende klasse B stuurde de amazone uit Biggekerke in de warmloopronde de merrie Femke met 64.66 pro cent naar de overwinning. In de herkansing eiste ze met de Jakob- afstammeling met 65.33 procent de zege en het overallklassement voor zich op. Kees Francke is met Silvano aan een goede serie bezig. De ruin is nog steeds niet de gemakkelijkste, maar bij binnenkomst straalde de Murano-zoon uit dat hij er zin in had. Met veel schwung en fraaie galopmomenten danste de bruine viervoeter in de eerste proef met 62.65 procent naar de zege. In de herkansing stuurde de lood gieter uit Grijpskerke de bruine ruin met 61.17 procent naar het oranje erelint. Hij bleef Sandra van de Vreugde met Rubiquil-dochter Ushra nipt voor. Met dat resultaat was de amazone uit Middelburg te vreden. „In april heb ik voor het laatst met Ushra een wedstrijd ge reden. Vandaag pakte ze de draad weer meteen goed op. Beide proe ven waren goed voor een winst punt. Daar kun je mee thuisko men, denk ik." Arianne Francke heeft er geen spijt van dat ze Silvano heeft inge ruild voor Winston. De combina tie is al een tijdje in vorm. Na een sterk buitenseizoen in L2, maakte ze bij de opening van het indoor- seizoen voor het eerst haar op wachting in Ml. In de weinig voor elkaar onder doende kopgroep stuurde ze de Metall-zoon in de eerste proef met 64 procent naar de zege. Elizabeth Roelse uit West kapelle eiste met Molenaar's Gol den King-dochter Suprème met 63.33 procent de tweede plaats voor zich op. Ook in de herkan sing gaven beide kemphanen el kaar weinig toe. Met exact hétzelf de verschil verwees Francke haar belaagster weer naar plek twee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48