'Muziek van Frederic Chopin 22 Jan Stins Goes houdt open huis in het stadskantoor Tips en adviezen over hulp MS-patiënten CJG bezoekt scholen op Noord-Beveland Keet in de Kerk Inwoners Borsele kunnen energie huizen besparen Open in december, in Goes .Sfeervolle keukens zaterdag 2 oktober 2010 uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties O d.Restauratoren Nederland" VOORMENSEN DIE VAKWERK KUNNEN WAARDEREN DAMPLEIN 7, MIDDELBURG T. 01x8-636635 GOES De gemeente Goes houdt vandaag vanaf 13.00 uur open huis. Onder de noemer 'Met elkaar gemeente van het jaar' wil de gemeente laten zien dat de dienstverlening niet op houdt bij de balie. Alle afdelingen presenteren zich in en rond het stadskantoor. Zo geeft onder meer de brandweer demonstraties. Er zijn rondleidingen in het stads kantoor en voor kinderen zijn er onder meer speurtocht en kleur- wedstrijd. 'S-GRAVENPOLDER Een verpleegkundige geeft maan dag 18 oktober vanaf 14.00 uur in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder informatie, tips en adviezen over de begeleiding van Multiple Sclerose-patiënten (MS). Mantelzorgers die vanwege hun ta ken niet van huis kunnen, mogen een beroep doen op ervaren vrij willigers. Aanmelden kan tot 13 ok tober via 0113-311999 en vwsborsele@vrijwilligershuis.nl WISSENKERKE De medewerkers voor Noord-Beve land van het Centrum Jeugd en ge zin maken komende week een toer- nee langs de Noord-Bevelandse scholen. Dinsdag 5 oktober en donderdag 7 oktober bezoeken de medewerkers de scholen met poppenkast voor de onderbouw en spellen op het schoolplein of in de gymzaal voor de bovenbouw. TALENT Jonge Zeeuwse musici laten van zich horen tijdens Nacht van Chopin door Esme Soesman Als jong Zeeuws piano talent moet Dies van den Berg uit Bruinis- se zaterdag tijdens de Nacht van Chopin in de Nieuwe Kerk in Zierikzee 'aan de bak'. Voor hem is dat geen straf. „Ik speel het liefst Chopin." De muziek van de Poolse compo nist geeft optimaal ruimte voor ei gen interpretatie, licht Dies toe. „Het is muziek waar je zelf nog veel mee kunt doen." Wat precies, laten zes Zeeuwse muziektalenten (in de leeftijdscategorie 13 tot en met 18 jaar) tijdens het slotstuk van het - qua activiteiten over een paar maanden uitgesmeerde - Ro mantic Festival van de Nieuwe Kerk horen. Op verzoek van de organisatie se lecteerden docenten Ellengard Jen- se, Henny van Eersel en Rien Bal kenende van de Zeeuwse Muziek school een aantal getalenteerde leerlingen. Dat zijn - naast de Bru- se Dies - Martijn Wijsman uit Noordgouwe, Mirjam van der Ploeg uit Goes, Janno Heger uit 's-Gravenpolder, Evelien de Kok uit Kapelle en Stefan Knuyt uit Nieuw- en Sint Joosland. Maar de ogen sluiten en louter luis teren zit er niet in. Hans Erbrink (tekst) en Mar van der Veer (beeld) hebben het levensverhaal van Chopin in een powerpointpre- sentatie ge-zet. Èen leven dat zij ver deeld hebben in zes episodes, die tijdens de Nacht van Chopin afge wisseld worden met optredens. Zo komen onder meer Chopins vroe ge jeugd en de diverse creatieve bloeiperiodes die hij doormaakte in zijn leven (Erbrink: „Het zijn géén saaie feiten") aan bod. Frédéric Francois Chopin, die als grootste componist van Polen wordt beschouwd, werd in februa ri 1810 geboren in het dorpje Zela- zowa Wola. Na op zijn 6e met muziekles te zijn begonnen stond hij al op jon ge leeftijd bekend als muzikaal wonderkind. Op zijn twintigste verliet hij, als gevolg van de ellen de rondom de Novemberopstand, zijn geboorteland. Na een tussen stop in Wenen werd de stad Parijs Chopins nieuwe thuishaven. Spraakmakend is zijn relatie met schrijfster Aurore Dudevant (beter bekend als George Sand); een vrouw die - uniek in die tijd - in mannenkleren gekleed ging en si garen en pijp rookte. „Die verhalen alleen al zijn leuk. Maar zijn muziek is prachtig", be noemt directeur Jan Hut van de Zeeuwse Muziekschool de waarde van de twee pijlers van het Chopinrecital zaterdag. Hoewel Hut zelf geen pianist is, weet hij de persoonlijkheid die hoorbaar is achter de op piano gerichte compo sities te waarderen. „Hij was vluch teling. De heimwee naar zijn oor sprong hoor je in zijn muziek te rug." Een aantal van de Zeeuwse jeugdtalenten neemt deel aan de talentenopleiding van de Zeeuwse Muziekschool. Dat is een klein clubje dat over meer dan gemid deld talent beschikt en dat extra les krijgt en de mogelijkheid om ruim podiumervaring op te doen. Dies (leerling 5 vwo) wil na de middelbare school conservatorium gaan doen. „Optreden geeft een kick", zegt hij. Aanvang 20.30 uur. De tijd van Chopin herleeft tijdens Keet in de Kerk in de Nieuwe Kerk in Chopin waart rond in Zierik zee. Behalve tijdens de Nacht van Chopin neemt de Poolse componist (deze en vol gende week) bezit van de Nieuwe Kerk tijdens het scholierenproject Keet in de Kerk. Met onder meer muziekdocent Hans Hest als Frédéric Chopin, 'aanvoerder' (dirigente) Cathy Kot- oun als George Sands en Mar van der Veer en Jan Hut als verslagge vers. Hans Erbrink speelt de butler. Afgelopen woensdag werd deze aan Chopin gewijde Keet voor het eerst opgevoerd, woensdag 6 okto- HEINKENSZAND - Inwoners van de gemeente Borsele die hun woning willen verbeteren met energiebe sparende maatregelen, kunnen vanaf nu gebruikmaken van de Meer met Minder-premieregeling. Zij kunnen maximaal 2150 euro premie krijgen om hun energielas- ten te verlagen. Als een woning één energielabel stijgt, kan de eige naar maximaal 700 euro van de ge meente en provincie ontvangen en 300 euro van het Rijk. Stijgt het huis twee of meer labels, dan verstrekken de gemeente en pro vincie maximaal 1400 euro en het Rijk 750 euro. Meestal is het niet mogelijk om gemeentelijke en pro vinciale subsidies te combineren met landelijke, omdat de voorwaar den verschillen. Door aansluiting bij de landelijke Meer met Min- der-regeling is het mogelijk de pre mies te combineren. is een bekende naam in de Zeeuwse kinderopvang. Vanaf 1 december 2010 kan ook Goes gebruik maken van onze 'koninklijke' opvang. Er komt een nieuwe locatie in de Beatrixlaan. Schrijf uw kind nu in! Baby's en peuters van 0 tot 4 jaar krijgen bij Juultje ccn huiselijke, gezellige omgeving waar zc zich veilig kunnen ontwikkelen. Met veel uitdaging, speelgoed én liefde. Speciaal voor kinderen met psychiatrische problemen. Na schooltijd kunnen kinderen spelenderwijs vaardigheden Ontwikkelen. Aan de hand van een begeleidingsplan begeleiden ervaren leidsters de kinderen. Van 06.30 tot 19.00 uur. De musici (excl. Stephan Knuyt). Dies van den Berg staat derde van rechts. Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat raab karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg vAvw.raabkarcher.nl Tel: 0118-625055

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78