binnenland 17 Rem op immigratie lastig 169 Dad 'Nederlandse militair filmde martelende Afghanen' De Hond veroordeeld 'Het zinnetje kan van alles betekenen, maar het klinkt als het sluiten van moskeeën' Leider van Taliban dreigt met aanslagen v 4-daagse vliegreis oad.nl/istanbul REIZEN Slee krijgt lintje Extra korting op verre vakanties Kraakbeweging bedreigt officier en politiechef zaterdag 2 oktober 2010 9 dagen, incl. vlucht en hotel, o.b.v. logies/ontbijt Nu: Extra korting nu: Op Op! De kans dat de Europese Commissie op Nederlands verzoek een strenger immi gratiebeleid gaat voeren, wordt in Brussel klein ge acht. Het kabinet zet in op een wijziging van de EU-richtlijn over Deze zinsnede komt vooral in het hoofd stuk over immigratie van het con ceptregeerakkoord herhaaldelijk te rug. Op aandrang van de PW wil het nieuwe kabinet de immigratie aan DEN HAAG - De Pakistaanse Taliban- leider Wali ur Rehman dreigt met aanslagen gericht tegen Nederland, als reactie op 'wetten' die Neder land zou maken 'tegen de islam' en het 'belachelijk maken van de is lam'. Hij zei dat in een interview met RTL Nieuws. De Coördinator Terrorismebestrij ding: „Deze uitlatingen waren ons bekend." ACHTERGROND door Hans de Bruijn banden leggen, maar omdat het Ne derlandse asiel- en immigratiebe leid onderworpen is aan Europese regels en afspraken, gaat dat niet zo maar. Beperkingen op gezinshereniging, het uitzetten van mensen die een misdrijf gepleegd hebben, of het ongewenst verklaren van veroor deelde EU-burgers - om maar een paar voorstellen te noemen - bot sen met bestaande EU-wetgeving, met het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens of het Hand vest voor de Grondrechten uit het Verdrag van Lissabon. Dat zijn alle maal besluiten die vaak nog niet eens zo lang geleden zijn genomen met steun van de Nederlandse rege- ring en de Tweede Kamer. Voor het veranderen van de Europese immigratie richtlijnen zal veel overre dingskracht nodig zijn. Een aanscherping komt er alleen als eerst de Europese Commissie, vervolgens de andere EU-lidstaten en uiteindelijk ook het Europees Parlement ermee instemmen. Meer nog, Nederland kan daartoe niet eens het initiatief nemen. Sinds 2004 ligt het initiatiefrecht voor het wijzigen van EU-richtlijnen ex clusief bij de commissie. Dat zal dus veel gelobby vergen, zegt WD-Europarlementariër Jan Mul der. „Mark Rutte zal veel moeten bellen met Neelie Kroes." Nu gaat Kroes over de di gitalisering van Europa en niet over het asiel en immigratiebeleid. Dat is het terrein van de Luxem burgse Eurocommissaris Viviane Reding (Justitie) en de Zweedse Ce cilia Malmström (Binnenlandse Za ken), die niet bekend staan als voor vechters van een hard immigratie beleid. Wil Den Haag de commissie toch zo ver krijgen, dan zal het eerder moeten lobbyen bij de andere lid staten, om samen de commissie on der druk te zetten om met een voorstel te komen. De kans dat de commissie op Nederlands verzoek een andere koers gaat varen, wordt in Brussel klein geacht. Bovendien is de grondslag voor het tamelijk ruimhartige Europese immigratie beleid vastgelegd in het Verdrag van Lissabon. Dat willen openbre ken is een heilloze weg, zeggen di plomaten die zich de lijdensweg rond de totstandkoming van het verdrag nog levendig herinneren. Er is één mogelijkheid om de com missie tot actie aan te zetten: het burgerinitiatief uit dat Verdrag, waarbij EU-burgers de commissie kunnen vragen een onderwerp op de agenda te zetten. Maar daarvoor zijn minstens een miljoen handte keningen nodig van burgers uit ten minste negen EU-landen. En dan moet de commissie de eis ook nog ontvankelijk verklaren. Over de pre cieze regels voor het burgerinitia tief zijn de lidstaten het trouwens nog steeds niet eens. Wijziging van een richtlijn, als de com missie die al voor stelt, moet vervol gens door de Europese minister raad - de vakministers van Justitie en Binnenlandse Zaken - worden goedgekeurd met gekwalificeerde meerderheid. Er is sinds 'Lissabon' geen unanimiteit meer nodig, maar zo'n voorstel zal toch de steun van ongeveer twee derde van de lidsta ten moet krijgen. En dan doemt nóg een grote hobbel op: het Euro pees Parlement, waarin anti-immi- gratievoorstellen zacht gezegd niet populair zijn. De meerderheid in het EP is juist voor een ruim immi gratiebeleid. AMSTERDAM - Afghaanse soldaten hebben in oktober 2007 onder Ne derlands commando krijgsgevange nen gemarteld in Uruzgan. Dat meldt KRO Reporter. Een Neder landse militair heeft de praktijken gefilmd. Volgens militair histori cus Christ Klep is de Nederlandse commandant verantwoordelijk voor de mishandelingen. De vermeende martelingen von den plaats tijdens Spin Ghar, een operatie tegen de Taliban in de Ba- luchi-vallei in Noord-Uruzgan. Op de beelden is te zien hoe gevange nen, terwijl ze geblinddoekt en met hun voeten bijeengebonden op de grond liggen, worden ge- sasaggssgga» Deze spectaculaire aanbieding is alléén boekbaar op zaterdag 2 en zondag 3 oktober. VOL VOL! Istanbul is zonder twijfel de meest interessante stad van Turkije. Hier komen Azië en Europa samen. Waan u het ene moment in een sprookje van 1000 en 1 nacht en het andere moment in een moderne wereldstad! U verblijft in een goed 3* hotel o.b.v. logies ontbijt met een gunstige ligging t.o.v. het centrum. Boek nu tegen een absolute bodemprijs. Ook 5 dagen mogelijk vanaf 189. Vertrek vanaf Amsterdam op diverse data in november t/m januari. Reisnummer: SVIS65 Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op oad.nl/istanbul 5||| (<5>) Bel 0900-8482 lo.ispm) of ga naar uw ANVR-reisbureau. schopt door Afghaanse militairen en met stokken op hun voetzolen geslagen. Het ministerie van Defen sie heeft de beelden gezien en be vestigt dat sprake was van mishan deling, die niet is goed te keuren. DEN HAAG - De Hoge Raad heeft de veroordeling van Maurice de Hond door de civiele rechter voor zijn onrechtmatige verdachtmakin gen in de Deventer moordzaak gis teren bevestigd. De burgerrechter veroordeelde de opiniepeiler tot een forse schadevergoeding aan de 'klusjesman' van het slachtoffer van de Deventer moordzaak, de weduwe Jacqueline Wittenberg. Ook de vriendin van de man kreeg financiële genoegdoening toegewezen. De Hond wees de klusjesman aan als de dader van de moord, terwijl Ernst Louwes, de fiscaal adviseur van de wedu we, daarvoor was veroordeeld. Louwes kreeg twaalf jaar cel. De Hond deed zijn gewraakte uitlatin gen in 2006 in diverse media en op zijn eigen weblog. De rechter verbood hem nog langer openlijk zijn overtuiging te verkondigen. BERGEN - Kinderboekenschrijfster Carry Slee is koninklijk onder scheiden. Burgemeester Hetty Haf kamp van Bergen benoemde haar gisteren tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De populaire auteur kreeg de onderscheiding omdat ze twintig jaar (kinderboe ken schrijft. Het lintje werd uitge reikt na de presentatie van Het gro te Carry Slee voorleesboek. Profiteer nu van 50,- p.p extra korting op heel véél winterzon-vakanties. Vraag naar de voorwaarden. AMSTERDAM - De woningen van of ficier van justitie Otto van der Bijl en politiecommissaris Leen Schaap in Amsterdam worden 24 uur per dag bewaakt vanwege' drei gementen uit de kraakbeweging. Gisteren ging de wet in die kra ken verbiedt. Het huis van de openbare aankla ger, die het optreden tegen de kra kers voor justitie coördineert, is be klad. Aan zijn kind wordt ook gere fereerd. 'Een ongeluk zit in een klein hoekje', staat er verder. In de buurt zijn teksten geklad: 'Otto ben je thuis?'. De politie heeft al teksten verwijderd. Op de activis tensite Indymedia is een oproep ge daan een bom te plaatsen onder de auto van commissaris Schaap, die in het Parool zei dat 'zijn han den jeuken om een eind te maken aan schrijnende situaties in de stad'. Het kenteken van Schaaps auto staat in de oproep genoemd. Op grond van de antikraakwet wil Amsterdam zo'n 200 kraakpanden ontruimen. Voor de krakers zijn of ficier van justitie Van der Bijl en commissaris Schaap de gezichten van de ontruimingsploeg. 9 dagen, incl. vlucht en hotel, o.b.v. halfpensïon #Üu: Extra korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7