zit vol heimwee' zeeland 123 Planschade geëist door echtpaar Driewegen Goes dicht onder Jongerenraad /TXAutoTeam.nl fete Belediging Onderduiker om looft Pr,Js u,t voorwaarde §at GGD voor buurtidee en het carillon zaterdag 2 oktober 2010 Kooklessen in de Drvkkery www.uitgekookt.info Ron Els Hendrikse Fryderyk Franciszek Chopin februari 1810 Chopin wordt geboren in het Poolse dorp Zelazowa Wola. 1816 Chopin begint zijn muzikale opleiding. 1817 Fragment uit Polonaise G klein. november 1830 Hij verlaat Polen en komt in Wenen terecht. Een jaar later vertrekt hij naar Parijs. GOES - Een 24-jarige Arnemuide- naar is in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden in het uit gaansgebied in Goes voor het bele digen van een politieagent. De man liep met een glas bacardi-cola over de openbare weg. Hij begon te schelden nadat hij het glas moest afgeven aan een politieman. zijn beter bekende door Adrj K|inkenberg werken. KAMPERLAND - Gianni Gaia, in 1944 Italiaans onderduiker bij de Kamperlandse familie De Kam, is overleden. Dat bericht zijn klein zoon Paolo Gavazzi, die vorig jaar de sporen van zijn grootvader on derzocht op Noord-Beveland. Gaia is 87 jaar geworden. Hij was als sol daat in geallieerde dienst krijgsge vangen gemaakt door de Duitsers, maar wist te ontsnappen. DRIEWEGEN - Een echtpaar van de Coudorpseweg in Driewegen is naar de Raad van State gestapt voor een planschadevergoeding wegens de bouw van een nieuwe woning op zeventig meter afstand. Daardoor zou de vrijstaande wo ning van het stel minder waard zijn geworden. De bouwgrond aan de Coudorpse weg had tot 2007 een agrarische be stemming, maar de gemeente Bor- sele maakte een nieuw bestem mingsplan en verleende een bouw vergunning. Borsele wil het stel geen schadevergoeding geven om dat de nieuwe woning het uitzicht en de privacy van de buren niet zou aantasten. Wel heeft Borsele de WOZ-aanslag van de bezwaar makers met 10.000 euro vermin derd vanwege het nieuwe huis dat in 2007 werd gebouwd. Er is dus schade, concludeert raadsman W. Visser. Het echtpaar heeft via haar rechts- bijstandverzekeraar inmiddels een tweede claim ingediend tegen de gemeente. Die heeft ermee te ma ken dat tussen de woning en het nieuwe woonhuis nog van alles ge bouwd kan worden. „'Dat blijkt het uit het bestemmingsplan Kern Driewegen 2007", zegt Visser. De gemeente Borsele bestrijdt dit. Dat er tussen de twee huizen niet méér gebouwd kan worden is voor de gemeente zo glashelder dat Borsele het niet nodig vond een vertegenwoordiger naar de Raad van State te sturen. Uitspraak volgt. door Frank Balkenende GOES - Goes wil best een begro tingstekort van de GGD over 2010 helpen wegpoetsen, als de gezond heidsdienst zelf de helft voor zijn rekening neemt. Volgens de raads commissie heeft de GGD voldoen de reserves om het gat van 240.000 euro deels te dichten. De GGD krijgt al jaren kritiek van zijn financiers, namelijk de der tien Zeeuwse gemeenten. Budget ten werden te gemakkelijk over schreden. Vooral in contactge meente Goes, waar het kantoor van de GGD staat, is het ongenoe gen over het financiële beleid groot. Sinds de crisis kijken de gemeen ten kritischer naar alle gemeen schappelijke regelingen waaraan zij deelnemen. Afgesproken is de lijn van de Vereniging van Zeeuw se Gemeenten te volgen: de begro tingen moeten twee procent krim pen. Ook die van de GGD. Directeur Ronald de Meij van de GGD Zeeland, opvolger van Victor Slenter, die langdurig aan het roer stond, heeft zich de breed levende kritiek op het financiële beleid aan getrokken. Volgend jaar zal de GGD vier tot vijf ton bezuinigen door vacatures niet in te vullen. Bij ongewijzigd beleid stevent de organisatie af op een tekort van een miljoen euro in 2014. De GGD informeert binnenkort bij gemeenten welk pakket ze (nog) willen afnemen. Volgens het Goese PvdA-raadslid Marjan van Heugten is ook het zinvol te kij ken naar de huurkosten van con sultatiebureaus. „Die zitten in vrij dure gebouwen en je moet je afvra gen of in elke kern zo'n bureau no dig is." GOES - 'Verbeter je buurt'. Die op roep doet de Goese Jongerenraad aan jongeren. Dat gebeurt in de vorm van een prijsvraag. De wedstrijd is bedoeld voor jon geren tussen tien en dertien jaar. Ze kunnen zich inschrijven via hun klas of als groepje straatbewo ners. Ze kunnen ondersteuning krijgen van een leerkracht of ouder. De jongerenraad wil de prijsvraag bekendmaken door ba sisscholen, wijk-, buurt- en dorps verenigingen te benaderen. Verder gebruikt de raad allerlei kanalen op internet. Een jury (wethouder, kinderburge meester, jongerenraad) zal het bes te idee belonen met 2500 euro (de gemeente stelt dat bedrag beschik baar) om het project uit te voeren. De tweede prijs bestaat uit zwem badkaartjes voor het hele team. www.jongerenraadgoes.nl 1837 Chopin krijgt een stormachtige relatie met de Franse schrijfster George Sand. Deze eindigt twee jaar voor zijn dood. 1839 Hij componeert op Mallorca de 24 Preludes; één van Zierikzee. De kerk is tevens decor voor het Chopinrecital door Zeeuws pianotalent. foto Dirk-Jan Gjeltema ber volgt de tweede serie. Om 9.00, 10.00 en 11.00 uur start de voorstelling, die openbaar toegan kelijk is. Het zijn niet de enige klanken van Frédéric Chopin die te beluisteren zijn. Ook de stadsbeiaardier haakt deze weken in op het Romantic Festival, door herhaaldelijk Chopin te spelen. Die aandacht voor de componist is niet voor niets. Het is dit jaar tweehonderd jaar ge leden dat het muzikale wonder kind werd geboren. Dat was in Warschau aanleiding voor de opening van een nieuw Chopinmuseum. Chopin (Hans Hest) geeft les aan leerling Pièrre tijdens Keet in de Kerk. Donja Odijk Viering van het 200e geboortejaar. Op 1 maart officiële opening van het Fryderyk Chopin Museum in Warschau, Polen. 17 oktober 1849 Foto van Chopin in zijn sterfjaar. Hij overlijdt in Parijs op 39-jarige leeftijd. voel je v r i j Onderdeel van de Automotions Groep j Gratis ONLINE TAXATIE van uw auto! p v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79